UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Фінікова пальма – правила догляду за рослиною

Ареал проживання фінікових пальм: південь Греції, острів Крит, Канарські острови, Іран, Ірак.

Найпоширеніші види фінікових пальм у продажу в Україні: фінікова пальма робеліні (Phoenix roebelenii) і фінік канарський (Phoenix canariensis)

Як правильно поливати фінікову пальму

Одним з головних факторів в успішному розвитку фініка в домашніх умовах є правильний полив: фінік з надмірно пересушеною кореневою грудкою опускає донизу гілки і, якщо вчасно добре не зволожити ґрунт, рослина висихає і вмирає.

  

На фото пересушені фінікові пальми, яким не вистачає вологи.

Картина, як на фото, зазвичай зустрічається у господарів, які недавно придбали пальму і не знають правил до її поливу. Чому це відбувається? Пальми вирощують у спеціальному субстраті на основі торфу або тирси. Він абсолютно не тримає вологу і погано намокає у процесі поливання з лійки. Для того щоб його просочити, необхідно занурити рослину на тривалий час у воду, субстрат вбере в себе частину води, а потім швидко її "віддасть" назовні. Це особливість вирощування рослини в тепличних умовах.

Після пересаджування у звичний нам ґрунт ми поливаємо фінік з лійки. Ґрунт навколо грудки намокає, а сама грудка, у якій зібралася основна маса коренів – ні. Тому після пересадки необхідно досить рідко, але дуже рясно проливати пальму.

Така картина часто зустрічається у власників горщиків з автополивом, коли безтурботні господарі сподіваються на можливості див техніки. В інструкції чітко написано – перші три місяці поливати рослину зверху для того, щоб корені проросли в новий ґрунт і забезпечували рослину вологою.

Листя фінікової пальми – це індикатор поливу рослини. Коли воно починає опускатися, це явна ознака нестачі вологи. Якщо листки перетворилися на "бурульки" тобто поскручувалися, а також стиснулися один до одного – це критична вимога: полийте рослину! Необхідно терміново "напоїти" рослину.

Візьміть лійку і тоненькою цівкою почніть поливати ближче до стовбура, щоб прикоренева грудка поступово намокала і вода вбиралася, а не виливалася в піддон. За кілька годин повторіть процедуру, і так кілька разів. Максимально обприскувати пальму бажано кілька разів на день. Будьте обережні, якщо в горщику немає отворів для витіку води.

Ви можете почитати як правильно поливати великі кімнатні рослини в цій статті. Це допоможе зберегти життя ваших вихованців.

Освітлення

Фінікова пальма любить яскраве освітлення. Підійдуть південні, південно-західні та південно-східні вікна. 
Якщо ваша рослина стояла тривалий час не під прямими сонячними променями, слід привчати її до сонця поступово. Якщо вологість у приміщенні низька, необхідне розсіяне світло, інакше від потрапляння прямих сонячних променів можуть з'явитися жовті та коричневі плями.

Взимку добре додатково підсвічувати рослину фітолампами. Встановлювати їх необхідно на дистанції, відповідно до інструкції, щоб рослина брала достатню кількість світла і не отримала опіків.
Щоб крона була нормально розвинена, рослину необхідно періодично повертати різними боками до джерела світла.
Улітку для пальми підійде затишне місце в напівтіні.

Температура

Фінікова пальма досить теплолюбна рослина. Оптимальна температура +18...21 °С, максимальна +24...27 °С, мінімальна температура – +10...14°с. Якщо температура перевищує +24 °С, не впадайте у відчай, просто обприскуйте рослину по кілька разів на день і стежте за тим, як швидко рослина випиває воду, не допускайте надмірного пересушування земляної грудки. Також можна встановити зволожувач повітря, що полегшить вам догляд. Фінік погано витримує спеку, від пересушування починає швидко сохнути.
У приміщенні, де росте фінікова пальма, температура не має коливатися. Протипоказані протяги і холодне повітря (кондиціонер).

Вологість повітря

Вологість має бути не більш як 40-50 % (це середньостатистична вологість повітря у приміщенні в помірному поясі з відключеним центральним опаленням).
Рослину слід обприскувати, якщо вона росте в умовах із сухим повітрям. Якщо в приміщенні температура низька, обприскування не бажане, оскільки це може викликати грибкові хвороби. Також не треба обприскувати рослину, яка стоїть на протязі, рослина може змерзнути і занедужати. Рослину не обприскують також на сонці, це викликає опіки.
Якщо пальма невеликих розмірів, можна періодично влаштовувати теплий душ, обов'язково прикриваючи при цьому земляну грудку від перезволоження.

Температура, Вологість / Полив, Освітлення – взаємозалежні 3 фактори. Чим вища температура в квартирі – тим яскравішим має бути освітлення. Якщо слабке освітлення – варто зменшити полив і знизити температуру.

 

На фото видно, як пожовкла нижня гілка у фінікової пальми. Це наслідок нестачі живлення рослини.

У такий спосіб пальма "вимикає" живлення найстарішим листкам, щоб дати молодим шанс розвиватися.

Необхідно дочекатися, поки гілка достатньо підсохне, і зрізати її. Зверніть увагу на правильний полив і підживлення. Відмирання може бути природним (від старості нижньої гілки), а може бути і штучним — від нестачі харчування.

 

Аранжування

Необхідно розпушувати ґрунт раз на тиждень для того, щоб корені «дихали», не застоювалася вода і не «спресовувалася» земля.

Вчасно потрібно робити санітарну чистку рослини: видаляти гнилі, хворі та сухі листки, відмерлі нижні гілки, відрізати їх садовим секатором, гострим ножем або ножицями.

Щоб крона правильно формувалася, потрібно повертати рослину (раз на тиждень-два) до світла різними боками.
Підпирати рослину не треба. Стовбур досить стійкий. Головне під час пересаджування - добре утрамбувати землю, щоб ні стовбур, ні земляна грудка не «хиталися» в різні боки.

Якщо з часом земля сильно «спресується» необхідно досипати свіжої зверху і утрамбувати, або, якщо корені значно розрослися, пересадити рослину в новий горщик.

Полірувати листки рослини не обов'язково, головне обприскувати.
Влітку рослину можна виносити на терасу, на свіже повітря. Але до цього слід привчати її поступово.

Можливі труднощі під час вирощування фінікової пальми

  • набувають бурого забарвлення нижні листки – це природний процес розвитку рослини — листки періодично старіють і відпадають;
  • листки опускаються донизу – дається взнаки недостатній полив;
  • кінчики листків стають коричневими – занадто сухе або холодне повітря, контакт листя з холодними вікнами, замалий обсяг поливу;
  • коричневі плями на листі – полив холодною водою, перезволожений субстрат, різкі перепади температури.
     

Фінікова пальма і Фен-Шуй:

фінікова пальма додасть невпевненим у собі людям впевненості, сили духу;

допоможе сконцентруватися і зосередитися неуважним;

вселяє оптимізм і радість похмурим людям;

сприяє в ухваленні правильного рішення у важливих справах, якщо ви поставите фінік в кабінеті.

Добре розміщувати фінікову пальму в передпокої – вона відбирає негативну енергетику у тих, хто прийшов у помешкання.

 

Якщо у вас не виходить правильно доглядати за фініковою пальмою – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться у нас на сайті.

Догляд за рослинами!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram