UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Озеленення сходів кімнатними рослинами

Ефектне оформлення сходового прольоту допоможе не тільки візуально прикрасити простір, але й раціонально використовувати його з точки зору ергономіки. Вільний куточок, раніше не помічений дизайнерами, тепер приверне до себе увагу. “Живі сходи” та “зелені сходи” виглядають незвично і можуть освіжити будь-який інтер'єр. Як це зробити правильно ми розповімо далі.

Правила озеленення

Сходи активно використовуються за прямим призначенням, тому варто подбати про безпеку і вибирати стійкі вазони, які випадково не зачеплять і не зіштовхнуть. Функціональні і естетичні горщики для квітів і рослин зроблять половину справи, тому враховуйте загальну стилістику будинку. Також ми рекомендуємо дотримуватись наступних моментів:

  • віддавайте перевагу рослинам з густим листям;
  • на сходах світло зазвичай розсіяне, там комфортно буде всім видам папоротникових;
  • якщо опори ковані з великою кількістю перемичок, пустіть по них в'юнкі рослини, але стежте, щоб погони не обмотували перила;
  • на сходових прольотах ставте високі вазони з міні-деревами;
  • під сходами також можна влаштувати зимовий сад, щоб максимально приховати непримітний кут.

квіти на вікні

Плетені кошики, античні амфори, скандинавські кашпо або класичні варіанти вазонів - вони маютьбути доречними в конкретному інтер'єрі.

кімнатні рослини

Якщо ви не хочете захаращувати східці горщиками, скористайтесь підвісними кашпо, розмістивши їх за принципом сходового маршу. Можна створити живу перегородку вздовж сходів, приховавши всю конструкцію зеленим щитом. Підбір конкретних рослин відбувається за принципом їхньої витривалості і любові до світла. Часто в цьому просторі багато протягів і мало світла. 

квіти в горщику

Які рослини приживуться на сходах?

Створюючи композицію з різних кімнатних квітів, дотримуйтеся загальної концепції, вибирайте схожі по фактурі й висоті варіанти. Кращими претендентами для розміщення на сходах будуть такі рослини:

  1. Аспленіум з широким листям, адіантум або пеллея з листям овальної, кролячі лапки та інші представники папоротникових.
  2. Різні сорти фікусів, юка, монстера, гібіскус і драцена - деревця будуть красиво виглядати на майданчиках з джерелом світла.
  3. Плющ і сциндапсус ідеальні для драпірування стійок перил.
  4. Пальми, кактуси будуть добре себе почувати при рясному освітленні і за відсутності протягу.

У сучасній обстановці уживуться тіньовитривалі і шалено красиві орхідеї, які при правильному догляді можуть цвісти практично цілий рік.

кімнатні рослини

Цікаво, що за законами фен-шуй, пропонується декорування сходів зеленими рослинами. Фахівці цієї практики рекомендують ставити вазон у підстави сходинок, щоб життєва енергія Ці безперешкодно циркулювала на верхні поверхи. Озеленення краще довіряти експертам в області флористики, бо вони з більшою ймовірністю підберуть правильні для нетипового простору рослини.

кімнатні квіти домашні

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram