UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Заміокулькас хворіє – що робити?

Заміокулькас – неймовірно ефектна декоративна рослина. Чарівний вигляд цього невибагливого представника африканської флори забезпечують гарні, соковиті, з млосним глянцем темно-зелені листки, які не втрачають свого розкішного забарвлення ні взимку, ні влітку. Принаймні, так має бути.

Здавалося б, життя заміокулькаса в домашніх оранжереях розмірене і комфортне. І справді, створити рослині оптимальні умови існування зовсім не складно. Так чому ж у нього, незважаючи на трепетне піклування, все-таки жовтіє листя?

Щоб розібратися з цим питанням, нам довелося перечитати чимало літератури і провести низку практичних експериментів. Сьогодні ми готові поділитися своїми напрацюваннями і розповісти вам, що робити, якщо заміокулькас починає чахнути.

Товары из магазина
Замиокулькас Замиокулькас
620.00 – 2340.00 грн.

Чому жовтіє листя у заміокулькаса?

Перш ніж розповісти подробиці, хочу зазначити, що хоч причин пожовтіння листя заміокулькаса може бути кілька, всі вони переважно свідчать не про страшну хворобу рослини, а про неправильний догляд за ним. Найчастіше до цього призводять:

  • неправильний полив;
  • незбалансований температурний режим;
  • пошкоджені корені (знову ж таки – унаслідок неправильного поливу)

 

Також жовтіє листя і з цілком природних причин. Те, що заміокулькас росте вкрай повільно, він не позбавлений від процесу відмирання старих пагонів. Віджилі своє відростки втрачають забарвлення, блякнуть і просто відпадають, не завдаючи шкоди рослині. Зміна кольору листків заміокулькаса і їх опадання можна вважати нормальним, якщо ви явно спостерігаєте зачатки нових.

Жовтіє листя заміокулькаса

На фото – на заміокулькасі жовтіють старі гілки. Це нормально.

Листя заміокулькаса покриється іржавими плямами, якщо ви виставите рослину на відкрите сонце. Ось тут все відбуватиметься дуже сумно, бо виправити ситуацію і повернути кроні колишню красу не вдасться жодним способом.

Жовтіють листки і від нашестя щитівки. Тут головне вчасно виявити шкідника і почати з ним боротися. Щитівка швидко розмножується і здатна за лічені дні погубити рослину.

 

Що робити з заміокулькасом, коли у нього жовкне листя

Звичайно, усувати причини. Якщо проблема пов'язана з порушенням режиму поливу, то достатньо просто відкоригувати його, і листки знову набудуть колишньої краси. Ситуація може бути спровокована як недостатнім поливом, так і надмірною кількістю вологи.

Поширена ситуація з явним надмірним поливом потребує радикальних заходів щодо порятунку рослини. Перезалитий заміокулькас треба негайно витягти з горщика, оглянути корені і видалити підгнилі частини бульби. Робити це слід дуже акуратно. Перш ніж повернути рослину в вазон, ми просушуємо оголені ділянки коренів. Для цього просто залишаємо їх лежати на повітрі протягом декількох годин. Після просушування присипаємо пошкоджені ділянки товченим деревним вугіллям і готуємо свіжу грунтосуміш для посадки.

Заміокулькас пожовтів від переливу

Заміокулькас пожовтів від переливу.
Необхідно просушити рослину або пересадити в новий ґрунт.

 

Якщо листя заміокулькаса пожовкло в результаті пошкодження коренів, що іноді трапляється під час пересадки або розпушування ґрунту, то впоратися з проблемою допоможуть стимулятори росту, такі як «Корневін» чи «Корнерос».

Призводять до псування листя і різкі температурні перепади. Особливо небезпечні вони в зимовий період, коли використовуються каміни, обігрівачі і інші пристосування, які поглинають кисень і висушують повітря. Порятунком від стресу стане обприскування «Епіне».

Що робити, якщо на листі заміокулькаса поселилися шкідники? Як швидка допомога для боротьби зі щитівкою може бути використаний мильний розчин.

Порада. Перед обприскуванням зазвичай ми збираємо дорослі особини шкідників руками.

Спостерігайте за станом листя заміокулькаса. Це допоможе вчасно помітити недоліки догляду і розпізнати захворювання. Ви встигнете не тільки проаналізувати те, що відбувається, а й адекватно реагувати на ситуацію, а це значить, що ви не втратите екзотичного зеленого друга.

Стаття про догляд за Заміокулькасом у домашніх умовах

 

 

Якщо у вас хворіє Заміокулькас – замовте послугу виїзду фахівця. Замовити флориста з догляду за кімнатними рослинами <- переходьте за посиланням.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram