UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Мирт – догляд у домашніх умовах

Мирт – вічнозелена рослина-кущ з красивими квітками і приємним запахом. Його батьківщина – тепле Середземномор'я. Цвітіння мирта розпочинається влітку та триває до пізньої осені. Існує повір'я, що мирт приносить щастя і гармонію, тому його часто дарують на весілля, сімейним парам. Завдяки компактності мирт відмінно підходить для озеленення офісів, квартир, приміщень різних установ. На батьківщині мирт використовують у кулінарії, для приготування напоїв і прикрашання столу. Мирт здавна застосовують у парфумерії і фармацевтиці.

Товары из магазина
Мирт Мирт
550.00 – 990.00 грн.

Корисні властивості мирта

Мирт вирізняється не тільки декоративними, а й лікарськими властивостями. Квітки і листки мирта містять ароматні ефірні олії і масла, які благотворно впливають на людину. Ця рослина розряджає напружену у приміщенні атмосферу і сприяє релаксації. Однак мирт має досить виразний запах, із-за чого його краще не тримати у спальні.

Фітонциди, які містяться в мирті, корисні для профілактики застудних захворювань у дітей. Рослина допомагає очистити приміщення від хвороботворних мікроорганізмів – стрептококів і стафілококів. Відомо, що мирт вирізняється властивістю знижувати схильність до алергічних реакцій. Мирт широко застосовується в медицині для лікування інфекційних захворювань.

Види мирта

У природі налічується понад 40 різноманітних видів мирта. На даний час існують такі декоративні види цієї рослини: Флорі Плено, Варієгата, Ла Клапе, Мікрофіла. Кожен із видів вирізняється характерною особливістю – різними кольорами забарвлення листя і квітів. Крім того, всі види мирта різняться за розмірами і формою листя.

У домашніх умовах найчастіше зустрічаються Мирт звичайний, Сизигіум, Люма, Мелалеука, Метросидерос. Найпоширеніші з них – це карликові декоративні деревця мирта. Мирт, який росте в домашніх умовах, зазвичай невисокий, у природі рослина досягає 2,5 метра.

 

Догляд за миртом у домашніх умовах

Мирт невибагливий до догляду, його легко вирощувати в домашніх умовах. Рослина любить підвищену вологість повітря, тому її слід обприскувати відстояною водою. Полив мирта має бути регулярний, але помірний, не надмірний.  Кроні мирта легко надати будь-якої бажаної форми, рослина добре витримує підрізання. Не слід очікувати від мирта цвітіння в перший же рік. Правильно доглянута рослина може зацвісти тільки через 3-4 роки.

Улітку мирт потребує температури повітря 18-23 градусів, яскравого світла і непрямих сонячних променів. Бажано, щоб теплої пори року мирт був розміщений на відкритому місці – балконі, підвіконні, терасі. Південні, західні та східні вікна підходять якнайкраще, на північних може не вистачати світла. Заливати мирт водою не варто, але полив має бути регулярний, можна періодично влаштовувати рослині душ. Обрізати і пересаджувати мирт слід не частіше разу на 2 роки, найкраще – навесні.

Узимку і в холодну пору року мирту необхідний мінімальний полив. Проте висушувати ґрунт не варто – це не піде на користь рослині. Мирт слід перемістити в прохолодніше місце (до 8 градусів), з хорошим освітленням. Якщо в цей час у рослини починає облітати листя, не варто хвилюватися. Цей процес характерний для періоду спокою, навесні листя мирта відновиться. Мирт переходить в режим сну і залишається в ньому від півтора до трьох місяців.

Упродовж року важливо стежити за вологістю ґрунту в горщику мирта. Якщо ґрунт з якихось причин пересох, потрібно занурити горщик у воду. Пам'ятайте, що вода в піддоні не має застоюватися, це мирту не сподобається. Протяги ж, навпаки, позитивно впливають на вироблення рослиною фітонцидів. Мирт можна сміливо ставити на підвіконня, від цього його користь тільки зросте.

Взимку мирт майже не потребує підживлення і додаткового удобрення. Пізньої весни у верхній шар ґрунту можна додати листовий перегній.

Стрижка мирта

Мирт, як і будь-яку іншу рослину-бонсай, можна і потрібно стригти. Щоб надати кроні рослини красивої форми і доглянутого вигляду, слід визначитися з бажаним виглядом. Не забувайте, що стовбур мирта не дуже міцний, його краще не оголювати. Якщо мирт вирощується винятково з метою цвітіння, захоплюватися стрижкою рослини не варто. Підрізаний мирт потребує додаткового догляду, бажано використовувати добрива без вмісту хлору.

У цілому формування крони – процес тривалий, він може тривати до 2 років. Із пишної рослини мирта може вийти і штамбовое дерево, і кулька, і кущик. Обрізку мирта найкраще проводити ранньої весни, ідеально – у березні. Поки мирт перебуває у стані напівсну і спокою, він легше витримає стрижку. Якщо не формувати крону спеціально, рослина мирт набуде трикутної форми.

Пересадка мирта

Кожні кілька років мирт потрібно пересаджувати, ідеальний час для цього – весна. Молоді рослини пересаджують частіше – раз на рік, дорослі – за необхідності. Мирт прекрасно росте в суміші з дернової, перегнійної землі, торфу і піску. Головне під час вибору горщика для пересадки – його обсяг. Поливайте мирт вранці так, щоб субстрат у горщику до вечора не пересихав. Основа стовбура мирта завжди має залишатися на поверхні, не засипайте його землею.

Щоб пересадити рослину, потрібно трохи підсушити землю в горщику, не поливаючи мирт певний час. Пересаджуючи, треба акуратно витягнути землю з горщика разом із рослиною і обробити корені знезаражувальним розчином. У новий горщик слід насипати керамзит і дренажний матеріал, а затим – субстрат. Після цього можна саджати рослину в горщик, закріплюючи її. Залишається полити мирт літньою відстояною водою і перемістити горщик в затінене місце.

Розмноження мирта в домашніх умовах

Найправильніше розмножувати мирт живцями, тоді всі властивості материнської рослини передаються дочірнім. Якщо розмноження відбувається за допомогою насіння, завжди існує ризик втратити характерики виду мирта. Перед тим як розпочати процедуру розмноження, необхідно перевірити рослину на відсутність хвороби і паразитів. Мирт, з якого зрізують живці, має бути абсолютно здоровий. Живці мирта для розмноження мають перебувати напівзадерев'янілому вигляді.

Після зрізання живці треба посадити в ґрунт, заглибивши їх на три вузла, під кутом 45 градусів. Грунт у період розмноження мирта весь час має бути вологий, пересихання неприпустиме. Найкраще вкорінюється мирт в теплі – під плівкою чи в невеличкій теплиці. Щоб рослина мирт швидше пустила коріння можна використовувати корневін або гетероауксин.

Насіннєве розмноження мирта можливе за наявності свіжих плодів мирта. Ягоди мирта утворюються при запиленні – комахами або штучно. Насіння мирта потрібно промити в теплому слабкому розчині марганцю, просушити і висіяти в ґрунт. Субстрат має бути легким і добре зволоженим, насіння в нього досить помістити на глибину 0,5 см. Перед висіванням незайвим буде продезінфікувати ґрунт розчином фунгіциду. Ємність з насінням мирта слід поставити в тепле світле місце.

Протягом наступних 1,5-2 місяців потрібно регулярно зволожувати ґрунт і провітрювати сходи. Саджанці треба помістити в горщики, коли деревця мирта досягнуть 15-20 см – починайте формувати крону. Ще одна ключова відмінність між розмноженням мирта живцями і насінням – період початку цвітіння. Мирт, розмножений живцем, цвіте на 2-3 рік, насінням – на 4-5.

Шкідники і хвороби мирта

Мирт рідко хворіє, найчастіше причина хвороб – неправильний догляд за рослиною. Надмірний полив призводить до загнивання коренів рослини і ураження грибковими бактеріями. Боротися з цим практично неможливо, рослина гине. При пересиханні повітря листя мирта жовтіє і обпадає, при відновленні рівня вологості листя знову зазеленіє.

Через недостатнє зволоження повітря мирт може вражати павутинний кліщ. Рідше мирт також зазнає нападу попелиці і щитівки. Знищувати шкідників найкраще спеціальними інсектицидними препаратами, якщо таких під рукою немає, скористайтеся мильним розчином. Паразити зазвичай з'являються на старих рослинах мирта.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram