UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Кротон – реанімація вмираючої рослини

Багато квітникарів, які в домашніх умовах вирощують Кротон рано чи пізно стикаються з такою проблемою. Стебла рослини з часом витягуються, нижні листки опадають від старості, оголюючи гілки. Іноді через це господарі викидають свою рослину або переставляють кудись подалі з очей.

Не поспішайте ховати рослину – вихід є, їх навіть як мінімум два.

Живцювання кротона

Необхідно підрізати верхівкові пагони рослини і у такий спосіб спровокувати розгалуження. У цьому є свої плюси і мінуси. Обрізаючи верхівкове стебло, ви можете виростити нові рослини. Але одночасно  ви зменшуєте розмір кротона, що добре тільки в тому випадку, якщо він розміщений на підвіконні.

Як правильно обрізати верхівку кротона? Для початку підберіть інструмент. Це може бути гострий канцелярський ніж або секатор. Уважно роздивіться рослину. Обрізати гілочку можна тільки на 1/3 довжини, не більше, інакше вона може всохнути. Після того як відріжете гілочку кротона, замажте місце зрізу садовим варом або деревним вугіллям, щоб всередину рослини не потрапила інфекція. Зрізану гілочку поставте у воду, додавши до неї трохи марганцівки – до світло-рожевого кольору.

Наступного дня замініть воду, додавши в неї «Корневін» коренестимулятор. Затим міняйте воду, якщо вона помутніє. Стовбур обов'язково має стояти в теплому світлому місці. Коли нові корені досягнуть довжини 5-7 см – посадіть живці в горщики, використовуючи ґрунт для листяних рослин. Можна і відразу зрізані живці посадити в ґрунт, але субстрат має бути постійно вологий і теплий (близько 25 оС), щоб живці змогли пустити корені. Живцювати кротон краще з березня  по травень, коли рослина активно росте. 

Розбудити сплячі бруньки

Змусити голий стовбур кротона зарости листям можна! Необхідно розбудити сплячі бруньки, які є на кожній оголеній гілці.

Де ж шукати ці сплячі бруньки?
Уважно роздивіться гілочку, і ви обов'язково побачите місце, де колись був листочок. Відпалі листки кротона залишають на стовбурі невелику ямку. Саме над цією ямкою є спляча брунька.

Як же її розбудити?
Для початку потрібно дочекатися періоду весняного пробудження рослин. Він настає тоді, коли після довгих зимових похмурих днів на небі з'являється сонечко. Після кількох тижнів сонячних днів рослина прокидається. Це відбувається приблизно наприкінці лютого – початку березня.

Тепер вам потрібно купити засіб, який називається «Цитокинінова паста» – стимулятор пробудження сплячих бруньок. Його можна купити практично в будь-якому садовому центрі. Виберіть сонячний день і з допомогою зубочистки нанесіть трохи пасти на сплячу бруньку, злегка роздряпавши її. Але не перестарайтеся, вам не потрібно продірявити стовбур, просто треба, щоб паста потрапила на живу тканину бруньки. Багато пасти використовувати не слід, буквально маленьку краплю.

Цю операцію виконайте не з однією, а з кількома бруньками в різних частинах рослини, на стовбурі і на гілочках. Потім переставте рослину на сонячне підвіконня і чекайте. Результат ви побачите вже через 2-3 тижні. Тепер головне не допускати пересихання ґрунту, активно обприскуйте, підживлюйте рослину. Якщо сонце буде дуже пекуче – переставте рослину в світле, але захищене від потрапляння прямих сонячних променів місце, щоб не обпалити листя.

Обробка кротона цитокиніновою пастою - результат 2 тижні

Кротон через 2 тижні після використання цитокинінової пасти

 

Кротон через 4 тижні після використання цитокинінової пасти

Кротон через 4 тижні після використання цитокинінової пасти.
Нові гілочки ростуть хоч і повільно, але впевнено

 

Читайте також як правильно поливати великі рослини щоб не загнили корені.

 

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram