UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Горщики з автополивом – як користуватися

Останнім часом в офісах і квартирах дедалі частіше можна побачити горщики з системою автополиву або «розумні горщики». Виробництвом таких горщиків займаються компанії різних країн, але лідером на ринку залишаються горщики з системою автополиву Lechuza, які виробляють майстри в Німеччині.

Що таке автополив і принцип його роботи

 

Горщики з автополивом – це вазони з подвійним дном. Тобто під посадковим горщиком є ще резервуар, у який заливають воду. Через отвори в дні внутрішнього горщика вона надходить до коренів (нижній полив). Субстрат насичується вологою доти, доки вся вода в резервуарі не закінчиться. Це може тривати від тижня до кількох місяців (все залежить від розміру вазона і від того, яка рослина у ньому посаджена).

Горщики з автополивом істотно полегшують догляд за квітами, заощаджуючи ваш час і сили.

Як правильно користуватися системою автополиву?

 

 1. Відразу після пересадки не варто заповнювати резервуар водою. Перші кілька разів полийте рослину зверху, як у звичайному горщику. Це необхідно для того, щоб рівномірно просіла земля, корені трохи проросли і адаптувалися до нової ґрунтосуміші. Якщо за вікном літо і вазон для вашого вихованця правильно підібраний за розміром, – заливайте воду в систему автополиву. Якщо ж на вулиці осінь чи зима, або вазон завеликий, то продовжуйте поливати рослину зверху до 3-х місяців, щоб не перезалити його. Тільки через 3 місяці ми рекомендуємо користуватися системою автополиву.
   
 2. Воду заливають через спеціальний отвір до позначки MAX на поплавці.
   
 3. З цього часу завдяки спеціальному керамзиту торфосуміш рівномірно почне зволожуватися через отвори в дні горщика. З часом поплавок опускатиметься. Як швидко він опуститься, залежить від кількох чинників:
  • величини резервуара для води;
  • ступеня вологолюбності рослини;
  • розвинутості кореневої системи;
  • режиму освітлення, температури повітря і вологості у приміщенні;
  • пори року.
    
 4. Коли поплавок опуститься до позначки MIN, не поспішайте знову заливати воду в систему. Це означає, що вода в резервуарі закінчилася, але при цьому ґрунт мокрий і, щоб він просох, потрібен час. Як швидко ґрунт просохне, сказати важко:
  • Ґрунт у маленьких горщиках просихає швидше, ніж у великих.
  • Рослини, які стоять в добре освітленому місці, просихають швидше за рослини в напівтіні.
  • Влітку рослини просихають швидше, ніж узимку.
    
 5. Щоб переконатися, що грунт просох, витягніть поплавок і розгляньте нижню частину. Якщо він вологий або з нього звисають краплі – корені точно не просохли. Дайте ще трохи часу. Якщо поплавець сухий, візьміть паличку для суші і застроміть в землю біля коренів якомога глибше, а потім витягніть. Якщо паличка мокра й на ній ґрунт – він ще мокрий. Якщо паличка волога – він частково підсох. Якщо паличка суха – земля просохла повністю і можна наповнювати горщик з автополивом.
   
 6. Якщо ваша рослина дуже довго випивала воду, а потім ще дуже довго просихала, то краще заливати не повну систему, а половину, при цьому злегка зволожувати землю зверху.

Це загальні рекомендації щодо користування розумними горщиками з автополивом. Ваша рослина індивідуальна і неповторна. Ви самі маєте визначити оптимальний варіант поливу і відрегулювати його.

 

Це загальні рекомендації щодо користування розумними горщиками з автополивом. Ваша рослина індивідуальна і неповторна. Ви самі маєте визначити оптимальний варіант поливу і відрегулювати його.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram