UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Азалія – догляд за рослиною

Кімнатна азалія – квітка незвичайної краси, проте мене вона вразила не так своєю декоративністю, як нестандартністю періоду вегетації. Рослина викидає бутони тоді, коли основна маса кімнатних рослин відпочиває. Кімнатна азалія радує око буйним цвітінням і яскравою зеленню листя всю зиму. Вона така хороша, що цілком може виконати роль святкового букета. Із появою в домашньому саду кімнатної азалії клопоту, звісно, додасться. Доведеться розібратися в тонкощах догляду за рослиною, яка росте в домашніх умовах, навчитися розуміти, про що говорить її зовнішній вигляд, чому опадають листки, але всі ці труднощі видадуться дрібницею, коли ви побачите, як вдячно кімнатна азалія реагує на вашу турботу.

Товары из магазина
Азалия (AZALEA) (рододендрум) Азалия (AZALEA) (рододендрум)
255.00 – 350.00 грн.

Знайомтеся – азалія

Батьківщиною кімнатної азалії є територія всієї Південно-Східної Азії. Але зустрічається рослина і у південній частині Європи, і навіть у Північній Америці. Рослину вважають символом миру і добробуту, тому з листя кімнатної азалії часто формують бонсай.

Кімнатна азалія – рослина невисока, її стебла густо покривають пухнасті волоски, має красиве ланцетоподібне листя. Для листя азалії також характерна махровість. Особливо сильно це виражено по нижній стороні листків квітки. Кущ кімнатної азалії починає цвісти на третьому році життя. Зазвичай квітка викидає від 2-х до 6 бутонів, які ховаються в пазусі листя.

Коли зацвіте ваша кімнатна азалія, залежить від сортової приналежності рослини. Ранньоквітучі сорти квітки викидають бутони до кінця грудня. Средньоквітуча азалія розквітає в січні-лютому. Пізні сорти квітки активізуються у березні. Період цвітіння всіх видів кімнатної азалії - мінімум три тижні.

 

Тонкощі догляду за кімнатною азалією в домашніх умовах

Кімнатна азалія – квітка примхлива. Догляд за рослиною дуже не простий. Про себе неодмінно нагадає північне походження. Не можна просто купити азалію, принести її в приміщення, поставити на підвіконня і забути. Тільки поливу квітці буде явно мало. В умовах недостатньої уваги і неякісного догляду закінчення періоду цвітіння кімнатної азалії ознаменується її загибеллю. Якщо ви бачите, що з азалії опадає листя, це має стати тривожним сигналом і приводом до вжиття радикальних заходів щодо її порятунку. Догляд за кімнатною азалією не стане тягарем, якщо знати деякі тонкощі утримання її в домашніх умовах.

 

Температурний режим

Це основний параметр, який відповідає за активний розвиток і нормальний ріст кімнатної азалії. Максимально допустимі температурні показники +18 градусів. Якщо в кімнаті явно тепліше, азалію доведеться охолоджувати. Можна вдатися до таких способів кондиціонування:

 

  1. Обкласти горщик з квіткою азалії шматочками льоду.
  2. Обприскувати листя прохолодною водою.
  3. Використовувати для поливу куща азалії охолоджену воду.

У зимовий період кімнатну азалію можна винести на закриту лоджію. Там її можна тримати, поки термометр не покаже температуру нижче +5 градусів.

 

Освітлення

Кімнатна азалія – рослина світлолюбна, але не терпить прямих сонячних променів. Вплив останніх спричиняє опіки листя. Воно жовтіє і опадає. Найкращим місцем для вирощування азалії будуть підвіконня вікон, що дивляться на захід і північ. Якщо азалія стоїть на південному вікні, то його слід закрити аркушем матового пластика.

У зимовий період кімнатній азалії не вистачатиме світлового дня. Для коригування освітлення потрібні люмінесцентні лампи.

 

Полив азалії

Доглядаючи за азалією в домашніх умовах, важливо розробити раціональний графік поливу. Це буде неважко зробити, якщо знати, що частота поливних процедур прямо пропорційна температурі утримання квітки. Чим нижча температура повітря, тим рідше потрібно зволожувати ґрунт, у якому росте кімнатна азалія.

Поливати азалію потрібно кип'яченою, у крайньому випадку відстояною, водою (в ідеалі – користуватися дистильованою або талою). Для підтримання оптимального рівня кислотності ґрунту в поливну воду для кімнатної азалії слід додати лимонну кислоту. На кожні 2 літри води кладуть чайну ложку порошку. Інтервал між поливами вибирається так, щоб земля в горщику з азалією не пересихала.

 

Підживлення

Вирощування кімнатної азалії і догляд за нею в домашніх умовах передбачає внесення підживлення. Це слід робити під час цвітіння куща. Поживні суміші варто давати азалії двічі на місяць. Хороший результат дає специфічне добриво «Азалія». За його відсутності кімнатну азалію можна підгодувати «Суперфосфатом».

 

Проблеми кімнатної азалії

 

Досить часто можна чути від квітникарів скарги на те, що навіть в умовах гарного домашнього піклування і догляду кімнатна азалія все-таки скинула листя. Сохнуть і опадають її листки з різних причин. Їх обов'язково треба виявити і усунути.

 

У кімнатної азалії сохнуть листки

Азалія – квітка у догляді непроста, тому те, що у неї в незначних кількостях листя сохне, можна вважати закономірним процесом. Однак досвідченим квітникарям добре відомо, що сохнути листя кімнатної азалії може по-різному. По-перше, це відбувається з природних причин. Старі листки відмирають, потім опадають. Замінює їх молода поросль. У цьому випадку можна говорити, що кімнатній азалії забезпечений ідеальний догляд в домашніх умовах.

Якщо ж листя не просто сохне, а ще і згортається, ось тут треба думати про появу на азалії молі. Виявити шкідника не складно. На початковому етапі це просто велика гусениця.

 

Як боротися

Можна спробувати зібрати черв'ячків з азалії вручну. Якщо після кількох профілактичних процедур квітка і далі сохне, доведеться скористатися інсектицидами.

Сохнуть і опадають листки кімнатної азалії від надто активного освітлення. На них згубно позначається і перебування на сонці.

Як боротися

У цьому випадку варто просто переставити горщик з кімнатною азалією в комфортніше для неї місце.

 

Кімнатна азалія скинула листя

Причин подібної поведінки у квітки зазвичай дві. Листя опадає:

 

  1. Від неадекватного догляду в домашніх умовах.
  2. Від ураження листя кімнатної азалії павутинним кліщем.

 

У першому випадку листки опадають з рослини через проблеми з вологістю повітря і кімнатною температурою.

Як боротися

Я коригую вологість повітря, поміщаючи горщик із кімнатною азалією в піддон, заповнений вологим торфом або мокрим керамзитом. До цього додаю регулярне обприскування листя квітки теплою водою. Процедуру зрошення листя кімнатної азалії слід проводити хоча б кілька разів на день.

Можна вчинити інакше - занурити горщик з азалією у відро з водою. За кілька хвилин земля вбере порцію вологи і наситить нею листя. Листки перестануть опадати з рослини.

Важливо! Обприскувати і купати кімнатну азалію не варто у період її цвітіння. Те, що подобається листю, згубно для квіток. Вони погано реагують на воду і опадають з рослини, навіть будучи ще в бутонах.

Під час зараження кімнатної азалії павутинним кліщем, першими скидає рослина не листя, а квітконоси, так як комаха спочатку ласує соком квіткових пелюсток азалії, а вже потім переходить до більш жорсткого листя. Для знищення паразитів на листках краще використовувати хімічні препарати. Якщо ж ураження кімнатної азалії невелике, то можна спробувати позбутися від напасті, обприскавши квітку мильним розчином.

 

Якщо у вас не виходить доглядати за Азалією – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram