UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

ТОП кімнатних рослин для сонячної сторони

Багато фахівців стверджують, що рослини бояться прямих сонячних променів. Існує думка, що саме сонце змушує кімнатну зелень в'янути. Однак чи можна вірити таким твердженням? В цьому питанні найкраще керуватися власним досвідом і проводити експерименти. 

Сонце — це еліксир життя. Його світло необхідне не тільки для розвитку і росту зелені, а й також для розвитку і появи перших бутонів. Більшість кімнатних рослин розвинулася з південних країн, де сонце набагато яскравіше і гаряче. Тому, купуючи рослину, необхідно уважно ознайомитися з її характеристиками, щоб в процесі догляду не нашкодити їй.

Квіти. Сонце. Вирощування. Фото 1

Правила вирощування кімнатних рослин на південному вікні 

Надто тривалий вплив сонця може зашкодити рослині: 

  • швидше ґрунт пересихає;
  • з'являються опіки на листках; 
  • через нестачу вологи зелень починає в'янути.

Догляд за квітами. Фото 2

Для нормального росту і розвитку необхідно правильно вибрати кут освітлення. Справа в тому, що південні вікна мають різну інтенсивність освітлення. Тому, розміщуючи горщики, варто враховувати особливості розвитку рослин. 

Кімнатні рослини. Фото 3

Багато рослин, привезених з тропіків і субтропіків, — гібриди. Тому вони відмінно пристосовані до вирощування в прохолодному середовищі. Через цю особливість гібриди потребують не тільки хорошого освітлення, а й рясного зволоження. Тому поливати рослини потрібно систематично. Господар має уважно стежити за ґрунтом в горщику, не допускаючи пересихання. 

Квітучі рослини. Фото 4

Поливати квіти потрібно очищеною водою кімнатної температури. Під час догляду господареві необхідно враховувати особливості догляду і потребу квітки у волозі. Поливати квіти, розташовані на південній стороні квартири, необхідно вранці до сходу сонця або ж ввечері, коли стемніє. 

Рослини на вікні. Фото 5

Не варто прискати на поверхню листка, якщо на нього потрапляє сонячне світло. Через це з'являються плями і опіки. Тому необхідно стежити, щоб під час поливу вода не потрапляла на бутони. 

У літній період фахівці рекомендують переносити і вирощувати такі квіти в прохолодному місці. При цьому розташування необхідно вибирати заздалегідь, так як деякі види зелених насаджень від постійних перестановок починають скидати бутони. Для підвищення рівня вологи на підвіконня необхідно поставити ємність з холодною водою або організувати декоративні фонтанчики, якщо є така змога. Якщо в кімнаті надто жарко, варто прибрати вазон з підвіконня в прохолодніше місце — журнальний столик. 

Кімнатні рослини на вікні. Фото 6

Крім того, для зволоження слід застосовувати іонізатори і кондиціонери. При цьому сам вазон краще не розміщувати під потоком холодного повітря, так як це несприятливо позначиться на здоров’ї і естетичному вигляді рослини. 

Які рослини підходять для сонячної сторони

Якщо людина хоче, щоб вибрані кімнатні квіти радували її великою кількістю зелені і цвітінням, треба уважно поставитися до їх підбору. Для південних вікон найбільше підходять сукуленти (кактуси, літопси, ехіверія тощо), а також декоративно-листяні рослини.

Декоративно-листяні рослини на вікні. Фото 7

Крім того, добре почуватимуться на південній стороні:

  • абутилон Дарвіна — у помешканні квітка виростає заввишки до одного метра. Має велике, красиве суцвіття, яке потім розпускається і містить 2-3 квітки оранжевого кольору з невеликими темними прожилками;
  • гібіскус — практично кожен вид має рясне цвітіння. Під час появи бутонів потребують багато сонячного світла і тепла;
  • антуріум — цвітіння залежить від інтенсивності освітлення. Якщо розмістити антуріум на північних вікнах, він загине;
  • герань — вона вимагає ретельного догляду. Початок цвітіння цього різновиду повністю залежить від тривалості світлового дня. Також герань порадує людину рясним цвітінням, яке може відбутися навіть взимку;
  • кактус — він залежний від інтенсивності сонячного світла, тому що спочатку він ріс в Африці. Поливати його треба вкрай рідко. Всю зібрану воду кактус містить в колючках. Однак кактуси потребують води не тільки для харчування, а й для охолодження. Перед поливом треба уважно перевіряти ґрунт. Якщо він ще мокрий — від зволоження краще утриматися. 

Сонячне світло необхідне і для деяких різновидів орхідей. Також люблять сонце каланхое, алое, фуксії, бальзаміни і нерін. Кожний з описаних видів зелені потребує певного догляду. Приміром, якщо каланхое надміру перезволожити, цей сукулент скидає молоді бутони і починає в'янути. 

Декоративні рослини. Фото 8

Вибір південних рослин на сучасному ринку дуже великий. До того ж, узимку вікна, що виходять на південну сторону, подарують зеленим вихованцям багато світла для розвитку і цвітіння. Якщо в кімнаті розміщено зелень, здоров’я яких безпосередньо залежить від тривалості світлового дня, можна купити і розмістити над ними спеціальні LED-лампи. Це допоможе підтримувати життєвий цикл зелені та сприяти її розвитку.

Кімнатні рослини в будинку. Фото 9

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram