UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Фікус каучуконосний Робуста жовтіє

В Україні каучуконосні фікуси найчастіше трапляються в кількох варіантах: фікуси Еластика Робуста, Абіджан і Мелані. Відрізняються вони лише за кольором і формою листя.

Фікус каучуконосний – по праву вважається одним із найбільш витривалих фікусів. Цю рослину можна розмістити навіть у неосвітлених місцях і не боятися, що вона загине.

Проте часто люди нам ставлять такі запитання:

  • фікус каучуконосний – жовтіє листя
  • опадає листя у фікуса Робуста – що робити?
  • у фікуса каучуконосного плями на листі
  • чому фікус каучуконосний Робуста скидає листя?

У цій статті ми детально розглянемо ці питання і дамо цінні рекомендації.

 

Товары из магазина
Фикус Робуста Фикус Робуста
1940.00 – 6990.00 грн.
Фикус Абиджан Фикус Абиджан
520.00 – 6400.00 грн.

Чому фікус робуста скидає листя?

Необхідно чітко розуміти, які листки опадають.

Варіант 1. У фікуса каучуконосного опадають здорові і соковиті листки. Тобто ні з того ні з сього фікус робуста скидає листя абсолютно нормальні, не жовті, не гнилі і не пошкоджені. Цей процес є наслідком переохолодження коренів.

Як відомо, холодне повітря опускається вниз, а тепле піднімається вгору. Під час протягів холодне повітря потрапляє на горщик з вашим вихованцем.

Найпоширеніша ситуація, коли відразу після поливу ви допускаєте протяг, внаслідок чого коренева система надміру переохолоджується.

Рекомендації:

  1. Якщо фікус стоїть в офісному приміщенні на проході, поливайте його наприкінці робочого дня, після того, як співробітники підуть додому.
  2. Пересуньте його подалі від дверей (бо відкриватимуться вікна). Зробіть це хоча б на час поливу.

Варіант 2. У фікуса еластика жовтіє і обпадає листя. У цьому випадку фікус каучуконосний скидає вже хворе листя. Тобто у листка не вистачає сил триматися на стовбурі. Варто розібратися, чому листя жовтіє, тобто відмирає.

Викликати спеціаліста з догляду

Чому у фікуса каучуконосного робуста жовтіє листя?

Передусім потрібно звернути свою увагу на те, у яких умовах росте ваша рослина. Хоч фікус каучуконосний є досить тіньовитривалим, світло йому все-таки необхідне.

Причина 1. Вашому фікусу не вистачає світла – основного джерела живлення для рослини. Щоб вижити, рослина вимикає живлення для нижніх, найбільш старих листків. Лист потроху починає жовтіти і, зрештою, відривається.

Рекомендація тут може бути одна – переставте фікус еластика ближче до джерела світла. Вмикайте лампи денного світла в офісі, добре було б встановити фітолампу.

Фікус каучуконосний жовтіє

Причина 2. Нестача поживних речовин у ґрунті. Якщо ви впевнені в тому, що фікусу вистачає світла, а листя продовжує жовтіти – згадайте, коли ви востаннє пересаджували рослину.

Рекомендації: необхідно пересадити фікус в новий субстрат. Бажано використовувати спеціальний «грунт для фікусів». Читайте як пересаджувати кімнатні рослини і дивіться фото наших пересадок.

У період з квітня по вересень, щоб не допускати нестачу поживних речовин, необхідно удобрювати вихованця. На початку весни краще взяти добрива з високим вмістом азоту. На етикетці поруч з буквами NPK стоять цифри (наприклад NPK 30-15-15 або N30-P10-K5). Так ось, поруч з буквою N має бути найбільша цифра.

Восени купіть добриво з малим вмістом азоту (біля літери N – найменша цифра).

Періодичність, з якою вносити добрива у ґрунт, також дивіться на упаковці.

У фікуса каучуконосного плями на листках?

Часто відбувається так, що, коли ви купуєте дерево, воно має ідеальний вигляд, але згодом на його листках з'являються плями. Плями на каучуконосному фікусі появляються в центрі литків. Спочатку вони чорні (вологі), потім з'являється жовтувато-коричнева облямівка. Надалі пляма збільшується і середина висихає.

Фікус робуста плями на листі

Причина цього – грибкові або бактеріальні захворювання, які виникають через надмірний полив рослини. Ні для кого не секрет, що вологе і тепле місце – сприятливе середовище для розвитку бактерій.

Грибкова інфекція може з'явитися від пересаджування рослини в ґрунт, який був до цього використаний іншою рослиною. У такому субстраті могли залишитися залишки коренів попереднього мешканця, які гниють і стають джерелом інфекції.

Також поширений випадок, коли рослину довго не поливали і дрібні корінці відсохли. А потім рясно полили і ці дрібні корінці почали гнити.

Виявивши темні плями на листках фікуса каучуконосного, його потрібно обробити фунгіцидними препаратами: фундазол, фундазим, превікур, хорус. Як обробляти – читайте на етикетці препарату.

Не забувайте про те, що джерелом хвороби є і грунт, який теж потрібно обробити тим же засобом.

Читайте як поливати великі кімнатні рослини.

 

Чому у Фікуса скручуються листки?

Фікус Робуста має велике щільне листя, яке виконує не тільки естетичну функцію, а й бере участь в диханні рослини і випаровуванні води.

Якщо у приміщенні спекотно або занадто сухе повітря, рослина намагається зменшити випаровування, скручуючи листя.

Якщо причина не в недостатньому поливі – перевірте вологість повітря. Вологість вимірюють за допомогою спеціального приладу – гігрометра. Але в офісах і квартирах зазвичай вологість завжди нижче 50 %, що недостатньо для нормального розвитку фікуса. Улітку повітря сушить кондиціонер, а взимку – опалювальні прилади. Щоб підвищити вологість, можна регулярно обприскувати верхній шар ґрунту або встановити зволожувач повітря. Також рекомендуємо протирати листки вологою серветкою.

Друга причина скручування листя у фікуса каучуконосного – недостатній полив. Але при цьому також можуть жовтіти і відпадати нижні листки.

Не поспішайте відразу рясно поливати рослину. Перевірте рівень вологості грунту з допомогою дерев'яної палички для суші: застроміть її в ґрунт на глибину до коренів і витягніть. Якщо мокрий ґрунт налипає на паличку – значить причина не в поливі. Якщо паличка суха – добре полийте рослину теплою відстояною водою. Поливати потрібно повільно тонким струменем води, щоб вся волога ввібралася коренями, а не пройшла крізь них на дно горщика.

Ще одна причина скручування листя – шкідник, а саме павутинний кліщ. Він поселяється на нижній стороні листків і живиться соком рослин. Тому листя скручується.

Уважно огляньте нижню сторону листа. Павутинний кліщ на вигляд нагадує маленькі білі завбільшки з манні крупинки. За сильного ураження з'являється павутина. На зовнішній стороні аркуша також видно сліди наявності кліща – лист блякне в тих місцях, де кліщ харчувався соком.

Виявивши павутинного кліща на фікусі, неодмінно обробіть рослину від шкідника. Кліщ дуже швидко розмножується і поширюється на інші рослини. 

 

Фікус каучуконосний плями від павутинного кліщаВиявлення таких плям на листках свідчить про те, що фікус заражений павутинним кліщем. Слід обробити рослину засобами проти павутинного кліща, а також не забути рясно полити ґрунт цим же розчином. Необхідно щонайменше три обробки.

 

 

Якщо у вас не виходить правильно доглядати за фікусом – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.

Замовити консультацію! < / span>

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram