UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Як обрізати і розмножити драцену

Певні види драцени досить-таки високі на зріст: їх висота може сягати трьох метрів, що ускладнює розміщення подібних вазонів у більшості приміщень. До того ж це недоцільно робити з точки зору естетики: довгий оголений стовбур з пучком листя на верхівці має непривабливий вигляд. У таких випадках квітникарі рекомендують обрізати драцену і натомість отримати дві нові рослини. Перша виросте з стебла, друга – з верхівки.

На нашому сайті ви можете придбати драцени різних видів. Рекомендації, описані в цій статті, знадобляться як новачкові, так і досвідченому флористові

У яких випадках потрібно проводити обрізку драцени

  • якщо ваша драцена витягнулася, листя її обсипалось і рослина втратила декоративний вигляд – оновіть її за допомогою обрізки
  • якщо драцена захворіла і почала стрімко гинути, щоб врятувати хоча б частину рослини – обріжте й укореніть верхівкові живці

Дуже важливо правильно вибрати час для обрізки драцени: проводити процедуру слід у період її активного росту – наприкінці весни - початку літа. У цей період у вазона активуються процеси росту і ймовірність того, що він пустить нові пагони, збільшується.

 

Наступна проблема – правильно підібрати місце для зрізування верхівки. Обрізати слід тільки не зовсім здерев'янілі пагони. Потрібно зрізати не більше третини стовбура, залишивши старої рослини не менш як 2/3. Товщина стовбура у драцени нерівномірна, він то товщий, то тонший. Все залежить від того, у який період наростала та чи інша частина стовбура. Для зрізування краще вибрати місце переходу товстого стовбура в тонкий.

Зверніть увагу: обрізати варто винятково нездерев'янілі пагони завдовжки 1/3 зросту всієї рослини. Зрізайте на переході товстого стовбура в тонкий

Як провести обрізання

Насамперед слід підготувати інструмент, яким будете обрізати драцену. Це може бути гострий ніж або секатор. Обов'язково продезінфікуйте інструмент, протерши його спиртом.

У потрібному місці зробіть зріз різким рухом, створивши якомога менше задирок.

Місце зрізу замажте садовим варом або присипте товченим деревним вугіллям. Зрізану верхівку слід укоренити.

Для цього на кілька годин поставте її в слабкий розчин марганцівки (світло-рожевого забарвлення) для дезінфекції. Після цього в ємність з чистою відстояною водою додайте «Корневін» – стимулятор коренеутворення (кількість розрахуйте за порадами, наведеними в інструкції, вона залежить від об'єму води) і опустіть зрізану верхівку як можна глибше. Раз на тиждень міняйте воду. Додавати інші засоби не потрібно.

Поставте драцену і стовбур у добре освітлене тепле місце.

Драцену поливайте помірно, даючи ґрунту змогу просохнути між поливами. Обприскуйте рослину щодня вранці або ввечері.

Спостерігайте за черешком. Якщо знизу він починає чорніти – відріжте вище чорноти. Якщо продовжує чорніти – викиньте. Якщо ж стовбур пустив корінці, дочекайтеся, поки вони досягнуть довжини 5-7 см і посадіть в ґрунт для декоративно-листяних рослин.

Грунт має бути легкий – водо - і повітропроникний. Для пухкості можна додати моху. Горщик беріть маленький – за розміром кореневої системи. На дно горщика насипте шар керамзиту 1-2 см, далі присипте керамзит ґрунтом, поставте ручку і акуратно засипте ґрунтом навколо, злегка притискаючи пальцями. Добре полийте і поставте в світле тепле місце (як правильно поливати рослини читайте в цій статті). Не давайте ґрунту просохнути – підтримуйте його в злегка вологому стані до повного приживання рослини – приблизно місяць. Як тільки побачите ознаки росту рослини – появу нових листків – поступово зменшуйте полив, даючи ґрунту змогу трохи просихати між поливами.  

 

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram