Аерація газону
Для повноцінного росту і розвитку газону, як і всім рослинам, потрібні кисень, вода і поживні речовини. Щоб вони безперешкодно проходили до коренів, у ґрунті мають бути пори. У процесі росту газону на поверхні ґрунту накопичуються відходи: сухі або незігнилі корені, трава, мох, пил тощо. Цей шар називається соломою.
Утворенню соломи можуть сприяти
Дуже щільний дерен, у якому використані кущисті різновиди трав.
- Нестача у ґрунті поживних речовин і низький рівень гумусу в шарі трави, унаслідок чого біологічна активність мікроорганізмів невисока.
- Застосування добрив з високим рівнем кислотності (рН менше 6).
- Надмірний ріст трави, коли мікроорганізми не встигають справлятися з обсягом відходів рясної трави.
У нормі шар соломи не має перевищувати 1–1,5 см, тоді він має ефект мульчі. Але, якщо мікроорганізми не встигають переробляти ці залишки і шар соломи перевищує норму, то він перешкоджає проникненню до ґрунту повітря, води і мікроелементів . У результаті газонна трава не може нормально і повноцінно розвиватися і починає хворіти. В такому випадку, щоб не довелося повністю ремонтувати газон, необхідно періодично проводити аерацію газону і скарифікацію.
Отже, ознаками того, що газон потребує аерації і скарифікації є:
- уповільнений зростання газону;
- в'янення трави;
- трава жовтіє;
- застоюється вода після дощу або поливу.
Є ще один метод перевірити, чи потрібна аерація газону. Для цього потрібно вирізати квадрат дерну розміром 10 х 10 см і завглибшки 15 см. Обережно струсити із коренів землю і подивитися на довжину коренів. У нормі вона не має бути коротшою 5 см. Якщо корені короткі, то потрібно терміново проводити аерацію. Така ситуація найчастіше спостерігається на важких глинястих ґрунтах, наприклад у Києві і області.
Викликати фахівця можна за телефоном: (044) 599-25-33
Що ж таке аерація і скарифікація газону?
Аерація газону – це профілактична процедура провітрювання ґрунту газону і насичення її повітрям. Процес аерації трави полягає в проколюванні дернини на певну глибину, в результаті чого в ґрунті утворюються отвори, які заповнюються повітрям і водою.
Виділяють ще і розпушування ґрунту, яке проводиться за допомогою вертикутерів – спеціальних машинок, які роблять в землі вузькі надрізи і заодно підрізають корені трави. Розташовані вертикально ножі вертикутера прорізають як прошарок з відмерлих рослин на поверхні ґрунту, так і частково надрізають корені живих рослин, що стимулює активний ріст трави.
Скарифікація газону – це процес видалення соломи методом вичісування.
Коли і як часто проводити аерацію і скарифікацію?
Плануючи проведення аерації, потрібно враховувати кліматичні умови та вид газонної трави. Найголовніший принцип у виборі часу для проведення аерації газону – помітне зростання трави. Проколювання ґрунту здійснюють ранньої весни і повторюють після кожної третьої стрижки газону. Розпушування проводиться 1-2 рази на рік, найкраще навесні і восени. Іноді покриття потребує додаткової позапланової аерації.
Причинами цього можуть бути:
- посуха. Шипи проколюють верхній твердий шар ґрунту і полегшується надходження води до кореневої системи;
- проливні дощі, що сприяє загниванню коренів. Проникаючий під час аерації повітря висушує ґрунт і ліквідує загрозу загнивання;
- витоптування газону дітьми, домашніми тваринами.
Скарифікація газону необхідно виконувати після проведення аерації. Скарифікатор дозволяє дбайливо видалити бур'яни, мох і стару траву з газону. Скарифікація навесні допомагає зменшити кількість бур'янів, а восени запобіжить спарюванню трави під снігом.
Дуже зручно поєднувати ці дві процедури і проводити їх одночасно, що заощадить ваш час.
Проте є час, коли розпушування проводити категорично заборонено:
- у періоди посухи – коли земля дуже суха – розпушений ґрунт може засохнути і газонний покрив загине;
- У дощові періоди – коли земля дуже насичена вологою.
Проведення аерації в несприятливий період може викликати стрес у рослин.
Яку користь приносить процес аерації і скарифікації газону?
- Допомагає підтримувати газон в здоровому стані, при цьому зменшивши час і кошти, які витрачаються на його обслуговування.
- Поліпшується обмін повітря між ґрунтом і атмосферою.
- Посилюється використання вологи в ґрунті.
- Поліпшується засвоєння поживних речовин під час використання добрив.
- Сприяє утворенню сильних і здорових коренів газону.
- Знижує ущільненість ґрунту.
- Допомагає знизити утворення мульчі.
- Знижує застій води і утворення калюж.
- Підсилює стійкість газону до спеки і посухи.
Догляд за газоном!Викликати спеціаліста за телефоном: (044) 599-25-33
Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен