UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Освітлення кімнатних рослин

Освітлення – важливий чинник успішного росту і розвитку рослин, адже завдяки світлу і вуглекислому газу відбувається процес фотосинтезу, тобто живлення рослини. Якщо світла недостатньо, квіти починають в'янути і слабшати, ріст рослин сповільнюється або зупиняється взагалі. Існують невибагливі квіти, які однаково добре почуваються і в тіні, і на світлі: сансев’єрія, красула, хлорофітум і спатифілум.

Правильне освітлення рослин

 

Потреба в освітленні може змінюватися залежно від пори року, стану рослини і фази її життєдіяльності. У період активного росту, цвітіння або плодоношення рослині потрібно більше світла, так як всі ці процеси забирають багато енергії. Яскравого і помірного освітлення потребують квіти, які і в природних умовах отримують відповідну кількість світла, отже пальми, сукуленти, гібіскус – світлолюбні, а помірного освітлення вистачить фікусам, бегоніям, бромелієвим.

 

Щоб дізнатися, чи якісне освітлення отримують ваші рослини, потрібно оцінити його за такими критеріями, як інтенсивність і тривалість. Крім слабкого світла, яке потрапляє з вікон, квітам необхідне додаткове «підсвічування», при цьому тривалість світлового дня відіграє дуже незначну роль, адже нерідко випадають і похмурі дні, коли якість і кількість світла явно недостатньо. Тривалість світлового дня у всіх рослин також відрізняється. Чудовим показником достатнього освітлення є активний ріст.

Штучне освітлення рослин

 

Найкращий варіант – електричне освітлення. Найкраще вибирати лампи, які є одночасно джерелом і синіх, і червоних променів. Із жовтих і зелених променів спектра рослини отримують украй мало енергії. Тому важливо, щоб світла було не просто багато, а він при цьому ще й був правильний.

Варто віддати перевагу люмінесцентним приладам або, якщо дає змогу бюджет, придбати газорозрядний світильник. Лампи розжарювання використовувати небажано через низьку ефективність і швидке нагрівання.


Єдина їх гідність – генерація достатньої кількості червоних променів. Ці лампи можна використовувати лише як доповнення до люмінесцентних.

Краще вибирати люмінесцентні лампи – холодно-білого і тепло-білого світла, а от білого і денного світла – небажані. Останнім часом на ринку також з'явилися спеціальні лампи для рослин, однак вони – досить дороге задоволення, тому їх використовують у комбінації зі звичайними люмінесцентними в пропорції 2:1 (стандартні прилади освітлення: спеціальна лампа).

Підсвічувати рослини слід 12-18 годин на день, залежно від того, скільки світла вони отримують ззовні. Лампа має бути розташована на відстані 15-30 см від верхівки рослини. Бажано, щоб рослина розміщувалася по центру лампи. Ефективним також буде використання різних відбивачів – емальованих або фольгованих. Вони допоможуть розподіляти рівномірно, покриваючи всі ділянки рослини і забезпечуючи йому належне харчування.

Викликайте фірму з догляду за рослинами прямо зараз за телефонами (044) 599-25-33 або (099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram