UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Домашні хвойні рослини

Хвойні – вічнозелені дерева і чагарники з голкоподібними або лускатими листками і одностатевими стробилами. Існує близько 50 родів і 600 видів. Ці рослини утворюють великі ліси в помірному та холодному поясах земної кулі. Для внутрішнього озеленення придатні лише деякі види, що походять з вологих субтропічних районів Австралії, Японії, Китаю, Південної Америки. Цим і пояснюється складність дотримання необхідних умов культури хвойних в інтер'єрі – низька тепмпература взимку (7 – 10°) і постійний приплив свіжого повітря протягом усього року. У житлових квартира культурування хвойних рідко вдається. Можна назвати лише кілька рослин, які зимують у кімнатах за умови, якщо їх поставити близько до вікна або балкона, де температура знижується до 13-15°: араукарія, кипарис, кипарис великоплідний (купрессус), криптомерія і деякі інші.


АраукаріяАраукарія різнолиста – вічнозелене дерево з красивою пірамідальною кроною із сімейства араукарієвих. Батьківщина араукарії – острів Норфолк (Австралія). Гілки в правильних горизонтальних мутовках, пагони другого порядку дворядно-чергові, зближені, злегка повисають. Араукарія світло-зелена, шилоподібна або голкоподібні, м'яка, від 1 до 2 см завдовжки. Араукарія в інтер'єрі росте 5-7 років. На живці можна використовувати тільки верхівки активних молодих рослин.


 

 

Кипарис великоплідний

Кипарис великоплідний (Cupressus macrocarpa) – витончений, вирізняється компактним на вигляд характером росту, який підходить тільки для тримання у приміщеннях. Як і араукарія, це справжнє хвойне дерево. Під сортовою назвою Goldcrest кипарис великоплідний пропонується до продажу в найрізноманітніших формах: у вигляді прямостоячого чагарника, дерева з пірамідальною кроною і як штамбова форма.

 

Купресус / КипарисЗ середини травня до початку жовтня купресус необхідно виносити на балкон або терасу. На свіжому повітрі кипарис потребує притінення від прямих сонячних променів і захист від протягів. У приміщеннях купресус найкраще почувається в світлих, однак притінених від палючих променів сонця місцях. Узимку кипарис великоплідний необхідно утримувати в світлих, прохолодних приміщеннях, які не промерзають. Найкраще для купресуса підходять мансарди і горища зі вікнами, сходові клітини і спальні.

 

Кипарис великоплідний – невибаглива кімнатна рослина, яка витримує тимчасове пересихання земляної грудки набагато краще, ніж надлишковий полив. Вирощуючи на свіжому повітрі, купресус поливають частіше, ніж в неопалюваних кімнатах. Якщо кипарис стоїть в дуже темному місці, то він втрачає свій красивий компактний вигляд. З травня по серпень купресус щомісяця підживлюють, найкраще рідким мінеральним добривом у половинній від рекомендованої для листяних рослин концентрації. Розмножують купресус живцями влітку.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram