UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

ТОП-10 кімнатних рослин для ванної

Фахівці з фітодизайну давно розвінчали міфи про те, що у ванній кімнаті немає місця для живих рослин. Навіть якщо у приміщенні немає вікон, в ньому можна розмістити кімнатну рослину, яка повноцінно розвиватиметься, очищатиме повітря і радуватиме своїх власників красою.

Особливості підбору рослин для ванної

Найкращими варіантами для озеленення ванних кімнат стануть квіти, природним середовищем існування яких є субтропіки. Такі рослини можуть швидко і безпроблемно розвиватися в кімнатах зі недостатнім освітленням і високою вологістю.

Щоб правильно підібрати «мешканця» для ванної слід враховувати особливості догляду за ним, а також його потреби в:

 • сонячному світлі;
 • волозі;
 • підживленні.

У приміщенні без вікон не буде рости жодна світлолюбна рослина, а у вологій кімнаті загине рослина, яка не потребує частого поливу і обприскування.

Вана кімната - Фото 1

Визначитися з розміром рослини також слід до покупки. Якщо кімната маленька, а дорослий екземпляр за розміром великий, то вже буквально через рік може статися так, що саджанець займе забагато місця або почне марніти.

Перед придбанням потрібно продумати, де кімнатній рослині буде найкомфортніше, і визначитися з місцем, де буде підвішений або встановлений горщик.

10 рослин для ванної

Перелік рослин для приміщень з хорошим природним освітленням можна продовжувати нескінченно довго, так як у природі безліч кімнатних квітів, яким подобаються висока вологість і денне світло одночасно. Зразком таких є листяні і квітучі рослини, а також ліани та їх ампельні різновиди.

Досить невибагливі до умов утримання мохи, якими зараз стало модно прикрашати стіни не тільки у ванних, а й на закритих терасах і балконах оранжерейного типу.

Вана кімната - Фото 2

У недостатньо освітленій ванній кімнаті чудово почуватимуться такі листяні рослини, як:

 1. Алое вера. Ця кімнатна рослина багатьом відома під назвою «Столітник». Він невибагливий у догляді і активно росте, розвивається (і навіть цвіте!) в умовах достатнього зволоження. Алое невибагливий до складу ґрунту, тому багато років може жити без пересаджування.Вана кімната - Фото 3
 2. Бамбук. Для росту цього тропічного представника флори не потрібен горщик у класичному вигляді. Достатньо мати високий вазон чи іншу посудину з водою, на дно якої для стійкості насипано трохи камінчиків або гальки. Пагони бамбука, завиваючись химерними формами, чудово вписуються в мінімалізм ванної кімнати.Вана кімната - Фото 4
 3. Драцена. Усі різновиди цього представника флори люблять воду і не витримують потрапляння прямих сонячних променів. Потреба у підтриманні постійної вологості ґрунту – це хороший аргумент для утримання драцени в умовах ванної кімнати.
 4. Орхідеї фаленопсис. Епіфіти – одні з найвдаліших рослин для вологих приміщень. Родом ці чудові квіти з тропіків, і тому вони володіють особливим умінням забирати вологу з повітря. Багато представників цих видів ростуть без ґрунту. Вони оселяються на деревах і розпускають свої батоги вздовж стовбура. Також епіфіти вкрай вибагливі до освітлення.
 5. Селагінела. Ця кімнатна рослина має назву «ієрихонська троянда». Вона не любить сонячне світло і прекрасно розвивається в умовах сутінків. Доросла квітка дуже компактна, а її мініатюрні листочки можна легко оформити у вигляді кулі.Вана кімната - Фото 5
 6. Папороть. Кімнатні різновиди мало чим відрізняються від побратимів, які ростуть у природному середовищі. Рослині потрібне приглушене освітлення і висока вологість повітря. У таких умовах папороть радуватиме власників пишною кроною і швидким ростом.
 7. Калатея. Високорослій і гіллястій рослині буде комфортно в умовах слабкого освітлення в просторому приміщенні. Горщики часто розташовують на підлозі близько до джерела розсіяного сонячного або холодного денного світла. Калатея дуже вибаглива до складу ґрунту, тому під час вирощування в затінених приміщеннях потребує регулярного підживлення мінеральними речовинами.
 8. Сансев'єра. «Тещин язик» чи «Зозулин хвіст» – кімнатна рослина, вкрай невибаглива до поживності ґрунту, але дуже вередлива щодо його вологості. Рослині для швидкого росту не потрібно багато світла, тому в умовах надмірного освітлення шкірясті листки швидко дерев'яніють. Раз на кілька років сансев'єра цвіте: вона випускає стрілку з дрібними білими або рожевими бутонами, які, розкриваючись, випускають тонкий аромат.
 9. Гелксина. Ця рослина з мініатюрними листочками дуже красивий має вигляд у підвісних горщиках. Квітка любить рясний полив і обприскування, які успішно може замінити висока вологість у ванній кімнаті. Гелксині не потрібне яскраве світло, тому штучного освітлення буде достатньо для її повноцінного розвитку.
 10. Хлорофітум чубатий. Пишна рослина з вузькими видовженими листками, крім декоративної функції, відіграє роль очисника повітря. Квітка вбирає пил і шкідливі речовини, а натомість дає велику кількість кисню, якого не вистачає в закритих і погано вентильованих приміщеннях.

Вана кімната - Фото 6

Озеленити кімнату можна за допомогою плюща і філодендрона, а також кімнатної м'яти. Завдяки м'яті у ванній завжди буде витати приємний аромат свіжості.

Загальні поради квітникарям

Прикрашаючи ванну кімнату листяними рослинами, слід пам'ятати про те, що квітам потрібно забезпечувати природну зміну світла на сутінки. Якщо в приміщенні є вікна, то проблема вирішиться сама.

Вана кімната - Фото 7

У темних кімнатах слід встановити лампи, які випромінюють денне світло, час роботи яких має бути подібним до природного освітлення. У протилежному разі ідея застосувати живі квіти для оновлення інтер'єру санвузла приречена на провал.

 

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram