UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

В'януть листки у кротона – що робити

Кротон – дуже красива декоративно-листяна рослина. Зазвичай, за умови правильного розміщення та дотримання правил догляду, з ним не буває проблем. Але все ж іноді спостерігається опускання або в'янення листя.

В'янення листків призводить до втрати їхнього тургору (щільності). Це можна відчути, доторкнувшись до листка. 

Товары из магазина
Кротон / Кодиеум Petra Кротон / Кодиеум Petra
965.00 – 2960.00 грн.
Кодиеум Mrs Iceton / Кротон Кодиеум Mrs Iceton / Кротон
4650.00 – 7950.00 грн.
Кодиеум Excellent / Кротон Кодиеум Excellent / Кротон
595.00 – 2500.00 грн.
Кротон в'януть листя – Фото 1

Недостатній полив

Причиною в'янення рослини зазвичай є недостатній полив. Іноді здається, що ґрунт мокрий, але ця думка помилкова. Не отримуючи необхідної кількості води, кротон опускає листя. Якщо вчасно не полити спраглу рослину – процес може бути незворотним.

Кротон – вологолюбна рослина. Полив має бути рясним як влітку, так і взимку. Ось тільки інтервал між поливами потрібно підбирати індивідуально, враховуючи освітлення у приміщенні, де розташована рослина, температуру повітря, провітрюваність, рівень вологості, розмір рослини і горщика, в який він посаджений тощо.

Як же визначити, в який момент потрібно полити рослину і скільки води використовувати для поливу?

Кодіеум в'януть листки – фото 2

Правила поливу кротона

Кротон потрібно поливати тоді, коли верхній шар ґрунту (4-6 см) просохне і стане пухким, але всередині біля коренів все ще мокрий. Кількість води потрібно розраховувати індивідуально. Головне, поливаючи кротон, воду розподіляти рівномірно по всьому периметру горщика. Поливати потрібно повільно, тонким струменем, щоб вода не стікала по стінках горщика, а встигла всмоктатися ґрунтом. Якщо в горщику є дренажний отвір і піддон, поливайте доти, доки вода не протече в піддон. Зайву воду з піддона злийте через годину після поливу.

Якщо горщик без дренажного отвору – довіртеся своїй інтуїції) Вода має повністю змочити ґрунт, але при цьому не стояти поверх ґрунту.

Зараз є горщики з автополивом. Вода в них заливається у спеціальний резервуар, з якого надходить до рослини. У таких горщиках є спеціальні мітки, щоб регулювати полив і детальна інструкція.

Травматичне пересаджування

Ще однією причиною опускання кротоном листя може бути пересаджування рослини. Якщо під час пересадки були травмовані корені – вони не зможуть забезпечити подачу води рослині, тому навіть за умови рясного поливу, листя може в'янути. Тому, пересаджувати кротон слід вкрай обережно, не травмуючи корені. Відразу ж після пересадки необхідно рясно полити рослину. Кілька днів після пересадки рекомендується обприскувати кротон, щоб підвищити вологість і зменшити випаровування вологи через листя.

Інші причини в'янення листків кротона

Опускати листки (зберігаючи їх щільність) кротон може і в інших випадках:

  1. Початкова стадія появи шкідника (особливо павутинного кліща, але червеця / попелиці і їм подібних це також стосується). Коли шкідника дуже мало, і він тільки починає розмножуватися, кротон про це сигналізує опусканням нижніх або середніх листків (залежносто від шкідника). У такому випадку потрібно добре оглянути рослину на наявність шкідників (за умови, що з поливом все нормально). Якщо виявите шкідників – обробіть розчином інсектициду / акарицидів. Якщо ж не виявили шкідників – листки кротона краще з метою профілактики протерти вологою ганчірочкою або викупати. Це так само допоможе виключити наступну причину опускання листя.
  2. Нашарування пилу / сажистого грибка / борошнистої роси / несправжньої борошнистої роси тощо. Пил, бруд, а також грибки, шкода яких полягає в тому, що вони закривають собою поверхню листка, спричиняючи опускання листя через порушення процесів фотосинтезу, що надалі порушує обмінні процеси між листям і кореневою системою. Листки, які не можуть забезпечувати збалансовану життєдіяльність рослини — в'януть, але перед початком в'янення кілька днів можуть бути просто опущеними. В цьому випадку допоможе душ. Якщо причина — грибок, то тоді після душу краще полити ґрунт і обприскати крону розчином фунгіциду.
  3. Недостатня кількість кисню в зоні кореневої системи. Якщо ґрунт покрився щільною кіркою, необхідно розрихлити його і продовжувати розрихлювати перед кожним поливом, розбиваючи грудки землі на дрібні шматочки. Кротон підніме листя протягом 1-2 поливів. 
  4. Ріст нових листків. Якщо кротон дуже пишний, то під час активного росту нових листків старі (нижні) можуть опуститися практично повністю, а середні листки опустяться приблизно на 45°.
  5. Невелика нестача світла з одного боку рослини і яскраве освітлення з іншого. Листки кротона дуже рухливі, тому якщо рослина стоїть одним боком до джерела світла (ніхто його не повертає іншим) тривалий час, то верхні і бічні листки максимально будуть підняті і розгорнуті до джерела світла, а нижні і середні листки, які перебувають з неосвітленого боку, максимально опустяться. Щоб уникнути цього, досить повертати рослину на 90° раз на тиждень. 

Усуньте описані проблеми самостійно, або зверніться в компанію "Флорен", наші фахівці з догляду за рослинами зможуть вилікувати навіть сильно хворий кротон, і він знову радуватиме вас своїми яскравими і здоровими листками.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram