UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Пересадка кімнатних рослин: що я роблю не так

 На самому початку квітницької кар'єри нерідко перший досвід пересадки кімнатних рослин себе не виправдовує наших очікувань. Пересаджений квітка довго хворіє або зовсім марніє. Начебто і грунт купили спеціальний, і вибрали сучасний пластиковий горщик "Lamela" відмінної якості, а щось пішло не так. Значить, прийшов час роботи над помилками.

Про те, як допомогти рослині безболісно пережити пересадку, розповімо в цьому матеріалі.

Як пересадити рослину після покупки

Після входження в будинок нового зеленого вихованця як покупки або подарунка, виникає питання, потрібно його пересаджувати негайно, або варто почекати. Найчастіше магазинний екземпляр слід найближчим часом переселити в більш просторий горщик зі свіжим грунтом. Зробити це можна в будь-який сезон року за винятком таких випадків:

 • під час зими не поспішайте з пересадкою дорослого здорового рослини великих розмірів, якщо горщик просторий, а коріння не проросли через отвори для дренажу. Просто дочекайтеся приходу календарної весни;
 • куплене молоденьке рослинка не варто випробовувати пересадкою відразу після повернення з садового центру гіпермаркету. Цілком можливо, що ви купили держак, укорінений зовсім недавно. Його коренева система ще недостатньо міцна і при пересадці може бути травмована.

Переконатися в тому, що рослина дуже молодо, не складно. Акуратно перевернувши транспортувальний контейнер, занурте олівець в дренажний отвір. Олівець увійде в землю безперешкодно тоді, коли коріння не повністю заповнили ємність. Це і буде підтвердженням недавньої посадки. Один-два місяці доведеться почекати, поки коренева система буде нарощувати свою масу.

Щоб не зруйнувати земляний кому, використовують переважно метод перевалки. Обробляють видиму поверхню коренів стимулятором коренеутворення. Надземну частину (листя і стебла) обприскують антистресовим биорегулятором. Такі процедури благотворно впливають на квітку і сприяють кращій адаптації в нових умовах.

Не зайвим буде провести профілактику ураження шкідниками. Листя і коріння обробляють протипаразитарними пестицидами і поміщають на 2 тижні на карантин.

Існують і заборонені дії при пересадці:

 • не можна турбувати рослину під час цвітіння. Милуйтеся квітами і терпляче дочекайтеся його закінчення;
 • не слід трясти квітка, намагаючись звільнити коріння від грунту, розправляти корінці, полоскати їх у воді;
 • старому грунту або непотрібної за складом субстрату не місце в новому горщику.

Саме такі помилкові рішення і маніпуляції найчастіше завдають травми.

Як визначити, що старому рослині потрібна пересадка

Загальноприйнято пересаджувати кімнатні квіти щорічно навесні, великі екземпляри рідше - один раз в 2-3 року. Може знадобитися екстрена процедура, коли від цих норм буде дозволеним відступити, якщо:

 • сталася тривала зупинка в рості;
 • проявилися ознаки хвороби або ураження шкідливими комахами;
 • горщик став надмірно тісним і нестійким, а з технологічних отворів стали проростати коріння.

Розрісся здоровий екземпляр перевалюють в більший за розміром контейнер зі свіжим субстратом. Для хворого або ураженого паразитами квітки застосовують метод "пересадки". Делікатно очищають коріння від гнилі, засохлих і пошкоджених фрагментів і проводять обробку лікувальними і профілактичними спецпрепаратами.

Флористи не рекомендують ділити для розмноження розрослися екземпляри взимку і восени. Не слід після пересадки вносити добрива. Важливо зберегти колишній посадковий рівень почвогрунта, уникаючи заглиблення.

Правила догляду та поливу після пересадки рослини

Потрібно розуміти, що квітка сприймає процедуру пересаджування як стресову ситуацію в боротьбі за своє виживання. Коли всі маніпуляції позаду, його просто залишають у спокої. Для цього обережно переносять в затишне світле місце, захищене від прямих променів сонця і протягів хоча б на тиждень. Протягом тижня реабілітації не слід обертати або пересувати з місця на місце горщик. Якщо при огляді земляний кому здався пересохлі, від поливу необхідно утриматися.

Через 7 днів після поливу можна переставити "новосела" у відповідний для нього місце в квітнику.

Слід дотримуватися правил поливу після пересадки. Відразу ж земляний кому рясно проливається. Перед цим м'яким пензликом очищаються листя від потрапив на них посадкового грунту. Якщо від зволоження грунт просів або оголилися верхні корінці, грунт підсипають поверх. Стекла в піддон воду прибирають. Якщо волога випадково потрапила в розетку або на листя, її видаляють серветкою.

Поширені помилки при поливі можна об'єднати так:

 • використання неотстоявшейся водопровідної та холодної води;
 • неакуратний і ненормований полив з невідповідних судин замість квіткової лійки;
 • попадання в розетку або зрошення крони;
 • полив відразу після пересадки кактусів та інших сукулентів - зволожити їх вперше допустимо лише через 7 днів.

Уникнути таких помилок можна, залучаючи собі в допомогу мультифункціональні універсальні горщики з автополивом лечуза виробництва Німеччини. Розумний вазон візьме на себе всі клопоти з підтримки оптимального рівня вологості і забезпечить ідеальний комфорт вашим рослинам.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram