UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Арека – догляд у домашніх умовах за пальмою Хризалідокарпус

Пальма Арека або Хризалідокарпус – тропічна рослина сімейства пальмових. Хризалідокарпус перекладається як «Золотий метелик». Таку назву пальма отримала за гарні плоди, які асоціюються з метеликом.

Пальма Арека – досить велика рослина, тому має чудовий вигляд у просторих світлих приміщеннях. Поки пальма невелика на зріст – вона ефектно заповнить будь-який місце у квартирі, офісному приміщенні або кабінеті. З часом пальма розростається як у висоту, так і в ширину і потребує більше місця.

Ареки в домашніх умовах – дуже вибагливі до вологості повітря, тому зимовий сад або басейн – ідеальне місце для них. Одночасно вони і самі зволожують повітря, випаровуючи через листя вбрану корінням вологу. Тому в сухих приміщеннях відіграють роль своєрідних «зволожувачів».

Арека догляд у домашніх умовах

 

Догляд за пальмою Хризалідокарпус у басейні

Пальма Хризалідокарпус у басейні

Товары из магазина
Пальма Арека Пальма Арека
2160.00 – 9600.00 грн.

Як доглядати за пальмою Арека в домашніх умовах

У добре освітлених місцях пальма Арека досить невибаглива рослина. Головне у догляді за Хризолідокарпусом у домашніх умовах дотримуватися режиму поливу і підтримувати достатню вологість повітря. Улітку все досить просто, а взимку необхідно зменшувати полив до мінімуму і частіше обприскувати пальму.

Як правильно поливати Ареку

Полив має бути помірний. У надміру политої рослини починають підгнивати корені. Це проявляється появою коричневих мокрих плям на кінчиках листя. Спочатку стають коричневими і скручуються нижні листки, затим і весь пагін.  Тому перед кожним поливом переконайтеся, що ґрунт досить підсох. Для цього потрібно взяти паличку для суші і застромити її в субстрат ближче до коренів. Якщо ґрунт налипає на паличку – не поливайте, якщо паличка злегка волога – можна поливати.

Читайте як правильно поливати кімнатні рослини в нашій статті

Використовуйте теплу відстояну воду як влітку, так і взимку. Поливати водою з-під крана категорично заборонено, оскільки хлор, що міститься у воді, обпікає корені, що призводить до загибелі рослини. Пам'ятайте: якщо рослина стоїть в тіні – поливати її необхідно рідко. Якщо у пальми достатнє освітлення – полив має бути частим. Під час поливу не допускайте протягів, це призводить до переохолодження коренів, а надалі у Хризалідокарпуса сохне листя.

У пальми Арека сохне листя

На фото перезволожена рослина (ліворуч) і Пальма Арека після просушування землі і чищення (праворуч)

Через надмірний полив листки цієї пальми почорніли і скрутилися. Її необхідно пересадити, оглянувши і почистивши корені. Гнилі потрібно видалити. У домашніх умовах Ареки дуже не люблять пересадку, тому потрібно працювати дуже обережно, не пошкодивши живі корені. Ось дві причини чому у пальми Арека сохнуть листки: перезволоження і переохолодження коренів.

За недостатнього поливу кущ «розвалюється». Пагони нахиляються врізнобіч, при цьому у пальми Арека передчасно жовтіють нижні листки. Якщо рослина пересохла, поставте її у ванночку з водою на кілька годин або добре пролийте водою зверху, так, щоб ґрунт повністю промок. Зайву воду злийте. У таких випадках може допомогти горщик з автополивом. Волога в таких горщиках поширюється рівномірно і не дає загнивати корінню.

Пересушена пальма Арека

Цей кущ був пересушений, про що свідчить його «розвалений вигляд».
Нижні листки у хризолідокарпуса пожовкли.

Якщо у приміщенні низька вологість повітря – рекомендовано регулярно обприскувати рослину теплою відстояною водою.

Загальні правила догляду за Хризалідокарпусом

Освітлення.

Арека потребує хорошого освітлення як влітку, так і взимку. Бажано розміщувати біля південних вікон, але прямі сонячні промені можуть залишати опіки на листі, тому влітку варто притіняти Ареку з допомогою фіранок. В умовах надмірного освітлення листки рослини втрачають своє забарвлення і стають жовтуватими.

Якщо світла недостатньо, Арека погано росте, листя сохне і відмирає. Кущ стає «лисуватий», зазнає ураження грибковими захворюваннями.

Підживлення.

Удобрюйте з травня по вересень добривом для декоративно-листяних рослин 1-2 рази на місяць. Краще використовувати мінеральні добрива, але можна застосовувати і органічні. Обов'язково перевіряйте термін придатності, оскільки прострочені добрива можуть нашкодити рослині – спричинивши опіки коренів. 

Аранжування.

Регулярно розпушуйте ґрунт, для того щоб до коренів надходив кисень. Видаляйте підсохлі стовбури і старе пожовкле листя.

Пересадка.

Арека в домашніх умовах – примхлива рослина, часте пересаджування вона не любить і реагує на них болісно. Тому намагайтеся як можна рідше пересаджувати пальму.

Коли необхідно пересаджувати рослину:

  • якщо рослина росте в транспортному горщику (горщик, у якому рослина продається) пересадка необхідна, оскільки ґрунт дуже швидко просихає і пальма може засохнути. Також на дні транспортного горщика є великі отвори і вода буде витікати на підлогу. Крім того в такому горщику корені можуть переохолоджуватися у холодну пору року або влітку за умови частого використання кондиціонера;
  • якщо рослина виросла зі свого горщика, тобто коріння повністю заповнило ємність. У такому випадку рослина недоотримує необхідних мікроелементів, які містяться в ґрунті і починає прискорено старіти – листки жовтіють і рослина втрачає свій декоративний вигляд;
  • якщо рослина була перезволожена й існує ймовірність того, що корені підгнили. Щоб гниль не поширилася на ще здорові корені, пальму потрібно пересадити, а коріння обробити фунгіцидом. Якщо після чищення коренева грудка значно зменшилася за розміром – посадіть рослину в горщик меншого діаметру, щоб запобігти наступному переливанню.

 

Пересаджувати Ареку необхідно дуже акуратно, намагайтеся не травмувати корені.

Горщик підбирайте невеликий, він має бути на 5-10 см більший за попередній.

 

Адаптація

Після пересаджування частина стовбура гине. Зазвичай це найтонші і слабкі пагони. Не хвилюйтеся, це природний процес. Листя починає засихати від кінчиків. Симптоми дуже схожі на перезволоження. Це пояснюється тим, що під час пересадки частина коренів травмується, до того ж, приїхавши з просторих світлих теплиць, рослина відразу ж недоотримує необхідну їй кількість вологи і світла. Усі ці чинники сукупно призводять до зменшення куща приблизно на третину. Затим ті пагони, які вижили, починають товщати і розростатися. Головне забезпечити пальмі хороші умови, у яких вона швидко відновиться.

Контролюйте полив. Через 1-2 тижні після пересаджування пролийте рослину засобом для формування коренів «Атлет» чи «Корневін». Уникайте протягів і переохолодження.

 

Шкідники і хвороби на Ареці

Найчастіше Ареку вражають бересклетова щитівка, борошнистий червець і павутинний кліщ.

Бересклетова щитівка з'являється насамперед у пазухах листків, на стовбурах і молодих пагонах у вигляді білих паличок. Боротися з нею нелегко, оскільки вона заселяє важкодоступні місця, куди добратися практично неможливо. Тому, виявивши щитівку на своїй пальмі, будьте готові до тривалого процесу лікування.

Нові, ще скручені листки, які ростуть з розетки куща, зазвичай вже вражені щитівкою. Оскільки листяні пластини дуже ніжні, знімати з них щитівку потрібно по мірі розкриття листка за допомогою ватного диска, змоченого спиртовим розчином. Зі стовбурів і пазух листя щитівку знімають зубною щіткою.

Для боротьби зі шкідниками використовувати інсектициди, приміром «Конфідор», «Каліпсо», «Актарра». Готують розчин згідно з рекомендаціями, наведеними в інструкції (або трохи концентрованіший) і обприскують рослину, а затим рештою розчину проливають ґрунт.

Зверніть увагу! Якщо ґрунт на час обробки мокрий – не поливайте рослину розчином, тому що зайва вода може привести до переливу і загнивання коренів.

Борошнистий червець найчастіше ховається в пазухах листків, а яйця відкладає на молодих соковитих листках. Його яйцекладки на вигляд як невеликі ватні грудочки.

Позбавитися від нього допоможуть ті ж методи і засоби, що призначені і для боротьби зі щитівкою.

 

 

Павутинний кліщ зустрічається на Ареці досить рідко. Він ховається на нижній стороні листя у вигляді маленьких білих або сірих крупинок завбільшки манної крупинки. До того ж на зовнішній площині листка і при сильному ураженні в пазухах листя видно павутину.

При ураженні павутинним кліщем обробляти рослину слід інсектицидами, які мають акарицидну дію. Можна використовувати «Енвидор» чи «Санмайт».

Шкідник на пальмі Арека

Щитівка на пальмі Арека

 

 

Якщо у вас не має змоги доглядати за Арекою в домашніх умовах – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram