Гинуть квіти в офісі - що робити?
Офіс для багатьох - це другий дім. Тому в робочому кабінеті з часом з'являються кімнатні квіти, яким потрібно правильний і своєчасний догляд. Здорові рослини радують господарів і допомагають очищати повітря в офісі. Але буває і так, що квіти не приживаються в приміщенні.
Проблема та її рішення
Причин швидкої загибелі кімнатних квітів в робочому кабінеті може бути кілька. Найбільш часто вони пов'язані з неправильним доглядом, який проявляється:
- невідповідними за розміром горщиками;
- відсутністю світла;
- неправильним або несвоєчасним поливом;
- порушенням кореневої системи.
Починають жовтіти і опадати листя при наявності шкідників або відсутності потрібної кількості мінеральних речовин. Частими помилками, які призводять до загибелі квітів в кабінетах, є неправильно вибране місце для рослини і невідповідна грунт.
Спровокувати загибель в кабінеті можуть хвороби, що передаються через грунт і воду. Щоб зберегти рослину потрібно знайти в приміщенні і виключити негативно впливає фактор.
Помилки при підборі
Задумавши принести кімнатна рослина в офіс, рекомендуємо підбирати рослина не за красою квітів і листя. Зробити правильний вибір допоможе ретельне вивчення умов утримання квітки. Важливо також оцінити свої можливості, і зрозуміти, скільки часу ви зумієте приділити підопічному.
Самим невибагливим квітам, таким, як бегонія і традесканція, досить забезпечити родючий грунт і своєчасний полив. Пеларгонія НЕ буде цвісти і може скидати листя і бутони, якщо поруч з нею будуть стояти ємності з високими або пишними квітами: еухаріса, спатифиллум, аспідістра або Калатея. Вибіркова до сусідів і дуже сприйнятлива до хвороб азалія. Відокремлений місце в кабінеті потрібно і декабристу.
Абсолютно всі квіти «дружать» з гібіскусом і хлорофітумом чубатим.
Світло і його вплив
Багато рослини скидають листя через брак або надлишку сонячного світла. Високорослим особинам потрібно забезпечити приплив розсіяного освітлення. В іншому випадку вони почнуть рости однобоко. Це не тільки зіпсує зовнішній вигляд, але може стати передумовою розвитку хвороб.
Сукулентів і невибагливим кактусам розташування горщика неважливо, а ось ніжним орхідей обов'язково потрібно забезпечити тепле і захищене від прямого сонячного світла місце.
Горщики, квіти в яких потребують частого поливу, бажано не розставляти на підвіконнях. Особливо, не варто цього робити в період осінньо-зимовий період, коли приміщення опалюється батареями.
Перепади температури землі, холод від скла і зайва сухість повітря - часті причини появи і швидкоплинного розвитку хвороб.
Мінеральні добрива
Важливою складовою здоров'я кімнатних квітів є наявність достатньої кількості мінеральних речовин. Сучасні склади не мають різкого запаху і не вимагають особливих умов зберігання в приміщенні.
Добрива легко дозувати в умовах офісу, тому при перших симптомах збіднення ґрунту, необхідно вносити мінеральну підгодівлю.
Волога
У більшості кімнатних рослин жовтіти і опадати можуть листя в разі недостатнього поливу. Якщо ж води багато або вона застоюється в горщиках з-за поганого дренажу. Вологолюбні багаторічники, чиєю батьківщиною є субтропіки (орхідеї, фаленопсіси), потребують додаткове обприскування.
Зайва сухість повітря, спровокована роботою комп'ютерів в офісі, також негативно впливає на деякі різновиди квітів.
Виключіть хвороби і шкідників
Захворювання, якими хворіють квіти в офісі, не відрізняються від хвороб квітів в будинку. Найчастіше в горщиках заводиться цвіль. Хворі рослини привертають до себе шкідників. Від цього стан саджанця погіршується протягом декількох днів. Найбільш часто квіти в кабінеті уражаються:
- земляний мухою;
- павутинним кліщем;
- попелиць.
Якщо листи кімнатних рослин змінили первісної колір, стали покрученими або липкими, то в найкоротші терміни зробіть санацію. Позбутися від паразитів, що мешкають в грунті, можна тільки заміною суміші і навіть горщика.
Якщо проблеми виникли після пересадки
В'янення листя кімнатних рослин нерідко з'являються після поновлення ємності або грунту в ньому. Багато квіти в офісі гинуть, коли їм не вистачає або занадто багато місця. Майже всі мініатюрні саджанці (фіалки, крокуси, гіацинти і лілії) можуть довгий час рости в одному і тому ж горщику, тоді як пальм і великим екземплярів роду молочаев пересадка потрібна як мінімум один раз на рік.
Причиною того, що листя кімнатних рослин втрачають пружність, опускаються або починають жовтіти і опадати, може бути неякісна або невідповідна за кислотністю або складу грунт.
При виборі суміші для пересадки особливу увагу слід приділити підбору потрібних характеристик. У деяких магазинах часто радять брати «універсальну» суміш, яка підійде всім саджанців. Така брехня продавців може привести до загибелі рослини в перші дні після зміни грунту.
Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен