UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Як оформити нішу в стіні: 3 ідеї озеленення

Ніша в стіні - зручний простір, який можна обіграти найнесподіванішим чином, влаштувавши там, наприклад, живий куточок або бібліотеку. Розповімо три ідеї, як зробити його особливим, стильним і помітним в інтер'єрі.

Ідея 1: вертикальне озеленення ніші

Безумовний тренд декількох років - фітостіни, які чудово почуваються в нішах. Конструкція дозволяє зробити багаторівневу оранжерею з різними видами флори у вазонах або ящиках з ґрунтом або створити цілісне полотно з вертикальним розміщенням витких рослин.

фітостіни

Для оформлення фітосаду в стіні буде достатньо ніші шириною 15-20 див Декоруйте периметр дерев'яними брусами, щоб максимально наблизити інсталяцію до природного вигляду. Горщики краще використовувати знімні й встановлювати систему поливу, яка суттєво полегшить догляд за рослинами. Підбирайте спершу "мешканців" ніші, після закуповуйте ґрунт до кожного сорту. Кого поселити в такій конструкції:

  • аглаонема 
  • монстера;
  • алоказія;
  • аспеленіум;
  • диффенбахія;
  • маранта:
  • нефролепіс;
  • плющ;
  • традесканція і т. д.

Можна створити композицію або висадити тільки один вид на всю площу фітостіни - будь-який варіант буде виглядати унікально.

Ідея 2: Озеленення ніші мохом

Куточок лісового ландшафту в ніші - неординарна ідея для сміливих експериментаторів. Панно з моху - об'ємна рельєфна текстура ,яку обов'язково захочеться помацати руками і перевірити її на предмет натуральності. Озеленення стабілізованим мохом стає популярним способом для декору ніш й інших ділянок стін в інтер'єрі.

озеленення ніші мохом

Всередині поглиблення можуть залишатися полички, які можна використовувати за їх прямим призначенням, а для посилення декоративного ефекту використовуйте підсвічування. М'яке живе покривало можна використовувати в якості декору стіни всередині отвору, зробивши центром композиції інші рослини, зафіксовані в кашпо. Стабілізований мох здатний виживати у самих несподіваних для флори місцях, тому питання догляду і поливу буде зведений до мінімуму.

Ідея 3: стелаж з книг і рослин

Чому б не влаштувати усередині ніші бібліотеку і оранжерею, щоб поєднати духовний хліб з насолодою для душі? Якщо конструкція дозволяє зонувати простір, обладнайте кілька полиць і в шаховому порядку розмістіть книги і вазони всередині них. Розбавити обстановку можна предметами декору типу статуеток. В секціях з рослинами не забудьте створити додаткове освітлення за допомогою підсвічування або ж підбирайте сорти, які добре переносять тінь.

стелаж з книг і рослин

Комбінуйте ідеї, наповнюйте простір живими рослинами, адже саме вони створюють атмосферу затишку, наближають нас до природи і дають змогу отримати емоційну розрядку.

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram