UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Кліщ на каучуконосному фікусі

Ворог-шкідник каучуконосного фікуса.  Як розпізнати павутинного кліща?

Каучуконосні фікуси – стійкі і невибагливі в догляді рослини для вирощування в кімнатних  умовах.

фікуси лікування

Однак у таких величних красенів є безліч ворогів. І один з них – павутинний кліщ – крихітний, невидимий людському оку паразит, який в будь-який момент не проти поласувати соковитим фікусом.

 

Як визначити павутинного кліща на фікусі

Як же зрозуміти, що каучуконосний фікус захворів?

 ✓ По-перше, придивіться до листя. Від появи павутинного кліща на каучуконосному фікусі, а саме на краю листків, розташованих на верхніх частинах стовбурів і гілок, вони починають скручуватися вниз.  Це вірний сигнал про лихо.

кімнатні рослини. Лікування

Фікуси. Догляд. Лікування

По-друге, на зворотному боці пластини деякі листи можуть ще мати рівне світло-зелене забарвлення, в той час як інші – рудий відтінок. Це пов'язано з тим, що під час харчування кліщ просмоктується в одну з клітин рослини і випиває її вміст разом з елементами, які підтримують колір клітини. Так клітини знебарвлюються, стають порожніми і висихають. Під час цього лицьова, темно-зелена сторона листка каучуконосного фікуса, маючи більш тверду поверхню, пошкоджується украй рідко.

Лікування кімнатних рослин. Фікуси

По-третє, оглядаючи зворотний бік листка, потрібно звернути увагу на зону біля центральної жилки. Найчастіше біля неї розташовуються яйцекладки павутинного кліща.

Листя фікусів. Догляд

На перший погляд, вони схожі на пил, але якщо придивитися і трохи нахиляти листок, щоб світло падало під різними кутами, то виявиться, що це окремі білі крупинки.

 ✓ По-четверте, павутинний кліщ на каучиконосному фікусі називається так неспроста. У місцях, де листки або гілки кріпляться до стовбурів, на верхівках пагонів або просто в інших куточках на рослині кліщ плете тонку павутинку. Вона набагато тонша за вироби павука і не має характерного візерунка. Найчастіше вона схожа на тонку вуаль. Щоб було легше її побачити, можна обприскати рослину водою.

Фікуси. Лікування. Догляд за ними

Варто пам'ятати про те, що здорова міцна рослина на початкових етапах зараження може самостійно протистояти шкіднику, виділяючи в повітря речовини, які уповільнюють розростання колоній кліща. Якщо ж фікус ослаблений стресовою ситуацією, то необхідно допомогти рослині.

 

Перша допомога

Якщо Ви помітили хоч один з названих вище ознак, то це привід насторожитися і:

✓ оглянути нижню поверхню листків на наявність яйцекладок і виявлення зміни кольору пластин;

✓ обприскати рослину водою і оглянути всі місця стиків на наявність павутини.

 

Першою допомогою у разі виявлення павутинного кліща на фікусі є механічне очищення рослини:

✓ змити шкідника струменем прохолодної води з-під душу, закривши попередньо ґрунт поліетиленом;

✓ вологою ганчірочкою витерти кожен листок з двох сторін, а маленькою щіткою зняти павутину з усіх стиків і кутиків.

 

Такі процедури необхідно проводити щонайменше тричі на тиждень. А ще бажано в приміщенні з рослиною зменшити температуру повітря і збільшити її вологість:

            поставити зволожувач повітря;

            щодня обприскувати холодною водою;

            спорудити із пластику парничок над фікусом.

 

Лікування павутинного кліща на фікусі

У разі надмірного зараження рослини після механічного впливу потрібно проводити обприскування хімпрепаратами з розділу акарициди. Обробку також проводити курсом щонайменше 3-5 разів. Після п'ятого обприскування варто дати рослині відновитися упродовж 2-3 тижнів. Якщо кліщ повертається, то цикл лікування необхідно повторити.

Так як комахи схильні адаптуватися до діючої речовини препарату, то необхідно використовувати кілька засобів з різними діючими речовинами (хоча б 2 види).

Найчастіше для боротьби з кліщем використовуються препарати з такими діючими речовинами:

            • Пірідабен (Санмайт, Антіклещ Про і ін.)

            • Спіродіклофен (Енвідор, Енвіагро і ін.)

Обприскування проводиться ретельно, з верхньої та нижньої сторони кожного листка, а також всередині куща. Верхній шар ґрунту також бажано обробити засобами.

 

Але якщо у Вас немає часу займатися очищенням каучуконосного фікуса або Ви просто боїтеся нашкодити рослині, то зверніться по допомогу до студії фітодизайну «Флорен», її фахівці неодмінно вилікують вашого зеленого улюбленця.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram