UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Орхідеї – особливості догляду

Прекрасні квіти орхідеї радують нас своєю красою та різноманітністю. Дуже часто, купивши або отримавши в подарунок цю красуню, ми неправильно доглядаємо за нею, в результаті вона гине. Догляд за орхідеями нескладний, головне запам'ятати і врахувати деякі особливості.

Орхідея Фаленопсис:  ця орхідея найпопулярніша серед орхідей. Зазвичай вона продається в прозорому стаканчику, через який проглядається коріння. І це не просто так. Справа в тому, що корені орхідеї служать не тільки для кріплення в субстраті і поглинання води і поживних речовин, вони ще й беруть участь у процесах фотосинтезу.

Купуючи цю рослину, уважно огляньте коріння. Воно має бути цілим, зеленим або блакитним, але в жодному разі не сухим і не жовтувато-коричневим.

 

Чому корені фаленопсиса мають різне забарвлення?

  • Зелений колір коренів свідчить про те, що рослину активно поливали і корені насичені водою.
  • Світло-зелений або блакитний колір – корені просохли після поливу.
  • Білий або жовтуватий колір – корені довго перебували у воді і перенасичені водою.
  • Коричневий колір – гниле коріння.
  • Сірий колір – засохле коріння.

Як правильно поливати орхідею фаленопсис?

Існують різні способи поливу цих рослин. Усі вони однаково мають право на існування. Ви можете вибрати будь-який зручний для вас спосіб, головне дотримуватися певних правил.

  • Нижній полив: у глибоку ємність (ванночку) налийте відстояну воду кімнатної температури. Занурте в цю ємність горщик з орхідеєю так, щоб вода  не доходила до верху стаканчика на 1-2 см. Залиште на кілька годин, щоб корені поглинали воду, затим вийміть горщик з орхідеєю, а воду злийте.

 

Індикатором поливу у орхідей є корені. Поливати фаленопсис слід тільки тоді, коли корені набули голубуватого відтінку, тобто просохли.

 

  • Верхній полив: не рясним струменем води потихеньку, не поспішаючи полийте зверху субстрат, в який посаджена орхідея. При цьому вода витікатиме через отвори в дні горщика. Тому, якщо орхідея вставлена в кашпо, після поливу злийте зайву воду, якщо без кашпо – проводьте цю процедуру над раковиною.

    Краще не проливати, а обприскувати кору з пульверизатора. Так, кора і, відповідно, корені краще насичуються вологою і менше стікає зайвої води.

 

Якщо орхідея стоїть на протязі або ж у приміщенні, де ввімкнутий кондиціонер, краще не обприскувати повітряні корені. Вони можуть загинути від переохолодження. Також вода не має потрапляти в листову розетку.

Коли, як і в що пересаджувати орхідею фаленопсис?

Фаленопсис можна пересаджувати упродовж року. Головне, щоб у період пересадки орхідея не цвіла, оскільки цей процес – це стрес для рослини, в результаті вона може скинути квітки.

Якщо вам подарували квітучу орхідею – краще почекайте, коли вона відцвіте, опісля пересадіть.

Але іноді можна робити пересадку і під час цвітіння, якщо є можливість дістати орхідею з горщика, не пошкодивши її корені.

Також обов'язково потрібно пересадити орхідею, якщо ви побачили у неї зіпсовані хворі корені, щоб зупинити хворобу.

Субстрат для фаленопсиса має бути повітропроникним і складатися з соснової кори, моху сфагнуму і деревного вугілля. Краще купувати вже готовий субстрат для епіфітних орхідей.

Пересаджувати орхідею потрібно у прозорий пластиковий горщик для орхідей або спеціальні, не прозорі, але спеціально призначені для вирощування орхідей. Якщо ви пересадили фаленопсис у пластиковий прозорий горщик, то його потрібно вставити в кашпо зі скла або пластику, щоб під час поливу вода не витікала на стіл чи підвіконня.

Освітлення і температура субстрату:

Фаленопсис – світлолюбна рослина, але в період цвітіння нетривало може стояти і в слабкоосвітленому місці. Після того як орхідея відцвіте, переставте її в добре освітлене місце, але не під прямі сонячні промені. Світло активує процеси росту орхідеї, але прямі сонячні промені залишають опіки на листках і спричиняють гниття коренів, якщо вони постійно вологі.

Якщо температура субстрату невисока (18-20 градусів), тривалість цвітіння продовжується. Якщо температура висока (близько 25 оС) – орхідея відцвіте швидше.

 

Якщо в приміщенні мало світла, а температура повітря невисока – обережно поливайте орхідею, висока ймовірність переливу.

 

Розмноження

Розмножується фаленопсис відростками, так званими дітками.  Вони з'являються на ще зеленому квітконосі після того, як орхідея відцвіла.  Спочатку «дітки» не мають власних коренів і живляться за рахунок материнської рослини. Через певний час у них з'являються свої корені. З цього  моменту можна обприскувати  коріння дочірнього фаленопсиса водою.  Коли коренів буде не менше п'яти і їх довжина не менш як 5 см, можна відокремлювати відросток від «мами». Для цього потрібно просто відрізати квітконіс, на якому росте відросток, над і під ним.  Нову рослину слід посадити в  окремий горщик.

Не затягуйте з пересаджуванням відростків, оскільки, якщо корені надміру розростуться і подовжаться, під час пересаджування ви можете їх травмувати. Крім того, дочірня рослина живиться за рахунок материнської рослини, тим самим ослаблюючи її.

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram