UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Користь домашніх рослин

Із давніх часів для захисту від хвороб люди вдаються до допомоги різних цілющих рослин. Стародавні єгиптяни і римляни виготовляли з рослин настоянки, примочки і мазі. У стародавньому Китаї найпопулярнішою лікарською рослиною був женьшень. Стародавні індійці використовували понад 750 ліків рослинного походження.

Домашні рослини не тільки лікують внутрішні хвороби, а й очищають повітря, збагачують його киснем, насичують ароматичними речовинами і фітонцидами. Леткі органічні сполуки, які виділяють кімнатні рослини, несприятливо діють на ріст і розмноження багатьох хвороботворних мікроорганізмів. Правильний підбір домашніх рослин, які виділяють фітонциди, може повністю оздоровити атмосферу в кімнаті.

Наприклад, від фітонцидів — біологічно активних речовин, які виділяють хвойні рослини,  — фікусів, пеларгонії, монстери, аспарагуса, розмарину, маранта, гинуть більшість хвороботворних мікробів, які розмножуються в кімнатах.

Кімнатні рослини очищають повітря

Кімнатні рослини є унікальними очисниками повітря. Максимальні можливості в цьому сенсі мають домашні рослини з великою кількістю продихів (мікроскопічних «щілин» на листках, через які відбувається поглинання газоподібних сполук з повітря) і великою поверхнею листової пластини.

Наприклад, встановлено, що доросла кімнатна рослина хлорофітум за добу на 80 % очищає повітря в 10-12-метровій кімнаті.

Кімнатні рослини, які містять ефірні олії, що мають позитивний вплив і на саму людину. Так, запах евкаліпта і лавра знімає втому. Аромат лимонних листків знижує артеріальний тиск. Пеларгонія запашна допомагає боротися з неврозами і безсонням. Мирт покращує настрій. Розмарин стимулює пам'ять.

Останні наукові дослідження довели, що деякі домашні рослини, наприклад така звична «бабусина» пеларгонія, має цікаву властивість. Вона може збагачувати кімнатне повітря негативно зарядженими іонами кисню. А адже саме ці іони насичують енергією організм людини і саме їх багато в горах, де так легко дихається. Заведіть у себе на підвіконні кілька пеларгоній або монстеру, папороть, сенполію, і вам не потрібні будуть рекламовані іонізатори повітря.

А чи знаєте ви, що в кімнаті, зимовому саду, оранжереї можна вирощувати також і рослини, що дають екзотичні для нашої середньої смуги їстівні плоди? Усім відомо, що багато любителів в кімнатах отримують урожай цитрусових. Але мало хто знає, що плоди актинідії, граната, ананаса, лавровишні в домашніх умовах — це реальність. Вам не потрібно буде купувати дорогі плоди, які вже втратили частину своїх вітамінів від довгої дороги і тривалого зберігання. У вас будуть свої, визрілі на корені, а не в ящику, свіжі плоди, які зберегли цілющі сили. Звісно, навряд чи ви можете розраховувати на великий урожай, але погодьтеся — краще один «правильний» фрукт, ніж кілограм мертвої клітковини.

Самостійно виростивши такі плоди, ви зможете використовувати всю силу, подаровану природою цим рослинам, для свого оздоровлення та членів вашої родини.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram