UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Орхідеї – особливості догляду

Прекрасні квіти орхідеї радують нас своєю красою та різноманітністю. Дуже часто, купивши або отримавши в подарунок цю красуню, ми неправильно доглядаємо за нею, в результаті вона гине. Догляд за орхідеями нескладний, головне запам'ятати і врахувати деякі особливості.

Орхідея Фаленопсис:  ця орхідея найпопулярніша серед орхідей. Зазвичай вона продається в прозорому стаканчику, через який проглядається коріння. І це не просто так. Справа в тому, що корені орхідеї служать не тільки для кріплення в субстраті і поглинання води і поживних речовин, вони ще й беруть участь у процесах фотосинтезу.

Купуючи цю рослину, уважно огляньте коріння. Воно має бути цілим, зеленим або блакитним, але в жодному разі не сухим і не жовтувато-коричневим.

 

Чому корені фаленопсиса мають різне забарвлення?

  • Зелений колір коренів свідчить про те, що рослину активно поливали і корені насичені водою.
  • Світло-зелений або блакитний колір – корені просохли після поливу.
  • Білий або жовтуватий колір – корені довго перебували у воді і перенасичені водою.
  • Коричневий колір – гниле коріння.
  • Сірий колір – засохле коріння.

Як правильно поливати орхідею фаленопсис?

Існують різні способи поливу цих рослин. Усі вони однаково мають право на існування. Ви можете вибрати будь-який зручний для вас спосіб, головне дотримуватися певних правил.

  • Нижній полив: у глибоку ємність (ванночку) налийте відстояну воду кімнатної температури. Занурте в цю ємність горщик з орхідеєю так, щоб вода  не доходила до верху стаканчика на 1-2 см. Залиште на кілька годин, щоб корені поглинали воду, затим вийміть горщик з орхідеєю, а воду злийте.

 

Індикатором поливу у орхідей є корені. Поливати фаленопсис слід тільки тоді, коли корені набули голубуватого відтінку, тобто просохли.

 

  • Верхній полив: не рясним струменем води потихеньку, не поспішаючи полийте зверху субстрат, в який посаджена орхідея. При цьому вода витікатиме через отвори в дні горщика. Тому, якщо орхідея вставлена в кашпо, після поливу злийте зайву воду, якщо без кашпо – проводьте цю процедуру над раковиною.

    Краще не проливати, а обприскувати кору з пульверизатора. Так, кора і, відповідно, корені краще насичуються вологою і менше стікає зайвої води.

 

Якщо орхідея стоїть на протязі або ж у приміщенні, де ввімкнутий кондиціонер, краще не обприскувати повітряні корені. Вони можуть загинути від переохолодження. Також вода не має потрапляти в листову розетку.

Коли, як і в що пересаджувати орхідею фаленопсис?

Фаленопсис можна пересаджувати упродовж року. Головне, щоб у період пересадки орхідея не цвіла, оскільки цей процес – це стрес для рослини, в результаті вона може скинути квітки.

Якщо вам подарували квітучу орхідею – краще почекайте, коли вона відцвіте, опісля пересадіть.

Але іноді можна робити пересадку і під час цвітіння, якщо є можливість дістати орхідею з горщика, не пошкодивши її корені.

Також обов'язково потрібно пересадити орхідею, якщо ви побачили у неї зіпсовані хворі корені, щоб зупинити хворобу.

Субстрат для фаленопсиса має бути повітропроникним і складатися з соснової кори, моху сфагнуму і деревного вугілля. Краще купувати вже готовий субстрат для епіфітних орхідей.

Пересаджувати орхідею потрібно у прозорий пластиковий горщик для орхідей або спеціальні, не прозорі, але спеціально призначені для вирощування орхідей. Якщо ви пересадили фаленопсис у пластиковий прозорий горщик, то його потрібно вставити в кашпо зі скла або пластику, щоб під час поливу вода не витікала на стіл чи підвіконня.

Освітлення і температура субстрату:

Фаленопсис – світлолюбна рослина, але в період цвітіння нетривало може стояти і в слабкоосвітленому місці. Після того як орхідея відцвіте, переставте її в добре освітлене місце, але не під прямі сонячні промені. Світло активує процеси росту орхідеї, але прямі сонячні промені залишають опіки на листках і спричиняють гниття коренів, якщо вони постійно вологі.

Якщо температура субстрату невисока (18-20 градусів), тривалість цвітіння продовжується. Якщо температура висока (близько 25 оС) – орхідея відцвіте швидше.

 

Якщо в приміщенні мало світла, а температура повітря невисока – обережно поливайте орхідею, висока ймовірність переливу.

 

Розмноження

Розмножується фаленопсис відростками, так званими дітками.  Вони з'являються на ще зеленому квітконосі після того, як орхідея відцвіла.  Спочатку «дітки» не мають власних коренів і живляться за рахунок материнської рослини. Через певний час у них з'являються свої корені. З цього  моменту можна обприскувати  коріння дочірнього фаленопсиса водою.  Коли коренів буде не менше п'яти і їх довжина не менш як 5 см, можна відокремлювати відросток від «мами». Для цього потрібно просто відрізати квітконіс, на якому росте відросток, над і під ним.  Нову рослину слід посадити в  окремий горщик.

Не затягуйте з пересаджуванням відростків, оскільки, якщо корені надміру розростуться і подовжаться, під час пересаджування ви можете їх травмувати. Крім того, дочірня рослина живиться за рахунок материнської рослини, тим самим ослаблюючи її.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram