UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Як визначити, що рослина захворіла

Красива рослина захворілаРослини мають дарувати радість і щастя своїм господарям, наповнюючи інтер'єр приміщення яскравими фарбами, зеленню і свіжістю. Але іноді рослини занедужують і втрачають свій декоративний вигляд. Часто початкова стадія захворювання минає непомітно. Коли ж хвороба прогресує – ми починаємо щось робити й власною недосвідченістю ще більше поглиблюємо проблему. 

Як не пропустити першу стадію захворювання рослини?

По-перше, як тільки у вас з'явилася рослина, дізнайтеся всю інформацію про неї: як називається, які умови утримання необхідні для цього виду (освітлення, полив тощо), ймовірні хвороби і шкідники, а також, як вона адаптується до нового місця.

По-друге, проведіть профілактичну обробку від грибкових хвороб (фунгіцидами: фундазол, фундазим тощо) і можливих шкідників (інсектицидами: енвідор, каліпсо, протеус). Зазвичай під час перевезення в умовах надмірної вологості (рослини їдуть в закритому контейнері) виникає підвищена ймовірність розвитку грибкових інфекцій.

По-третє, на період адаптації намагайтеся забезпечити рослині максимально комфортні умови, насамперед це стосується освітлення, вологості повітря і частоти поливу. Унеможливте можливі протяги і різку зміну температур (кондиціонер), поставте рослину тимчасово біля вікна (навіть якщо передбачається для неї інше місце).

Період адаптації рослин

Адаптація рослин – це пристосування рослин до нових умов утримання. Більшість рослин, представлених у розділі кімнатні рослини, привезені до нас з південних країн. Вони звикли до певного теплового і світлового режиму. У наших кліматичних умовах забезпечити такі ж умови без додаткових пристосувань неможливо, тому рослини болісно реагують зміну умов проживання.

Адаптація у різних рослин має свої особливості і може проявлятися скиданням листя, появою плям на листках і квітках, в'яненням бутонів тощо.

У середньому період адаптації триває від 2-х до 4 тижнів. 

У цей період важливо забезпечити рослині максимально комфортні умови і не займатися самолікуванням, не застосовувати жодних радикальних заходів, щоб не погіршити стан рослини.

Приміром, якщо Фікус Бенджаміна скидає листя, то це зовсім не означає, що йому не вистачає води і не обов'язково його заливати доти, доки не почнуть підгнивати корені.
Якщо у вас давно росте рослина і раптом почала хворіти – насамперед слід визначити причину хвороби, а потім займатися лікуванням.

Симптоми захворювання рослин

Опадання листя

 • Жовті – пересушили, нестача поживних речовин, короткий світловий день, шкідник.
  Також можуть жовтіти нижні листки від старості.
 • Зелені – шкідник, переохолодження або недостатньо світла
 • Коричневі – перелили, гнилі корені, переохолодження

Рослина захворіла - жовтіє листя

Коричневі кінчики листя

 • Сухі, кришаться, сіруваті – сухе повітря
 • М'які, коричневі – перезволоження, переохолодження коренів

Плями на листках

 • Мокрі коричневі з жовтим обідком, переважно по краю листової пластини – перелив, холодне повітря
 • Точкові коричневі – грибкове захворювання
 • Світлі жовті, салатові – грибкове захворювання або шкідник
 • Сухі – сонячні опіки

Рослина захворіла плями на листі

 

В'янення листя

 • пересушили, перелив + холодне повітря = гнилі корені

М'який стовбур або листя

 • Надмірний полив, як наслідок гнилі корені

Як і чим лікувати хвору рослину?

Якщо рослина засизає – рясно полийте ґрунт водою. Поливати потрібно в кілька прийомів невеликими порціями води, щоб ґрунт рівномірно просочився вологою. Зайву воду з піддона злийте.

Якщо рослину перезволожено – переставте її в тепле світле місце, розпуште ґрунт (а через кілька днів треба знову розпушити ґрунт). Якщо верхній шар ґрунту сухий, це не означає, що внизу він вже підсох. Просто обприскайте рослину і верхню частину ґрунту водою.

Сухе повітря – обприскуйте рослину, встановіть зволожувачі повітря, протирайте листя вологою губкою.

Грибкові захворювання – обробіть рослину фунгіцидом, приміром, Хорус, Фундазол, Оксихром. Можна повторити обробку через 7-10 днів іншим фунгіцидом.

Шкідник – визначте, який саме шкідник оселився на рослині, а потім обробіть відповідним інсектицидом:

 • Павутинний кліщ – Энвідор, Санмайт, Актеллік
 • Щитівка, Борошнистий червець, Тріпс, Білокрилка, Попелиці – Актара, Конфідор, Каліпсо, Децис

Перед обробкою зніміть шкідників з рослини за допомогою губки або щітки, занурюючи її в слабкий спиртовий розчин, а опісля обробляйте препаратами.

Обробку необхідно повторити не менш як 3 рази з інтервалом 7-10 днів.

Хвора рослина - шкідники

 

 

Якщо у вас не має змоги доглядати за рослинами – замовте цю послугу у нас. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram