UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Чому орхідея скидає квітки і бутони?

Серед великої кількості кімнатних квітів орхідеї займають окреме місце. Вони можуть цвісти цілий рік і радувати свої буйством фарб. В принципі вони невибагливі, але необхідний догляд їм все таки потрібно забезпечити. На жаль, багато любителів фаленопсисов спостерігають таке явище, як тривала відсутність квітконосів і нових бутонів. Ще однією проблемою є відсутність цвітіння вже на етапі бутонізації. Навіть випущена стрілка не гарантує появи квітів. Нерідко буває так, що на орхідеї спостерігається скидання бутонів і різке опадання квіток. У всіх цих явищ є одне пояснення - проблеми в догляді. Саме так, рослина дає знати господарям, що йому некомфортно.

Давайте розглянемо основний ряд проблем в догляді, які можуть привести до відсутності цвітіння на орхідеї.

Шкідники як причина

Якщо з'являються проблеми, то в першу дуже треба виключити найнебезпечніше і неприємне явище - хвороби і зараження землі. Почніть з уважного огляду всього рослини. Огляд повинен бути повним: від коренів до самих бутонів. Можливо ви знайдете на ньому ознаки борошнистої роси або гнилі.

Проблеми з орхідеями. Причини і рішення

При знаходженні будь-яких підозр, орхідею потрібно ізолювати від інших і вжити заходів для лікування. Весь квітку потрібно обмити. Для цього можна використовувати, як звичайну мильну воду, так і інсектициди або фунгіциди. Також підійде термінова пересадка з заміною субстрату і видаленням пошкоджених коренів.

Перестановка

Якщо квітка починає цвісти, то бажано його без потреби не чіпати. Стабільна освітлення і відсутність переміщень - ось що головне для рослини в період, коли воно починає цвісти. Бажано не переставляти його з одного підвіконня на інший, це може змінити напрямок і кількість світла. Різкі зміни можуть стати причиною того. що рослина почне скидати квіти.

Перестановка. Орхідея.

Особливо болісно вони переносять переміщення з магазину в будинок або з кімнати в кімнату. Якщо все це сталося. Залиште орхідею в спокої. Деякі квітникарі починають шукати більш "зручне" місце, переставляти вазон. Насправді вони роблять цим тільки гірше. Залиште його на деякий час у спокої. Він звикне до нових умов і знову буде вас радувати своєю красою.

Проблеми грунту

Для фаленопсис потрібно особлива грунт або субстрат. Зазвичай він полягає не великих шматків кори. Але потрібно розуміти, навіть він вимагає заміни. При наявності зайвої вологи може з'явитися гниль або мошкара. А це дуже шкідливо для коренів і самого квітки. Крім цього, поступово відбувається природне виснаження ґрунту. Це ще одна причина змінювати її.

Скидання бутонів у орхідей

Огляньте субстрат на предмет появи гнилі або цвілі. Вони можуть бути не тільки на шматочках кори, але і на безпосередньо на горщику. Причиною таких явищ може також стати і погана циркуляція повітря. Зверніть увагу на наявність отворів для повітря.

Орхідея. Догляд і лікування

До скидання бутонів може привести також тривала відсутність пересадки. За три-чотири роки грунт сильно виснажується, в ньому спостерігається нестача корисних речовин, а іноді і самого субстрату стає замало.

Освітлення і перепад температур

В стадії цвітіння орхідея потребує великої кількості природного освітлення. Але і тут потрібно бути акуратними, прямі сонячні промені також заважають нормальному розвитку квітконосів.

Освітлення і перепад температур

Фаленопсіси не боятися зниження температури, але вони не люблять протягів, як і багато інших рослин. Також небажано сусідство з сильними опалювальними приладами. Така реакція, як скидання бутонів, може стати реакцією на різку зміну температури.

Надлишок добрив

Як це не дивно, але зайва волога і добрива також можуть створити для квітки некомфортні умови.

З поливів орхідеї слід дотримуватися тих же правил, що у інших квітів. Зайва волога може призвести до гниття, а стара вода - може почати пліснявіти.

Орхідея. Надлишок добрив.

Відносно добрива існує найголовніше правило: не знаєш як - краще не роби. Тим більше це не варто робити часто, це може викликати опіки і травми.

Вік рослини

Ну і нарешті, вік рослини. Потрібно розуміти, що вік кімнатного фаленопсиса від 7 до 12 років. Але іноді період цвітіння закінчується вже в п'ять років.

Вік у орхідей

У будь-якому випадку треба бути готовими до того, що стебла поступово слабшають і вони не можуть утримати на собі цветонос.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram