UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

Юка: догляд, посадка, розташування

Товары из магазина
Юкка Слоновая Юкка Слоновая
2600.00 – 5340.00 грн.
Юкка (3 ствола) Юкка (3 ствола)
2650.00 – 3450.00 грн.
Юкка (2 ствола) Юкка (2 ствола)
490.00 – 790.00 грн.

Зелена і взимку, і влітку юка приїхала до нас із Центральної Америки – сонячної спекотної Мексики. Часто її також називають пальмою, хоча це не зовсім правильно – адже до цих рослин юка має дуже віддалений стосунок. Такі рослини квітникарі називають неправильними пальмами. У природних умовах висота юки може сягати 12 метрів, однак кімнатна рослина рідко має ріст понад 2 метри. 

Чи знали Ви, що юку не просто так називають джинсовим деревом? 
Адже саме квіти цієї рослини були використані для виготовлення волокна для пошиву перших джинсів!

Як доглядати за пальмою юка

Догляд за рослиною не потребує багато часу, особливих зусиль докладати теж не доведеться. Враховуючи походження, рослину краще розміщувати в теплих приміщеннях із хорошим освітленням. В ідеалі, юці підходить південна сторона, також вона відмінно відчувається в добре освітленій західній або східній частині приміщення.

Не біда, якщо деякий час юка стоятиме під прямими сонячними променями, однак не варто надовго залишати її на сонці. Бажано забезпечити рослині доступ до свіжого повітря влітку і теплої пори року, головне – стежити за тим, щоб не було протягів. Узимку ідеальна температура повітря для юки має бути близько 10 °, влітку – в межах 20-25 °. Тривалість світлового дня становить 16 годин.

Якщо взимку юці буде дуже жарко, вона може почати хворіти. При цьому її листки втрачають свій колір, стоншуються і повисають, а пагони витягуються і слабшають. 

Росте юка досить повільно, і якщо ви не готові чекати, поки саджанець стане дорослою рослиною, краще придбати вже підрослу юку.

Полив юки має особливості. На нього впливає розмір самої рослини і її горщика, матеріал, з якого виготовлено горщик, температура і вологість повітря, пора року.

Улітку поливати квітку потрібно рясніше і частіше – не рідше разу на тиждень. Важливо перевіряти, чи достатньо підосох ґрунт, щоб не допустити загнивання коренів. Зазвичай – це глибина 5-7 см. Варто використовувати для поливу очищену воду.

Особливого підживлення юка не потребує, цілком достатньо удобрювати її в період інтенсивного росту раз на 2-3 тижні.

Для посадки або пересадки рослини краще використовувати суміш перегною, компосту і піску (перліту) у пропорції 1:1:1. Важливо, щоб рідина під час поливу дуже швидко проходила крізь ґрунт. Якщо субстрат не відповідає цій вимозі, то його краще не використовувати. На дно горщика необхідно додати шар керамзиту або гравію для доброго дренажу коренів рослини.

Як розмножується пальма юка

Традиційно розмножують рослину двома способами – вегетативно і насінням

Найчастіше від юки відокремлюють невеликий відвід, потім укорінюють його в мокрому піску. Після утворення корінців – через 1,5-2 місяці пересаджують в горщик. Якщо немає можливості посадити живці в пісок, можна використовувати воду. Щоб рослина добре прижилася, необхідно підтримувати температурний режим в межах 20 °, а вологість повітря має становити не менш як 70-80 %. Розмножувати юку краще в теплу пору року – навесні і влітку.

Юка практично ніколи не цвіте в домашніх умовах, адже, щоб це сталося, їй порібен тривалий період спокою з температурою 8-12°, хороше освітлення і спеціальне підживлення.

Якщо ваша юка зацвіла – можете по праву вважати себе відмінним квітникарем, адже вам вдалося створити умови, які близькі до її рідних!

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram