Як визначити, що рослина захворіла
Рослини мають дарувати радість і щастя своїм господарям, наповнюючи інтер'єр приміщення яскравими фарбами, зеленню і свіжістю. Але іноді рослини занедужують і втрачають свій декоративний вигляд. Часто початкова стадія захворювання минає непомітно. Коли ж хвороба прогресує – ми починаємо щось робити й власною недосвідченістю ще більше поглиблюємо проблему.
Як не пропустити першу стадію захворювання рослини?
По-перше, як тільки у вас з'явилася рослина,
: як називається, які умови утримання необхідні для цього виду (освітлення, полив тощо), ймовірні хвороби і шкідники, а також, як вона адаптується до нового місця.По-друге,
від грибкових хвороб (фунгіцидами: фундазол, фундазим тощо) і можливих шкідників (інсектицидами: енвідор, каліпсо, протеус). Зазвичай під час перевезення в умовах надмірної вологості (рослини їдуть в закритому контейнері) виникає підвищена ймовірність розвитку грибкових інфекцій.По-третє, на період адаптації намагайтеся забезпечити рослині
, насамперед це стосується освітлення, вологості повітря і частоти поливу. Унеможливте можливі протяги і різку зміну температур (кондиціонер), поставте рослину тимчасово біля вікна (навіть якщо передбачається для неї інше місце).Період адаптації рослин
Адаптація рослин – це пристосування рослин до нових умов утримання. Більшість рослин, представлених у розділі кімнатні рослини, привезені до нас з південних країн. Вони звикли до певного теплового і світлового режиму. У наших кліматичних умовах забезпечити такі ж умови без додаткових пристосувань неможливо, тому рослини болісно реагують зміну умов проживання.
Адаптація у різних рослин має свої особливості і може проявлятися скиданням листя, появою плям на листках і квітках, в'яненням бутонів тощо.
У середньому період адаптації триває від 2-х до 4 тижнів.
У цей період важливо забезпечити рослині максимально комфортні умови і не займатися самолікуванням, не застосовувати жодних радикальних заходів, щоб не погіршити стан рослини.
Приміром, якщо Фікус Бенджаміна скидає листя, то це зовсім не означає, що йому не вистачає води і не обов'язково його заливати доти, доки не почнуть підгнивати корені.
Якщо у вас давно росте рослина і раптом почала хворіти – насамперед слід визначити причину хвороби, а потім займатися лікуванням.
Симптоми захворювання рослин
Опадання листя
- Жовті – пересушили, нестача поживних речовин, короткий світловий день, шкідник.
Також можуть жовтіти нижні листки від старості. - Зелені – шкідник, переохолодження або недостатньо світла
- Коричневі – перелили, гнилі корені, переохолодження
Коричневі кінчики листя
- Сухі, кришаться, сіруваті – сухе повітря
- М'які, коричневі – перезволоження, переохолодження коренів
Плями на листках
- Мокрі коричневі з жовтим обідком, переважно по краю листової пластини – перелив, холодне повітря
- Точкові коричневі – грибкове захворювання
- Світлі жовті, салатові – грибкове захворювання або шкідник
- Сухі – сонячні опіки
В'янення листя
- пересушили, перелив + холодне повітря = гнилі корені
М'який стовбур або листя
- Надмірний полив, як наслідок гнилі корені
Як і чим лікувати хвору рослину?
– рясно полийте ґрунт водою. Поливати потрібно в кілька прийомів невеликими порціями води, щоб ґрунт рівномірно просочився вологою. Зайву воду з піддона злийте.
– переставте її в тепле світле місце, розпуште ґрунт (а через кілька днів треба знову розпушити ґрунт). Якщо верхній шар ґрунту сухий, це не означає, що внизу він вже підсох. Просто обприскайте рослину і верхню частину ґрунту водою.
– обприскуйте рослину, встановіть зволожувачі повітря, протирайте листя вологою губкою.
– обробіть рослину фунгіцидом, приміром, Хорус, Фундазол, Оксихром. Можна повторити обробку через 7-10 днів іншим фунгіцидом.
– визначте, який саме шкідник оселився на рослині, а потім обробіть відповідним інсектицидом:
- Павутинний кліщ – Энвідор, Санмайт, Актеллік
- Щитівка, Борошнистий червець, Тріпс, Білокрилка, Попелиці – Актара, Конфідор, Каліпсо, Децис
Перед обробкою зніміть шкідників з рослини за допомогою губки або щітки, занурюючи її в слабкий спиртовий розчин, а опісля обробляйте препаратами.
Обробку необхідно повторити не менш як 3 рази з інтервалом 7-10 днів.
Якщо у вас не має змоги доглядати за рослинами – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.
Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44
Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен