UA RU

Магазини у Києві

Зв'язатися з нами

пр. Перемоги, 70

Графік роботи магазинів:

пн-сб: 09:00-19:30

нд: 10:00-18:00

(044) 333-77-55 (099) 238-26-44

Які кімнатні квіти підходять для передпокою і коридору

Переступаючи поріг дому і заходячи в передпокій, можна відразу намалювати портрет господарів. А допоможе це зробити перша кімнатна рослина, яка зустрічає тих, хто входить. Доглянутий вигляд і блискуче листя фікуса безмовно розкажуть про важливість сімейних цінностей і лад, який панує в будинку. Яскраві і соковиті покривала антуріума повідають про бездоганний смак, дбайливість й уважність.

Кімнатні рослини - фото 1

Секрет складання характеристики простий. В переважній більшості квартир не найновішої будівлі коридори практично повністю позбавлені природного освітлення. Якщо в таких умовах квітка не тільки вижила, а й чудово почувається, значить господарі знають правила догляду за рослинами і вміло ними керуються під час створення аури затишку і благополуччя для всіх мешканців.

Які кімнатні рослини люблять тінь

Світло для рослини рівноцінне життю. Його дефіцит не дасть засвоїти достатню для нормального росту кількість енергії. З цієї причини розміщення рослини в цілковитій темряві призведе до поступового в'янення і неминучої загибелі. Навпаки, ви завжди зможете вирізнити рослину, яка отримує повноцінну дозу світла. Листя його буде густе, матиме правильне забарвлення, на цвітіння ви не чекатимете довго і воно радуватиме вас регулярно.

Кожній рослині залежно від виду необхідна різна кількість світла. Цією особливістю користуються, щоб озеленити недостатньо освітлені або затемнені приміщення. Варто згадати про природне середовище існування філодендрона, який росте в густих тропічних джунглях, як стає ясно, що він не потребує надто яскравого освітлення. Його листя не здатне протистояти спекотній посусі, і рослина може загинути, на відміну від сукулентів, які звикли до пустельного клімату і сонячного світла.

Кімнатні рослини - фото 2

Щоб прикрасити хол або передпокій, вибирайте тіньовитривалих представників флори. Їх ще називають “сциофітами” - вибирають місця, де владарює тінь, або “геліофобами” - бояться сонця. Їх батьківщина - хащі листяних лісів усіх широт земної кулі. У природних сутінкових умовах листя таких рослин строкате і екзотичне, а цвітіння природне. Багато тіньолюбних жителів субтропіків і тропіків прижилися в міських квартирах і заміських будинках європейців, непогано влаштувавшись у передпокої й інших затінених куточках.

Серед сциофітів багато видів мають помітне декоративне забарвлення листків, але при цьому не цвітуть, або їх квітконіс блідий і непримітний. Є й такі, які мають казково красиві квітки. Одні вражають гігантськими за мірками наших квартир розмірами, інші - компактні, невагомі і невибагливі у догляді.

Залежно від ступеня освітленості всім геліофобам властиво:

  • демонструвати особливу декоративність саме тоді, коли вони більшу частину часу проводять в умовах з розсіяним світлом або у повній тіні;
  • уповільнення росту, блідість забарвлення, нерегулярне цвітіння і пригнічення розвитку на яскравому світлі;
  • отримання опіків на відкритому сонці.

Для успішного вирощування “гвардії тіньолюбних” потрібно:

  • додатково зволожувати ґрунт й повітря;
  • дотримуватися режиму температури;
  • затівати пересадки не часто, а тільки за необхідності.

Кожен вид необхідно правильно розташувати і намагатися забезпечити природний мікроклімат. Розміщення заморського гостя-екзота в мультифункціональному горщику виробництва Німеччини лечуза створить ідеальні умови вологості, максимально наближені до природних, зробить квіткову композицію істинною окрасою інтер'єру.

Декоративно-листяні рослини для передпокою

Своєю популярністю для розведення в кімнатних умовах декоративно-листяні форми зобов'язані різноманітності і строкатості листя або стебел. Приміром, у бегонії королівської або монстери делікатесної кожен листок - твір мистецтва, а кущ папороті нефролепіс неймовірно привабливий в цілому. Для прикрашання затіненого холу відмінно підійдуть і швидко адаптуються сансевієрія, папороті, фікус Бенджаміна, драцена, маранта, аспарагус, хлорофітум, монстера, філодендрон та багато інших.

Кімнатні рослини - фото 3

Суворі контури сансевієріі нагадують хвіст щуки. Існують сорти з різним забарвленням шкірястих листків. Розташування в тінистому коридорі зробить колірний контраст яскравішим і чіткішим. В комфортних умовах можливе цвітіння - ніжна свічка з дрібним світло-жовтим суцвіттям.

Карликовим видам фікуса протипоказане яскраве світло. Напівтінь передпокою, помірний полив і вологе повітря без протягів неодмінно їм сподобаються.

Квітучі рослини для коридору

Розкішні квітки - рідкісний привілей тіньолюбних. Прикрасити колекцію при вході в будинок можуть квітучі антуріум, бегонія, клівія, гарденія, гусманія, гібіскус, зигокактус і деякі інші. Правильний догляд, регулярне удобрювання, полив і свіже повітря забезпечать ефектне цвітіння навіть в умовах недостатнього освітлення.

Кімнатні рослини - фото 4

Яскравим колірним акцентом стане антуріум. Екзот під час вегетації і цвітіння любить півтінь, а з настанням на вулиці холодів - розсіяне світло. Розкішне воскове покривало з кольоровим суцвіттям-початком протягом кількох тижнів перебуватиме в центрі загальної уваги, даруючи позитивні емоції і збираючи захоплені погляди. Період цвітіння починається навесні і триває до пізнього літа. Рослина вибаглива до догляду, однак й відплатить вдячністю сповна.

Додаткове освітлення в коридорі і передпокої

Тіньолюбні рослини стануть вашою гордістю у відповідь на турботу. Досягти гармонійного розвитку домашньої флори в затінених коридорах і в передпокої будинку допоможе додаткове оснащення джерелами штучного освітлення. За допомогою фітоламп, використовуваних для спрямованого світла, підсвічування або освітлення з тильного боку, можна не тільки заповнити дефіцит однієї з найважливіших умов існування рослини або їх групи, а й багаторазово посилити їхню привабливість. Правильно підсвічені живі квіткові композиції заграють новими фарбами і прикрасять інтер'єр.

 

Автор статті: Баран Олександра
Фітопатолог компанії Флорен

 

Олександра
Спеціаліст по рослинах
Потрібна консультація по рослинах?

Проводимо онлайн-консультації щодо догляду за рослинами.

– Визначимо причини поганого стану
– Скоригуємо полив
– Зможемо визначити наявність захворювань та шкідників
– Підберемо надійні препарати та добрива
– Визначимо помилки у догляді
– Супроводимо у відновленні рослин
– Допоможемо сформувати рослину

Залишіть заявку та фітопатолог зв'яжеться з вами вже сьогодні. Вартість онлайн-консультації – 200 грн.
 !!! ПІБ *:
 !!! Телефон *:
Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram