UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Гинуть квіти в офісі - що робити?

Офіс для багатьох - це другий дім. Тому в робочому кабінеті з часом з'являються кімнатні квіти, яким потрібно правильний і своєчасний догляд. Здорові рослини радують господарів і допомагають очищати повітря в офісі. Але буває і так, що квіти не приживаються в приміщенні. 

Проблема та її рішення

Гинуть квіти в офісі. Хвороби - Фото 1

Причин швидкої загибелі кімнатних квітів в робочому кабінеті може бути кілька. Найбільш часто вони пов'язані з неправильним доглядом, який проявляється:

  • невідповідними за розміром горщиками;
  • відсутністю світла;
  • неправильним або несвоєчасним поливом;
  • порушенням кореневої системи.

Опадає листя у кімнатних рослин - Фото 2

Починають жовтіти і опадати листя при наявності шкідників або відсутності потрібної кількості мінеральних речовин. Частими помилками, які призводять до загибелі квітів в кабінетах, є неправильно вибране місце для рослини і невідповідна грунт.

Поганий грунт. Хвороби. - Фото 3

Спровокувати загибель в кабінеті можуть хвороби, що передаються через грунт і воду. Щоб зберегти рослину потрібно знайти в приміщенні і виключити негативно впливає фактор.

Помилки при підборі

Задумавши принести кімнатна рослина в офіс, рекомендуємо підбирати рослина не за красою квітів і листя. Зробити правильний вибір допоможе ретельне вивчення умов утримання квітки. Важливо також оцінити свої можливості, і зрозуміти, скільки часу ви зумієте приділити підопічному.

Кімнатна рослина в офісі. Догляд - Фото 4

Самим невибагливим квітам, таким, як бегонія і традесканція, досить забезпечити родючий грунт і своєчасний полив. Пеларгонія НЕ буде цвісти і може скидати листя і бутони, якщо поруч з нею будуть стояти ємності з високими або пишними квітами: еухаріса, спатифиллум, аспідістра або Калатея. Вибіркова до сусідів і дуже сприйнятлива до хвороб азалія. Відокремлений місце в кабінеті потрібно і декабристу.

Абсолютно всі квіти «дружать» з гібіскусом і хлорофітумом чубатим.

Світло і його вплив

Багато рослини скидають листя через брак або надлишку сонячного світла. Високорослим особинам потрібно забезпечити приплив розсіяного освітлення. В іншому випадку вони почнуть рости однобоко. Це не тільки зіпсує зовнішній вигляд, але може стати передумовою розвитку хвороб.

Грунт. Хвороби у квітів - Фото 5

Сукулентів і невибагливим кактусам розташування горщика неважливо, а ось ніжним орхідей обов'язково потрібно забезпечити тепле і захищене від прямого сонячного світла місце.

Горщики, квіти в яких потребують частого поливу, бажано не розставляти на підвіконнях. Особливо, не варто цього робити в період осінньо-зимовий період, коли приміщення опалюється батареями.

Перепади температури землі, холод від скла і зайва сухість повітря - часті причини появи і швидкоплинного розвитку хвороб.

Мінеральні добрива

Важливою складовою здоров'я кімнатних квітів є наявність достатньої кількості мінеральних речовин. Сучасні склади не мають різкого запаху і не вимагають особливих умов зберігання в приміщенні.

Добрива легко дозувати в умовах офісу, тому при перших симптомах збіднення ґрунту, необхідно вносити мінеральну підгодівлю.

Волога

У більшості кімнатних рослин жовтіти і опадати можуть листя в разі недостатнього поливу. Якщо ж води багато або вона застоюється в горщиках з-за поганого дренажу. Вологолюбні багаторічники, чиєю батьківщиною є субтропіки (орхідеї, фаленопсіси), потребують додаткове обприскування.

Зайва сухість повітря, спровокована роботою комп'ютерів в офісі, також негативно впливає на деякі різновиди квітів.

Хвороби. Кімнатні рослини. - Фото 6

Виключіть хвороби і шкідників

Захворювання, якими хворіють квіти в офісі, не відрізняються від хвороб квітів в будинку. Найчастіше в горщиках заводиться цвіль. Хворі рослини привертають до себе шкідників. Від цього стан саджанця погіршується протягом декількох днів. Найбільш часто квіти в кабінеті уражаються:

  • земляний мухою;
  • павутинним кліщем;
  • попелиць.

Якщо листи кімнатних рослин змінили первісної колір, стали покрученими або липкими, то в найкоротші терміни зробіть санацію. Позбутися від паразитів, що мешкають в грунті, можна тільки заміною суміші і навіть горщика.

Якщо проблеми виникли після пересадки

В'янення листя кімнатних рослин нерідко з'являються після поновлення ємності або грунту в ньому. Багато квіти в офісі гинуть, коли їм не вистачає або занадто багато місця. Майже всі мініатюрні саджанці (фіалки, крокуси, гіацинти і лілії) можуть довгий час рости в одному і тому ж горщику, тоді як пальм і великим екземплярів роду молочаев пересадка потрібна як мінімум один раз на рік.

Хвороби кімнатних рости. Втрата пружності - Фото 7

Причиною того, що листя кімнатних рослин втрачають пружність, опускаються або починають жовтіти і опадати, може бути неякісна або невідповідна за кислотністю або складу грунт.

При виборі суміші для пересадки особливу увагу слід приділити підбору потрібних характеристик. У деяких магазинах часто радять брати «універсальну» суміш, яка підійде всім саджанців. Така брехня продавців може привести до загибелі рослини в перші дні після зміни грунту.

Втрата пружності у кімнатних рослин - Фото 8

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram