UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Банан – супертрава

Банани зазвичай бачиш в магазині або на ринку. Купиш кілька і не підозрюєш, що навіть пристойне гроно з 6-8 штук – ледь лише двадцята частина величезного супліддя, яке важить більш як 50 кілограмів і складається з близько 300 бананів. Саме такі суперсупліддя дозрівають у деяких видів бананів у природі. Розмір рослини відповідний. Висота 5-6 метрів – справа звичайна. Рекорд – близько 10 метрів. Дивишся на таку рослину – кепка з голови звалюється.

Особливості листка банана

Листки під стать рослині – широкі, завдовжки зо два метри, а то і три, немов нарізані на окремі клапті. Деякі розриви доходять іноді до самої жили завтовшки з олівець. Окремі частини листків звисають, мов ганчірки. Здається – дефект, а насправді пристосування. Завеликий суцільний листок може легко зламатися, а так витримує навіть сильні зливи. Товщина стовбура у банана сягає 40 сантиметрів. Точніше, стовбуром називати цю зелену колону неправильно. Адже у ній відсутні тверді частини. «Стовбур» банана складається з основ міцного листя. Подібну конструкцію можна отримати, якщо скачати в рулон аркуш паперу, потім додати ще один шар, потім ще... Через деякий час вийде досить міцна труба.

Незважаючи на величезні розміри, банани належать до трав'янистих рослин. Інакше кажучи, це супертрава! У природних умовах банани ростуть надзвичайно швидко. Наприклад, банан райський встигає за один сезон витягнутися на висоту 15 метрів. Це не єдиний рекорд. Довжина волокон банана текстильного сягає 3,5 м. Не дивно, що ці волокна використовують для виготовлення канатів і рибальських мереж. Утім, не всі банани – гіганти.

У приміщеннях і оранжереях часом вирощують банани, на кінці суцвіття якого містяться яскраві великі пелюстки. Банан бархатистий яскраво-червоний – рослина заввишки близько метра.


До максимальної висоти банан виростає упродовж року, іноді для цього йому треба навіть кілька років. Розмір запилювачів велетня під стать – не якісь дрібні комахи, а кажани! У культурних сортів і різновидів банана насіння не розвивається. Такі рослини розмножуються тільки нащадками. Після плодоношення вся верхня зелена частина банана гине, немов виснажена виконаним завданням. Однак під землею залишається потужне кореневище банана. Незабаром від нього на поверхню починають підніматися молоді кореневі паростки. Життя триває!

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram