UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Фітолампи — освітлення для рослин

Кімнатні рослини — це жива істота, і для нормального розвитку їм необхідна достатня кількість сонячного світла. На жаль, не всі приміщення саме щодо освітлення задовольняють умови вирощування рослин.

 

Нестача світла для рослин проявляється у таких ситуаціях:
  • вікна виходять на північну сторону
  • приміщення без вікон (ресепшн, хол тощо)
  • зимовий період, коли світловий день короткий і сонячна активність слабка

 

У таких випадках ми рекомендуємо встановлювати так звані фітолампи. Це лампи, які випромінюють світло, яке за фізичними властивостями схоже на сонячне. Фітолампи можна використовувати як джерело основного освітлення для рослин (наприклад, у холі) або для додаткового досвічування рослин (наприклад, у зимовий період).

 

Наш досвід показує, що, використовуючи фітолампи в приміщенні без природного світла, у ньому можуть жити і активно розвиватися навіть найсвітлолюбніші фікуси.

 

Фізичні властивості філолампи

 

Спектр випромінювання сонячного світлаСпектр випромінювання фітолампи
Спектр випромінювання сонячного світла
Спектр випромінювання фітолампи

 

Як видно з графіків — спектр фітолампи за властивостями дуже схожий  на ту частину спектру сонячного світла, який необхідний рослинам для нормальної життєдіяльності.

 

Однією із важливих умов активного розвитку кімнатної рослини є освітлення. Наприклад, похмурого дня на південному вікні кімнати сила світла сягає 100-300 люксів - точно так, як і у звичайний день на північному вікні. Цього достатньо для тіньовитривалих і сонцелюбних рослин зі слабкою життєдіяльністю. Скажімо, фікуси в таких умовах скидатимуть листки, а нові будуть рости дуже повільно. Для нормальної життєдіяльності рослин сила світла має сягати не менш як 1000-1500 люксів.

 

Фітолампи потужністю 70 В видають близько 4000-5000 люксів в межах квадратного метра. Чим далі ми відставляємо фітолампу, тим менша сила світлового потоку. Так, на відстані 2 м від лампи сила світла становитиме вже 1000-2000 люксів.

 

Наш досвід показує що для нормальної життєдіяльності більшості рослин необхідне освітлення близько 2000-3000 люксів. Однак чим більшою буде сила світла, тим активніше розвиватиметься кімнатна рослина.

 

Світильники фітоламп

 

Прожектор ФітолампаНавісна ФітолампаВбудована Фітолампа
Фітолампа навісна 70 W
Корпус чорний
Вартість: 112 у.о.
Фітолампа навісна 70 W
Корпус білий
Вартість: 112 у.о.
Фітолампа вбудована 150 W
Корпус антрацит / білий
Вартість: 75 у.о.

 

 

Вартість монтажу фітолампи

 

Чим на більшій відстані  від рослини кріпиться світильник, тим менше світла вони отримують, відповідно, необхідно збільшувати кількість світильників. Вартість однієї фітолампы (світильник + лампочка + пусковий пристрій) - приблизно 1800,00-2500,00 грн залежно від типу світильника і потужності ламп. Вартість монтажних робіт становить від 200 до 400 грн за одну точку. Додатково ми налогоджуємо електронний таймер ввімкнення / вимкнення світла, що дає змогу в різні пори року виставляти різний період освітлення. Термін служби однієї лампи — близько 2 років.

 

 

 

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram