UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Пахіра – особливості догляду

Пахіра Aquatica Купити Пахіра Aquatica
1595.00 – 2340.00 грн.

Пахіра – рослина екзотична для наших широт. Не варто лякатися іноземного походження пахіри. Ефектний представник сімейства баобабових цілком може стати родзинкою домашнього саду. Хоч батьківщиною пахіри і є ліси Центральної Америки, рослина чудово адаптована до вирощування в закритих просторах. Із 24 представників роду фахівці з кімнатного квітникарства переважно культивують: водну, сріблясту і круглолистову різновиди пахіри. Найпопулярніша водна пахіра, або пляшкове дерево. Своє друге ім'я рослина отримала через здатність акумулювати в нижніх частинах стовбура водні запаси. Це свідчить про те, що в розведенні пахіри є свої тонкощі. Так що ж потрібно знати про догляд за ним?

Товары из магазина
Пахира Aquatica Пахира Aquatica
1950.00 – 4420.00 грн.

Як поливати пахіру

Полив – це, мабуть, єдине, у чому проявляється вередливість пахіри. Рослина не витримує нестачу вологи, тому стандартні поливні процедури передбачають обприскування пахіри. Під час нижнього поливу подача вологи ведеться по периметру горщика. Вода не має потрапляти на стовбур рослини. Це йому загрожує загниванням. Оптимальним рішенням є полив пахіри у піддон. Що стосується води, то вона має бути м'якою і неодмінно відстояною.

Критерієм потреби рослин у волозі є стан земляної грудки навколо стовбура пахіри. Вона не має пересихати. У літню спеку пахіра поглинає більше вологи, і в цей період потрібно боятися переливання. Слід стежити за хорошою вентиляцією коренів пахіри. Забезпечити доступ повітря допоможе розпушування ґрунту в горщику.

У зимовий час рослину поливають набагато рідше. Процедуру поливу можна замінити обприскуванням пахіри. Робити це слід теплою водою. Зрошувати крону потрібно акуратно, так, щоб краплі вологи не потрапляли не стовбур.

Стежте за зеленим вихованцем. Оцінити потребу пахіри у зволоженні можна за її зовнішнім виглядом. Зів'яле і опале листя – ознака недостатнього поливу.

Читайте в нашій статті як правильно поливати великі рослини

Підживлення пахіри

Періодом росту рослини вважається весна і весь літній період. Тоді пахірі будуть просто необхідні додаткові живильні речовини і мікроелементи. Для підживлення рослини краще використовувати збалансовані готові комплексні добрива. Процедуру удобрювання слід проводити з місячним інтервалом. Не можна переудобрювати рослину. Це спалить кореневу систему підростаючої пахіри.

 

Як обрізати пахіру

Процедура проводиться на дорослих і старших представниках пахіри. Це найпростіший спосіб сформувати красиву пишну крону рослини. Видалення задовгих пагонів і укорочення стебел пахіри здійснюють секатором або гострим ножем. Рослина чудово витримує процедуру і швидко відгукується на неї, формуючи нові відростки. Здебільшого крону пахіри формують кулястої або овальної форми. Обрізка пахіри починається навесні і триває до середини літа.

 

Викликати спеціаліста з догляду

Пересадка пахіри

Пахіра — рослина, яка повільно росте, тому матиме потребу в регулярному пересаджуванні. Раз на рік молоду пахіру потрібно переміщати у трохи більший за обсягом горщик. Діаметр нового «помешкання» пахіри має перевищувати за розміром попереднє не більш як на 5 см. Оскільки корені рослини не вирізняються особливою швидкістю росту, вазон для пахіри треба вибирати неглибокий і широкий.

Субстрат для рослини складається з пропорційної суміші:

  1. Дерну.
  2. Листової землі.
  3. Піску.

До складу ґрунту слід додати цегляну крихту і деревне вугілля. Добре почуватиметься пахіра і в готових землесумішах, призначених для пальм. Для коренів рослини важливий хороший дренаж.

Пересаджувати пахіру варто у березні. Дорослі особини пересаджувати за необхідності.

Бажаючи мати в приміщенні незвичайно пишну і нестандартну на вигляд пахіру, посадіть в один горщик відразу кілька саджанців. Зазвичай їх беруть 3-5 штук. Гнучкі пагони під час росту рослини переплітають в косу, попередньо звільняючи стовбури пахіри від низькорослого листя. Не варто стягувати стебла рослин занадто сильно. Щоб зберегти задану форму, нещільно обв'яжіть новий виток плетіння шпагатом.

Способи розмноження пахіри

Рослина розмножується шляхом живцювання і насінням. Живці заготовлюються наприкінці літа. Частина стебла, зрізаного з материнської особини пахіри, повинна мати одну бруньку і листочок. Процес укорінення живця відбувається за температури 25-30 градусів. Відростки пахіри висаджують в торфово-піщаний ґрунт і накривають банкою або поліетиленом. В імпровізованій теплиці має бути досить волого. Молода рослина пускає корені протягом 60 днів. Живці пахіри можна вкорінювати і в ємності з водою, а відростки з новими коренями пересадити в горщик.

Розмноження пахіри насінням процес трудомісткий. Паличний матеріал – горішки, якими рослина плодоносить. Відбирати насіння слід відразу після визрівання, інакше воно втратить властивість сходити.

Процес посадки починається з підігріву ґрунту. Його температура має бути близько 30 градусів. Посівний матеріал не заглиблюють у ґрунт. Його розподіляють по поверхні і присипають субстратом. Посадковий лоток накривають склом або закутують плівкою, які періодично треба знімати для провітрювання ґрунту і його зволоження. Для того щоб насіння активно зійшло, пахірі потрібне тепло. Рекомендований температурний режим у теплиці + 27 градусів.

 

Пахіра — рослина, яка приносить удачу, не забудьте впустити її у своє помешкання!

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram