UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Драцена: плями на листі

На листі драцени часто з'являються плями різні за формою і кольором. Причиною цього можуть бути неправильний догляд чи грибкова бактеріальна або вірусна інфекція.

 

Іноді такі плями на драцені з'являються після пересаджування рослини. Це пояснюється тим, що дрібні корені які беруть безпосередню участь у транспорті речовин, під час пересаджування пошкоджуються. Як наслідок, порушуються обмінні процеси всередині рослини, що проявляється у вигляді плям на листках. Необхідно дати рослині час на адаптацію і поставити якомога ближче до світла. У жодному разі не заливайте водою рослину!

 

Товары из магазина
Драцена Массенджеана Драцена Массенджеана
1170.00 – 1990.00 грн.
Драцена Песня Индии Драцена Песня Индии
6400.00 – 20930.00 грн.

Плями від переохолодження

Драцена дуже боїться переохолодження коренів. Під час купівлі – намагайтеся вибрати рослину з найсухішою земляною грудкою. Є ймовірність того, що корені переохолодяться і це потім проявиться у вигляді плям на листі драцени.

Після поливу намагайтеся не створювати протягів у квартирі або офісному приміщенні, тому що холодне повітря стелиться по низу – саме воно сприяє переохолодженню коренів. Навіть улітку прохолодний вітерець на протязі може згубно позначитися на здоров'ї коренів.

Часто лише за зовнішнім ознаками складно встановити причину хвороби драцени. Для точного визначення необхідні спеціальні лабораторні дослідження.

Плями на листках драцени – можливо грибок?

Одна з найпоширеніших причин появи плям на листках драцени – розвиток грибкової інфекції. Унаслідок неправильного догляду (перелив, протяг, спека, пересушування тощо) рослина слабшає. Слабкий імунітет сприяє розвитку грибкових інфекцій, які до цього просто спали.

Драцена плями на листі

 

Зазвичай грибкова інфекція починає розвиватися від центру листка. Спочатку маленькі чорні плямочки, потім вони збільшуються, на краях плями стають жовтими, затим коричневими.

Якщо в цей час ви продовжуєте створювати сприятливі умови для розвитку цієї інфекції (надмірна вогкість, рясний полив, холод чи спека). Жовті плями на листках будуть збільшуватися з величезною швидкістю.

Як боротися з плямами

1. Необхідно максимально обрізати уражені ділянки листків або видалити їх повністю. Так ви видалите спори грибка.

2. Обприскати і пролити рослини препаратами проти грибка – фунгіцидом (Хорус, Оксіхром, Фундазол). Повторити обробку за  7-10 днів;

3. Створити рослині максимально сприятливі умови утримання (унеможливити потрапляння прямих сонячних променів, протягів, контролювати інтенсивність поливу).

 

Якщо у вас хворіє драцена – замовте послугу виїзду фахівця. Як ми працюємо і приблизні ціни дивіться тут.
Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram