UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Заміокулькас – догляд у домашніх умовах

Заміокулькас – рослина, яка з'явилася в домашніх оранжереях відносно нещодавно. В Україну їх почали завозити лише наприкінці 90-х. Спочатку до екзотики поставилися з недовірою, однак рослина виявилася настільки невибагливою до субстрату і розмноження в домашніх умовах, що за її розведення взялися навіть ті, хто ніколи особливо не захоплювався квітникарством. Я теж не встояв перед спокусою поповнити свою зелену колекцію незвичайним екземпляром. Мені вдалося не просто виростити розкішн рослину, а й домогтися її цвітіння. Сьогодні я поділюся з вами деякими секретами догляду за заміокулькасом.

Товары из магазина
Замиокулькас Замиокулькас
620.00 – 2340.00 грн.
Фикус бенджамина Exotica Фикус бенджамина Exotica
3460.00 – 10930.00 грн.
Пальма Арека Пальма Арека
2160.00 – 9600.00 грн.

Кілька слів про рослину заміокулькас

Рослина належить до ароїдних. Ареал проживання заміокулькаса – Східна Африка.

Його ефектний вигляд забезпечує незвичайна структура рослини. Заміокулькас позбавлений стебел. Бульбоподібне кореневище відразу випускає великі глянцеві листки на товстій соковитій осі, яка разом із кореннями є резервуаром для накопичення вологи.

Рослина заміокулькас в горщику Lechuza Rondo

Основні пагони заміокулькаса поділяються на дрібніші, окремо кріпляться листочки-пір'ячко. Їх текстура щільніша і шкіряста. Заміокулькас – рослина із серії вічнозелених. Вона ніколи не змінює своє темно-зелене забарвлення.

Оригінальність заміокулькаса проявляється і в цвітінні. Дрібні невиразні бутончики рослини зібрані в щільний бутон. Зазвичай квітка малопомітна, через відсутність стебел вона формується в нижній частині листя.

У домашніх умовах заміокулькас рідко має висоту більш як метр. Середня тривалість життя рослини 5 років. Гарно доглядаючи за рослиною, цей показник можна збільшити вдвічі.

Догляд за заміокулькасом у домашніх умовах

 

Догляд за заміокулькасомОсвітлення

Найкомфортніше заміокулькас почувається у півтіні. Рослину можна поставити і в зовсім неосвітлений куток, однак це помітно уповільнить його розвиток. Щоб листя заміокулькаса не втратили свого прямостоячого положення, а сама рослина зберегла форму, його потрібно періодично повертати.

Температурний режим

Заміокулькас належить до категорії теплолюбних рослин, тому добре почувається навіть у спеку. У зимовий період йому комфортно за +15… +18 градусів.

Полив

Надлишок вологи для заміокулькаса згубний. Його краще недополити, аніж перезволожити. Для мене орієнтиром частоти проведення процедури є стан земляної грудки в горщику з рослиною. У літній період я поливаю рослину вже за ознак легкого підсушування ґрунту, узимку залишаю заміокулькас практично на сухому пайку, зволожуючи ґрунт лише за наявності ознак явного його пересихання. Використовувана під час поливу вода має бути тепла і бажано відстояна. Обприскування для заміокулькаса неактуальне, а ось щомісячний теплий душ, який змиє з листків пил, рослині дуже навіть корисний.

Підживлення

Додаткового підживлення заміокулькас потребує тільки в період вегетації. Добрива вносять кожні 2 тижні. Я практикую чергування мінеральних та органічних сумішей.

Ґрунт

Заміокулькас добре росте у пухкому, легкому, повітропроникному ґрунті. Я роблю суміш з дернового і листового ґрунтів, торфу, піску, і додаю туди трохи перегною, не забуваю про керамзит. У горщику обов'язково укладаю дренажний шар заввишки не менш як 5 см.

Перевалка

Процес пересаджування заміокулькаса у мене зводиться до обережної перевалки земляної грудки. Я не заглиблюю бульби рослини у ґрунт. Їх верхня частина залишається на поверхні.

Пересадка заміокулькаса

Пересаджування рослинив домашніх умовах має проводитися з дотриманням деяких канонів.

Коли пересаджувати заміокулькас

Заміокулькас – рослина, яка розвивається повільно, тому для молодих екземплярів процедуру пересаджування слід проводити щорічно. Дорослі особини заміокулькаса потребують рідшої пересадки, приблизно раз на 3-4 роки. Найкращим часом для подібних робіт я вважаю кінець березня.

Щодо особливостей догляду за заміокулькасом у період після пересадки варто відзначити полив. Поливати рослину можна не раніше ніж через 2 дні.

 

Розмноження заміокулькаса

Розмноження рослини в домашніх умовах проводиться кількома способами:

  • розподілом бульби;
  • укоріненням листочків.

Бульби заміокулькаса діляться самостійно. Матеріал для розмноження рослини я відбираю під час пересаджування. Для цього оглядаю кореневу систему і відділяю ті частини бульб, де сформувалася точка росту. Перед висадкою я кілька годин просушую посадкові бульби і присипаю пошкоджені ділянки порошком деревного вугілля.

Розмноження заміокулькаса

На фото зародки бульб - коренів заміокулькаса

Такий спосіб розмноження заміокулькаса не найзручніший, бо доведеться чекати перетворення квітки на дорослу особину. Набагато швидше можна отримати новий примірник заміокулькаса з його листочків. Для розмноження рослини годяться як цілі листки, так і зростаючі у верхній частині листові пластини. Їх можна вкорінювати у воді або відразу ж висаджувати в ґрунт.

Чому в заміокулькаса жовтіють листки читайте у новій статті

 

Якщо у вас не виходить правильно доглядати за заміокулькасом – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

..

Рослина заміокулькас у керамічному горщику

Рослина заміокулькас

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram