UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Лікування борошнистого червця. Частина 2

Про те, як зрозуміти, що Ваша рослина колонізувала червця або як вибрати нову рослину без такого співмешканця, можна прочитати в першій частині про борошнистого червця.

Шкода, якої завдає червець

Для усвідомлення того, навіщо рятувати рослину від такого шкідника, як борошнистий червець, потрібно знати, яку саме шкоду він завдає рослині.

Так як комаха живиться соком рослин, то це призводить до:

✓ скручування, деформації листя;

✓ пожовтіння листових пластин;

✓ обсипання листків і квіток.

обсипання листків

Всі симптоми хвороби рослини, що стосуються листового апарату, погіршують фотосинтез і газообмін, що є причиною зупинення росту, розвитку і цвітіння. Виділення шкідником медяної роси (липкі плями на листі) призводить до:

✓ розростання сажистого гриба, який покриває листову пластину;

✓солодкі виділення приваблюють інших шкідників, що загрожує повторним зараженням.

шкідники рослин

Грибок погіршує естетичний вигляд рослини, а також перешкоджає потраплянню на листя сонячного світла, що сприяє уповільненню фотосинтезу і газообміну в листках. Мікроскопічні рани, нанесені шкідником, є відкритими дверима для потрапляння в них інших бактерій, грибків і вірусів.  У разі сильного зараження особини, що знаходяться в кореневій системі, можуть призводити до її травмування і викликати загнивання.

 

Лікування борошнистого червця – Перша допомога

То що ж робити, як допомогти своєму зеленому другові?

 

Невідкладні першочергові заходи для порятунку рослини:

1. Так як яйцекладки борошнистого червця мають воскове покриття, яке захищає їх від впливу препаратів, то невідкладна допомога – систематичне механічне зняття шкідника.

2. Коли червця небагато і сама рослина невеликих розмірів, то найкраще – віднести його в душ і змити червця прохолодним струменем води, закривши попередньо ґрунт поліетиленовою плівкою.

3. Якщо ж рослина велика або має велике листя, то необхідно вологою ганчірочкою витерти кожен листок з двох сторін, а маленькою щіткою зняти яйцекладки з усіх стиків,тріщин, куточків.

допомога зеленого другу

Такі процедури необхідно повторювати щонайменше 3 рази кожні 5-7 днів. Це посприяє зменшенню колонії червця. Додатково до чисток бажано за змоги зменшити температуру в приміщенні і вологість повітря навколо рослини.

 

Лікування мучнистого червеця – Хімічна атака

Разом з механічною чисткою також застосовуються обробки препаратами – інсектицидами або інсектоакарицидами. Так як борошнистий червець легко адаптується до препарату вже після другої поспіль обробки, то для лікування рослини необхідно підбирати 2-3 препарати з різними діючими речовинами, а також різними за дією – контактні / системні.

 

Виходячи з досвіду боротьби з борошнистим червцем, циклом лікування, що допомагає надовго позбутися шкідника, є:

 1. Очищення + обробка контактним інсектицидом / інсектоакарицидом
 2. Очищення + обробка иммуностимулятором + полив інсектицидом
 3. Очищення + обробка контактним інсектицидом / інсектоакарицидом
 4. Очищення (за потреби) + обробка системним інсектицидом з імуностимулятором.

 

Обробки проводять раз на 7 днів, якщо температура повітря 18-22 градусів. Якщо ж в приміщенні прохолодно (15-18 градусів), то частота обробок – раз на 10 днів. У тепліших умовах (за температури повітря вище 22 градусів) обробки краще проводити раз на 5 днів.

Наприклад, схема обробок може бути такою:

 1. Очищення + Вертімек, обприскування
 2. Очищення + Епін, екстраоприсуванняваніе, + Актара, полив
 3. Очищення + Вертімер, обприскування
 4. Очищення + Актара + Епін Екстра, обприскування

Або такою:

 1. Очищення + Каліпсо (Прованто Вернал), обприскування
 2. Очищення + Циркон, обприскування + полив Конфідор (Прованто Максі)
 3. Очищення + Децис, обприскування
 4. Очищення + (Конфідор + Циркон), обприскування

 

Буває, що рослина дуже ослаблена і умови для розвитку червця дуже сприятливі. Через це цикл лікування може допомогти лише частково усунути проблему. І це погана новина. Але є і хороша: цикл лікування можна повторити. Потрібно лише витримати паузу 14-21 день. Під час цієї паузи краще використовувати тільки механічне зняття, але якщо червця надто багато (що малоймовірно), можна провести обробки більш легким біологічним препаратом. Наприклад Актофітом, про який розповімо нижче.

 

Лікування борошнистого червця – Біопрепарати

Якщо ж зараження сильне і фізичний вплив рослині слабо допомагає, але з якихось причин немає можливості використовувати хімпрепарати, то у нас є біологічні засоби на основі грибків і їх виділень, бактерій і тому подібних речовин.

Наприклад, можна використовувати після механічних чисток Актофіт, який містить специфічні нейротоксини, що вражають нервову систему членистоногих шкідників, і не викликає у них звикання. (Потрапляючи на / в організм шкідника, засіб блокує імпульси нервової системи і комаха не може харчуватися.)

Також ефективний препарат 30В, який є масляною емульсією. Специфіка його роботи полягає в тому, що він створює на рослині тонку плівку, під якою шкідник і яйцекладки не можуть функціонувати. Але препарат не підходить для великих рослин з дрібними листками, які практично неможливо покрити розчином повністю. Частота і мета обробок під час використання біозасобів зберігається, як і від використання хімічних препаратів.

лікування рослин

І нехай ваші рослини будуть здорові! 😄

 

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram