10 кімнатних рослин для спальні
Повноцінний нічний сон — один з головних чинників здоров'я, краси та гарного самопочуття. Під час нічного сну ми дихаємо набагато глибше, ніж удень, тому повітря в спальні має бути чисте, вологе і прохолодне. Ці параметри є важливою умовою глибокого і якісного сну. Найпростіший спосіб зробити повітря в спальні чистішим — завести кімнатні рослини. Вони насичують повітря киснем, очищають і вбивають шкідливі бактерії (у складі повітря квартир і будинків часто можуть міститися ацетон, бензол, формальдегід, метил, трихлоретилен і ксилол). А деякі види навіть підвищують вологість.
Але чи всі кімнатні квіти ідеально підходять для вашої спальні? Виявляється, не всі. Багато рослин замість кисню виділяють у повітря вуглекислий газ, а значить, категорично протипоказані для того, щоб їх розміщувати у спальні (можуть навіть завдати істотної шкоди здоров'ю).
Вибираємо рослини в спальню правильно
Наші фахівці з фітодизайну розповіли правила вибору кімнатних рослин, які спокійно можна поселити в спальні:
- Ретельно вивчіть інформацію про ті рослини, яке хочете розмістити у спальні.
- Дізнайтеся, продукує чи поглинає кисень рослина, і виберіть ті, які продукують.
- Дізнайтеся, чи не викликає вона алергію (інакше замість користі можна отримати ще й захворювання).
- Вивчіть тонкощі догляду за рослиною і підберіть види, які не потребують особливого догляду.
- Відмовтеся від малознайомих рослин.
- Не поселяйте у спальні квіти, які мають сильний аромат (види, які очищають повітря, ніколи не вирізняються сильним запахом).
- Уважно роздивіться рослину. Найкорисніші з них непоказні на вигляд.
- Не переборщіть з кількістю кімнатних квітів у спальні, краще зупиніться на кількох улюблених і корисних.
- Фахівці фен-шуй не рекомендують тримати в спальні рослини з колючками.
І завжди ретельно стежте за чистотою і здоров'ям зелених помічників, тільки такі рослини подарують вам користь.
Топ-10 рослин для спальні
Розглянемо 10 рослин, найпридатніших для вирощування у вашій спальні.
- Спатифілум. У перекладі – «лілія світу», також називають «жіночим щастям». Квітуча рослина, один з найкращих варіантів озеленення спальні, оскільки безперервно виробляє кисень, зволожує повітря і нейтралізує шкідливі для здоров'я сполуки, в цілому покращуючи якість повітря у спальні. У спальні цілком можна поселити відразу кілька спатифілумів.
- Хлорофітум. За свій спосіб розмноження рослина отримала назву «павучок». Він не тільки чудово зволожує і очищає повітря від оксидів азоту, сполук горіння газу, хімічних сполук, а й нейтралізує випромінювання від численних електроприладів в приміщенні.
- Сансевієрія. Відома також як «тещин язик». Також, як і спатифілум, інтенсивно і безперервно виробляє кисень, паралельно відфільтровуючи з повітря формальдегіди, трихлоретилен і бензол.
- Сциндапсус золотистий. Відомий як «плющ вдови» і «золотий лотос». Ідеально підходить не тільки для спальні, а й для помешкань, у яких живуть курці, оскільки усуває неприємні запахи і очищає повітря від формальдегіду, бензолу, монооксиду вуглецю.
- Герань. Ще відома як пеларгонія. Прекрасно очищає повітря від шкідливих хімічних домішок, стрептококів і чадного газу. Також рослина виділяє негативні іони, що дуже корисно для здоров'я.
- Фікус бенджаміна. Відмінний виробник кисню і фітонцидів. Вловлює токсичні сполуки побутової хімії та оздоблювальних матеріалів. Одна важлива умова: його не можна куштувати на смак (стосується дітей та тварин).
- Хамедорея витончена. Вдалий вибір для спалень, вікна яких виходять на проїжджу частину. Рослина нейтралізує шкоду від вихлопних газів і бензолів.
- Плющ звичайний. Іноді називають англійським плющем. Чудово освіжає і очищає повітря. Вирізняється здатністю нейтралізувати формальдегіди і канцерогени, що містяться в сигаретах, а також пестициди. Як і у випадку з фікусом, куштувати на смак категорично заборонено!
- Аспарагус. Славиться своїми антибактеріальними властивостями, тому рекомендовано розміщати його в спальню на період хвороби когось із членів сім'ї. Вважається, що з ним процес одужання відбувається швидше.
- Алое і каланхое. Одні з найпопулярніших домашніх рослин. Безперервно очищають повітря і виробляють кисень.
Як відомо, шкідливі сполуки від побутової хімії, оздоблювальних матеріалів, вихлопних газів, сигарет погіршують якість повітря в нашому помешканні. Але знизити цей шкідливий вплив – цілком у наших силах. Для цього достатньо правильно вибрати надійних зелених помічників для спальні. Поки ви спите, вони безперервно працюватимуть – очищаючи повітря від шкідливих хімічних сполук і мікроорганізмів, продукуватимуть кисень.
Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен