UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

ТОП-5 кімнатних рослин для офісу

Продуктивна діяльність працівника в офісі залежить від безлічі факторів. За традицією, офісні співробітники українських компаній вітають озеленення своїх робочих місць, прагнучи прикрасити приміщення купленою у квітковій крамниці драценою або принесеною з дому кімнатною рослиною.

Рослини для офісу. фото 1

Добре, якщо корпоративне керівництво схвалить такі благородні пориви персоналу і очолить кампанію з озеленення, виділивши на це частку бюджету. У виграші точно залишаться всі учасники: доглянуті, правильно розміщені рослини пожвавлять інтер'єр, зволожать і очистять повітря від шкідливих мікроорганізмів, підтримають здорову атмосферу в колективі і продемонструють статус приймаючої сторони своїм відвідувачам не гірше дорогого оздоблення приміщення. На початковому етапі цієї роботи постає питання: яким рослинам віддати перевагу у виборі.

Кімнатні квіти для офісу. фото 2

Які кімнатні квіти підійдуть для офісу

Офіс, службовий кабінет, робочі зони для обслуговування клієнтів і подібні приміщення у справі озеленення мають свою специфіку і потребують нестандартних підходів. Для них характерно штучне денне освітлення в будь-якому місці, найбільш віддаленому від вікна. Хороше рівномірне освітлення - безумовний плюс для вирощування кімнатних рослин. На іншій чаші ваг нагромаджується значний перелік несприятливих факторів: пил, пересушене повітря, перенасичення техніки і випромінювання.

Кімнатні квіти. Догляд. - Фото 3

Розвитку не всіх квіткових культур мікроклімат офісу сприяє, оскільки там недостатній рівень вологості повітря. Ніжні, іноді примхливі рослини потребують чіткого і дбайливого догляду, педантичності в підтриманні зволоженості земляної грудки і повітря, санітарного та декоративного обрізання, пересадки, удобрювання і нагляду під час цвітіння. Щоб створити зеленим насадженням належні умови, потрібен час, який в офісі передусім спрямовується на досягнення бізнес-завдань і який зазвичай є дефіцитним.

Квіткова культура. фото 4

Отже перелік придатних для проживання в офісі рослин значно звужується, а пріоритет віддають найневибагливішим. Враховують, що вони мають бути досить витривалими, щоб витерпіти нерегулярні поливи, відхилення від правил утримання та позбавлення привілеїв: обприскування листків і повітря, внесення добрив і обрізання.

Стиль приміщення. Кімнатні рослини. фото 5

Не можна не брати до уваги естетичну користь квіткових культур як компенсуючого декору, а також функціональну: потужний антистресовий засіб пройшов випробування часом. Знаючи міру, не потрібно захаращувати робочий простір живими квітами, створюючи оранжерею. Їх призначення в тому, щоб пом'якшити емоційний фон, сприяти комфортній роботі співробітників для збільшення ключових показників ефективності, не порушуючи духу і стилю приміщення.

Квіти для офісу. фото 6

Флористи розрахували оптимальну кількість офісних рослин. В інтер'єрі невеликої кімнати доречний один великий екземпляр або композиція з кількох малих, рівноцінних йому за сумарним обсягом. У середньому на 10-метровій площі розміщують від 1 до 3 кімнатних культур.

П'ятірка найрейтинговіших офісних представників флори

Фікус

найчисленніший (близько 800 видів) і невибагливий у догляді представник - загальний улюбленець фікус. Різноманітність форм, забарвлення, величини листка і рослини величезна. Є можливість самостійно сформувати крону дерева на свій розсуд. Найвідоміший вид - фікус еластика - має великі блискучі шкірясті листки темно-зеленого кольору. Швидко набув популярності фікус бенджаміна: привабливе деревце відмінно справляється з функцією очищення повітря. Ефектний фікус алі має вербоподібні вузькі витягнуті листочки і “славу офісного завсідника зі стажем”.

Спатіфілум

Південноамериканська рослина прикрасить робочу атмосферу розеткою блискучих витончених листків і цвітінням весни, іноді повторно восени. Покривала білого кольору у вигляді човників піднімають настрій присутнім з першого погляду. Добре витримує розсіяне світло і посилене зимове опалення кімнати, але любить часте обприскування свіжою водою.

Заміокулькас

На вигляд неприступний заміокулькас став популярний завдяки податливому характеру і невибагливості у догляді. Натомість так зване “доларове дерево” відплачує блиском темних вічнозелених гілок, що сягають 1 метра завдовжки. Самодостатній і гармонійний, він має чудовий вигляд і як самостійний екземпляр і в компанії з іншими сусідами у горщиках. Байдужий до помилок в поливі і зміни спеки на прохолоду.

Драцена

“Драконове дерево” - так називають драцену - професійний озеленювач. Нейтрально вписується в робочий простір, зводить нанівець негатив і гармонізує робочу метушню. Цей офісний лідер хороший і в компактному форматі, і у великому. Зовні драцена схожа на несправжню пальму, має витончений силует і легкий норов, але потребує притінення від прямого ультрафіолету.

Філодендрон

Тропічний гість з Південної Америки чудово адаптувався в Європі ще з вікторіанських часів. Ліана з міцними різьбленими листками підходить до будь-якого інтер'єру. Проте догляд за нею потребує знання тонкощів. У робочому просторі почувається впевнено, часто окремо стоїть зеленим акцентом чи розділяє кімнати на зони.

Квіти для офісу. Створюємо затишок в офісі. фото 7

Які рослини не підходять для вирощування в офісі

У корпоративному просторі не має бути місця зеленим культурам з неакуратною кроною, які скидають листя та відцвілі суцвіття у всіх сезонах року. Небажані рослини з обмеженим терміном декоративної привабливості, також листопадні види.

Пам'ятаючи про інтереси колективу і кожного працівника зокрема, вибирають нейтральні рослини: не надто строкаті і без надмірного аромату, щоб не спровокувати алергію і не подразнювати зір.

Доведеться залишити осторонь тендітні квіти, які потребують складного копіткого догляду, не витримують сухого повітря і яскравого світла потужних освітлювальних приладів. Такі екземпляри ліпше застосовувати для озеленення домашніх інтер'єрів.

Де розмістити квіткові культури в офісі

Знаючи кілька принципів, можна вдало розмістити кімнатні культури в корпоративному просторі:

  • у просторих, не захаращених офісними меблями кімнатах ефектніший мають вигляд крупнолисті рослини, а там, де з меблями перебір - дрібнолисті;
  • у фойє, приймальні керівника або на підступах до його кабінету краще розмістити масштабні чудові екземпляри;
  • враження від невисоких стель компенсують “ярусними” рослинами;
  • фітодизайнери пропонують новий напрямок - вертикальне озеленення офісу;
  • виграшний на вигляд є розміщення у вигляді густих кущів, витягнутих ліній і використання стильних, строго окреслених контейнерів;
  • великі деревця краще застосувати як роздільник між зонами, а не для заповнення вільних кутів;
  • в одному приміщенні мають переважати нейтральні вазони з нейтральними кольорами і не більше двох декоративно-квітучих;
  • робочі столи, підвіконня, настінні полиці і підлогові декоративні підставки рівномірно заповнюють компактними екземплярами.

Фітодизайн і закони флористики, застосування суворих форм, модернізованих системою автополиву кашпо і маса інших новинок в розвитку офісної флори допоможуть створити клімат, котрий сприяє роботі команди на результат із задоволенням!

Кімнатні квіти в приміщенні. фото 8

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram