UA RU

Магазини у Києві

Зв'язатися з нами

пр. Перемоги, 70

Графік роботи магазинів:

пн-сб: 09:00-19:30

нд: 10:00-18:00

(044) 333-77-55 (099) 238-26-44

Дифенбахія – як доглядати за рослиною

Дифенбахія плямиста – це багаторічна вічнозелена рослина сімейства ароїдних. Цей вид також має назву Дифенбахія Сегуін і є штучно виведеним. Дифенбахія росте у тропічних лісах Південної Америки. Відомо, що існує понад 30 видів рослин даного роду. Названа дифенбахія на честь австрійського садівника Йозефа Дифенбаха. Квітка росте досить швидко і може сягати до двох метрів заввишки.

Товары из магазина
Диффенбахия Камилла Диффенбахия Камилла
145.00 – 880.00 грн.
Диффенбахия Рефлектор Диффенбахия Рефлектор
990.00 – 6980.00 грн.
Диффенбахия Компакта Диффенбахия Компакта
180.00 – 880.00 грн.
Диффенбахия Грин Меджик Диффенбахия Грин Меджик
310.00 – 850.00 грн.

Дифенбахія в домашніх умовах

Дифенбахія вирізняється цікавим забарвленням і візерунком на листках. У домашніх умовах її вирощують як декоративно-листяну кімнатну рослину для озеленення інтер'єрів. Дифенбахія може викидати суцвіття і навіть цвісти, але бажано цього не допускати. Цвітіння призведе до того, що рослина не випускатиме нових листків. Згодом старі листки опадатимуть, а нові не виростуть, тому стовбур рослини оголиться.

Якщо ви хочете мати дифенбахію з хорошим соковитим листям, суцвіття доведеться обламувати. Однак у домашніх умовах рослина цвіте досить рідко, переважно – навесні. Суцвіття качан з'являється з листка рослини. Цвіте дифенбахія упродовж всього кількох днів, потім квітка починає швидко в'янути. Бажано видалити її якнайшвидше, щоб вона не забирала поживні речовини у рослини.

Каталог де можна придбати кімнатну дифенбахію в Києві.

Корисні властивості дифенбахії

Рослина дифенбахія виконує не тільки декоративну функцію, вона також здатна очищати повітря. Завдяки фітонцидам дифенбахія активно знищує хвороботворні мікроорганізми в приміщенні, де росте. Волога, що випаровується з поверхні об'ємних листків дифенбахії, сприяє зниженню рівня запиленості. Так, рослина не тільки знезаражує повітря у кімнаті, а й зволожує його. Дифенбахія ефективно бореться з формальдегідами, які виділяють домашні та офісні меблі.

Дифенбахія ідеально підходить для озеленення офісів, розташованих в центрі міста. Вона очищає повітря від пилу, вихлопних газів, токсичних хімічних речовин. Жителям екологічно несприятливих зон також слід віддати перевагу цій рослині. Вона нейтралізує негативний вплив промислових підприємств, індустріальних об'єктів і звалищ, які розташовані неподалік.

Діффенбахія: шкода чи користь

Кімнатні рослини не зовсім нешкідливі. Сік, що виділяється з листя диффенбахії, отруйний і може завдати шкоди здоров'ю. Слід обережно вибирати місце для розміщення горщика. Бажано, щоб до нього не було лост дітей та живіт. при Спадінні на шкіру сік викликає роздратування, на шкірі з'являються невеликі виразки. Куди більш небезпечний контакт соку рослини зі слизовими оболонками ротової порожнини та очей. При цьому людина може тимчасово засліпнути, втратити здатність говорити через набряк.
При дотриманні запобіжних заходів сік не завдасть відчутної шкоди дорослій людині. Щоб уникнути негативних наслідків, достатньо доглядати рослину в рукавичках. Після закінчення процедури слід вимити руки теплою водою з милом. Варто з великою увагою віднестися до процесу догляду, якщо ви алергік. Непереносимість компонентів соку рослини може призвести до тяжких наслідків.
Особливу обережність слід виявити і в тому випадку, якщо у будинку є маленькі діти та тварини. Для домашніх тварин сік диффенбахії смертельно небезпечний. Тварина, що надкусила листочок, не зможе дихати через набряк слизової ротової порожнини. Дія отрути проявляється протягом кількох секунд після попадання на слизову.

Догляд за дифенбахією в домашніх умовах

Для того щоб забезпечити дифенбахії необхідний догляд у домашніх умовах, потрібно дотримуватися певних правил. Незважаючи на своє походження, дифенбахія досить примхлива і вибаглива. Особливо вибаглива до дотримання температурного режиму в приміщенні і яскравості освітлення. Це світлолюбна рослина, однак прямі сонячні промені шкодять її листкам. Унаслідок потрапляння прямого сонячного проміння на листі можуть з’являтися опіки. У приміщенні, де стоїть горщик з дифенбахією, температура не має опускатися нижче 17-18 градусів.

Необхідно також контролювати вологість повітря в приміщенні і не допускати надмірної сухості. Через недостатню вологість повітря листя рослини може пересихати, найчастіше це відбувається взимку. Квітка не витримує протягів і різких перепадів температури у приміщенні. В умовах недостатнього освітлення листові пластини витягуються, стовбур стає тонким, листя опадає, дифенбахія стає ламкою.

Якщо дифенбахія росте в комфортних умовах, то нові листки з'являються щотижня. Нестача світла може призвести до втрати кольору і потьмяніння забарвлення рослини. За рослиною потрібен особливий догляд, який охоплює обприскування і протирання. Для цього важливо використовувати винятково теплу, спеціально заздалегідь відстояну воду. Якщо на листках з'явилися білі плями, позбутися їх допоможе безалкогольне пиво. Для цього необхідно злегка змочити ганчірку пивом і акуратно протерти нею листя. Після проведеної процедури листя дифенбахії набуде здорового блиску і сяйва. Найчастіше достатньо раз на тиждень протирати рослину водою.

Полив і підживлення дифенбахії

Полив рослини дифенбахії теж має свої нюанси, які залежать від пори року. Улітку і навесні земля має бути зволожена, а восени і взимку бажано перейти на обприскування. У прохолодну пору року дифенбахії потрібен спокій і відпочинок від підживлення і поливання. Вода з-під крана для поливу рослини не підійде, попередньо її слід відстояти. Якщо в піддоні збирається рідина, необхідно зменшити частоту й інтенсивність поливу. Надмірна кількість води призводить до хвороб рослини дифенбахія і загнивання коренів.

Дифенбахія рослина вередлива, поливати її слід, коли ґрунт підсохне на 2-3 см углиб. Перевірити сухість можна спеціальним приладом або вручну. Вирощувати плямисту дифенбахію слід у спеціальній ґрунтовій суміші в пропорціях: 4 частини дерну, частина листової, частина торф'яної землі і частина піску. У горщику обов'язково має бути дренаж. Як дренаж для дифенбахії можна використовувати деревне вугілля і цегляну крихту.

Догляд за рослиною дифенбахія також передбачає підживлення добривами і добривними компонентами. Дифенбахію достатньо підгодовувати раз на два тижні органічним азотовмісним добривом. Важливо не забувати про дотримання дози і не переборщити з добривами.

Особливості поливу дифенбахії

Надмірний полив – одна з найчастіших помилок у догляді за дифенбахією плямистою. Через це рослина страждає від грибкових захворювань кореневої системи. Дифенбахія в'яне, скидає листя, а ґрунт у горщику не висихає? Слід перевірити корені рослини – можливо, розпочався процес гниття. Корені необхідно спочатку очистити від землі, потім акуратно зрізати гнилі. На місця зрізів коренів потрібно нанести потовчене активоване вугілля, марганцівку або мелену корицю. Після видалення гнилих частин рослини дифенбахю бажано пересадити в новий ґрунт.

Ґрунт попередньо треба обробити слабким розчином калію перманганату. Полив дифенбахії після пересаджування має бути дуже помірним. Починати його слід після того, як ґрунт в горщику з дифенбахією просохне углиб на 2-3 см. У разі, якщо загнивання було помічено запізно і почало підгнивати стебло, рослину вже не можна врятувати. При гнитті стебло дифенбахії розм'якшується біля основи і втрачає забарвлення. Єдине, що можна зробити в цій ситуації – це зрізати і посадити верхівку плямистої дифенбахії. Важливо пам'ятати, що за умови недостатнього поливу краї листків рослини набувають коричневого забарвлення.

Хвороби та шкідники дифенбахії

Як всі рослини, дифенбахія плямиста схильна до хвороб і може страждати від шкідників. Основні шкідники квітки дифенбахії – щитівки, павутинні кліщі і борошнисті червці. Павутинний кліщ може вражати рослину, коли повітря в приміщенні недостатньо зволожене. Наявність щитівок або несправжніх щитівок можна визначити за липкими коричневими бляшками на дифенбахії. Білий ватоподібний пушок на листках рослини дифенбахії свідчить про зараження борошнистими червцями. Боротися зі шкідниками можна з допомогою мильного розчину і обприскуванням актелліком (1-2 мл на літр води).

Буває, що листя рослини стають ніби викривленими і пом'ятими. Можливо, дифенбахії просто не вистачає світла або ж її вразили нематоди. Схильна дифенбахія і до грибкових захворювань – вони проявляються у вигляді чорних плям на стовбурі і листках рослини. У цьому випадку рослину слід обробити фунгіцидними препаратами.

 

Якщо у дифенбахії жовтіє листя, це може бути проявом природного процесу життєдіяльності рослини. Це явище також може свідчити про захворювання рослини або помилки у догляді за нею. Листя може жовтіти в умовах недостатнього освітлення або низької температури повітря в приміщенні. Якщо дифенбахія розміщена на протязі, в цьому може полягати головна причина пожовтіння листя. Для примхливої рослини дифенбахії нестерпний навіть найслабший протяг. Жовтіє листя і при значному ураженні рослини дифенбахії шкідниками.

 

Коли рослині дифенбахії тісно в горщику, то її листя також жовтіє. Кінчики пожовклого листя можна акуратно обрізати по сухому краю для більш естетичного зовнішнього вигляду. За умови дотримання правил догляду, листя дифенбахії залишається яскраво-зеленим з характерним малюнком. Нижні листки поступово опадають, затим оголюється стовбур рослини, що абсолютно природно для дифенбахії. З віком дифенбахія втрачає свою естетичну привабливість.

 

Пересадка і розмноження дифенбахії

Пересаджувати дифенбахію необхідно навесні, після періоду зимового відпочинку рослини. Для пересаджування слід вибирати горщик, який буде більший за попередній. Стебло дифенбахії під час пересаджування бажано прикопати глибше, тоді рослина дасть нові листки. Чим більший за розміром горщик у дифенбахії, тим більшими будуть її листки. Цей вид рослини займає все відведене йому місце дуже швидко. Однак збільшувати ширину і глибину горщика більше, ніж на два пальці за раз, не варто.

Розмноження дифенбахії – тривалий процес, він займає від кількох тижнів до півроку. Розмножувати дифенбахію можна як живцюванням, так і часточками стебла або насінням. Щоб розмножити дифенбахію, потрібно укоренити живці, взяті з верхівки стебла рослини, у воді або піску. Гр унт має бути зволоженим, зверху бажано накрити дифенбахію плівкою або скляною банкою. Оптимальна температура для розмноження рослини становить 21-23 градуси. Щоб прискорити процес розмноження, можна використовувати препарати-укорінювачі: Корневін, Циркон, Гетероауксин, Екогель.

Розмножуючи дифенбахію у воді, живці можна пересаджувати, коли коріння досягне 3-4 см завдовжки. Розмноження дифенбахії насінням – дуже тривалий і трудомісткий процес, для нього знадобиться досвід, час і ресурси. Для початківців квітникарів він може виявитися занадто складним і непродуктивним. Однак, якщо ви вирішили вибрати саме цей спосіб, вам потрібно власноруч запилити рослину. Після успішного запилення на стовбурі дифенбахії дозрівають червонувато-оранжеві отруйні ягоди. Дозрівання можна визначити за їхнім зовнішнім виглядом, насіння буде готове, коли оболонка ягід зморщиться. Насіння дифенбахії плямистої бажано висівати відразу ж після збору з рослини. Робити це слід у заздалегідь підготовлений сфагнум.

Якщо у вас немає змоги доглядати за дифенбахією – замовте цю послугу у нас. Інформацію про те, як ми працюємо і приблизну вартість послуг, розміщено на сторінці догляд за кімнатними рослинами.
Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 333-77-55
(099) 238-26-44

 

Автор статті: Баран Олександра
Фітопатолог компанії Флорен

 

Олександра
Спеціаліст по рослинах
Потрібна консультація по рослинах?

Проводимо онлайн-консультації щодо догляду за рослинами.

– Визначимо причини поганого стану
– Скоригуємо полив
– Зможемо визначити наявність захворювань та шкідників
– Підберемо надійні препарати та добрива
– Визначимо помилки у догляді
– Супроводимо у відновленні рослин
– Допоможемо сформувати рослину

Залишіть заявку та фітопатолог зв'яжеться з вами вже сьогодні. Вартість онлайн-консультації – 200 грн.
 !!! ПІБ *:
 !!! Телефон *:
Ещё материалы
  • Шукаєш рослини азалії чи хочеш купити офісні рослини? Оформлюй замовлення онлайн на сайті Floren.com.ua!
  • У нас вигідні ціни на вазони лечуза, встигніть підібрати собі широколистяний фікус у студії фітодизайну Floren
  • Замовити рослина бенджаміна чи купити квітку юка можно прямо зараз на сайті Floren.com.ua
  • Пропонуємо вибрати цикламен у горщику чи вазон драціна ціна яких вас приємно здивує
  • У нашому магазині можна підібрати спатифілум рослина, а також купить цибулинні рослини з доставкою по Києву
Facebook Youtube Instagram