UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Облаштування квітника вздовж паркану

Ландшафтний дизайн – складна і цікава наука про естетичний вигляд садиби. Правильне розташування малих архітектурних форм, доріжок і галявин здатне перетворити на королівський парк навіть найменший дворик. Величезну роль у плануванні відіграють і квітники. І дуже добре, коли краса не обмежується парканом, а продовжується на прилеглій до двору території.

Оформляючи квітник уздовж огорожі з внутрішнього або зовнішнього його боку, креативні господарі і фахівці з дизайну ділянок ставлять перед собою завдання досягнути однієї або кількох цілей.

 1. Естетична насолода. Яскрава клумба з вулиці привертає увагу до двору і свідчить про те, що в будинку живуть люди, які цінують порядок і затишок.
 2. Збереження властивостей ґрунту. Незасаджена земля втрачає свої родючі властивості. Якщо ж на ділянці будуть рости найпростіші квіти, то вони отримуватимуть живлення і достатню кількість вологи.
 3. Протидія сповзанню ґрунту. Квітники, заповнені декоративними листяними або квітучими чагарниками, допомагають зберегти рівень землі.
 4. Живопліт. Кущі і квіти нерідко використовують як додатковий захист від візитів непроханих гостей і цікавих очей.

Також квітник уздовж паркану з боку вулиці виконує захисну функцію, рятуючи ділянку від сміття, яке викидають безсовісні люди на шляху прямування.

Як створити стрічкову грядку

Оптимальним рішенням за необхідності створення клумб на малих за площею ділянках можна назвати стрічкові грядки. Це невеликі за шириною посадки з квітучих або вічнозелених рослин.

Створити красиву клумбу на обмеженій ділянці просто лише на перший погляд. Складність зумовлена необхідністю проведення точного розрахунку посадок і зональної розбивки. Важливо вміти правильно підібрати рослини, а також знати і враховувати під час догляду особливості посадки, розвитку та умов утримання квітів або живоплоту.

Огорожі

До питання підбору огорож варто підійти особливо уважно. Слід врахувати не тільки стійкість ґрунту і його характеристики, а й звернути увагу на естетичний вигляд посадки.

Для низькорослих рослин, висаджених на горизонтальній ділянці і не схильному до осідання родючому ґрунті як огорожу можна використовувати:

 • невисокі литі бордюри;
 • модульні обмежувачі з пластику;
 • звичайні цеглини, покладені одна на одну «ялинкою».

Бюджетний варіант обрамлення квітника, який часто можна зустріти на грядках квітникарів-любителів в невеликих селищах, – старі автомобільні покришки або скляні пляшки.

Якщо стрічкову клумбу ви розбиваєте з метою утримання повзучої ділянки землі, то варто створити на ній високу грядку. З цією метою можна використовувати наливні бордюри або цегляні огорожі.

Висаджуючи живоплот із середньо- і високорослих чагарників на рівній ділянці землі, можна взагалі не використовувати паркани.

Підбір рослин для посадки

Краса стрічкової клумби залежить від правильного підбору рослин. Під час формування одноярусного квітника проблем зазвичай не виникає, а головним є питання підбору сортів, видів, кольорів, які підходять за висотою, складністю догляду і періодом цвітіння.

Для оформлення стрічкових посадок, які цвістимуть у літній період, вибирають прості і невибагливі у догляді рослини, такі як:

 • петунії;
 • ротики;
 • календула;
 • кущові хризантеми;
 • айстри;
 • чорнобривці (чорнобривці).

Весняні грядки можна створити з первоцвітів, крокусів, тюльпанів, півоній та інших ранніх багаторічників. Часто після завершення цвітіння грядки заповнюють літніми рослинами.

Грядки з вічнозелених і «кам'яних» кольорів (сукулентів), а також мохів мають чудовий вигляд всесезонно. Найпридатнішими рослинами, які чудово почуваються в південних районах і навіть у середній смузі, є:

 • самшит;
 • ялівець;
 • гвоздика-трав'янка;
 • ехеверія (ломикамінь, молодило, «кам'яна троянда»).

Для використання у живоплотах для більшості кліматичних регіонів підходять:

 • бирючина звичайна;
 • хеномелес;
 • мушмула;
 • спірея;
 • астильба.

Особливий шик ділянкам біля парканів створюють папороті і хости. Королевою стрічкових грядок можна назвати чагарникову і кучеряву троянду, яка може прикрасити будь-яку непривабливу огорожу і одночасно стати неприступною огорожею.

Правила посадки та догляду

Вибираючи рослини для облаштування квітника, слід враховувати не тільки зовнішній вигляд і період цвітіння, а й оптимальні умови для вирощування (вологість, освітленість тощо) кожної квітки. Не варто використовувати види, які затінюватимуть і перешкоджатимуть росту один одного.

Усім саджанцям клумби слід забезпечити своєчасний полив і підживлення. Живопліт потрібно формувати і очищати від сухостою, сухих квіток і листя протягом усього періоду існування стрічкової грядки.

Щоб забезпечити своєчасне цвітіння однорічних рослин, варто чітко дотримуватися строків висівання насіння або висаджування розсади. Обов'язковою умовою правильного розвитку є відсутність застою води і, як наслідок, загнивання коренів. Для цього квітники облаштовуються дренажними шарами.

Монохромний бордюр – краса в мінімалізмі

Найпростішим варіантом оформлення стрічкових грядок уздовж парканів всередині двору і за його межами є висаджування середньорослих невибагливих у догляді чагарників. Корені цих рослин слід розташовувати на відстані від 1 метра, щоб забезпечити умови для обслуговування живоплоту, проведення розпушування ґрунту і поливу.

Не менш простим у догляді є квітник, який складається з одного виду трав'янистих рослин. Власникам такої стрічкової клумби не доведеться довго думати, підбираючи види саджанців за ярусами, термінами цвітіння і датами внесенням добрив для їхнього правильного розвитку.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram