UA RU
Зворотній зв'язок
(056) 785-25-33 Дніпро
(057) 756-25-33 Харків
×

ТОП-5 кімнатних рослин для холу

Перше враження під час входу в громадське або житлове приміщення багато в чому залежить від інтер'єру холу. Обстановка, організована дизайнером у вестибюлі, є візитівкою приміщення, створює атмосферу і формує ставлення до об'єкта. Особливе місце в дизайні мають рослини, за допомогою яких концепція дизайну набуває ритму і стилістичної завершеності.

Особливості озеленення холу і фойє

Озеленення – універсальний елемент, який часто використовують під час створення інтер'єрного дизайну. Особливо доречні кімнатні рослини для холу або фойє – тут зелень може відігравати роль головного декору або стати вдалим доповненням основної композиції. Останні тенденції в оформленні внутрішнього простору засновані на екодизайні, де рослини гармонійно поєднуються як з класичним стилем, так і концепцією хай-тек.

Заміокулькас – для озеленення Холу Фото №01

Дизайнери люблять кімнатні квіти за їх багату й одночасно стриману колірну палітру, фактурність і багатий вибір. Живі рослини в холі або вестибюлі одночасно розв'язують кілька проблем:

 • пом'якшують лінії і підкреслюють нюанси простору;
 • очищають і оновлюють повітря;
 • знижують рівень шуму, властивий для загального приміщення.

Грамотно підібрані квіткові композиції впливають на емоційний стан людини. Завдяки продуманому розміщенню рослин в інтер'єрі, фойє стає місцем, де об'єднані ділова обстановка і спокійна атмосфера.

Вибір рослин

Вестибюль поєднує дві протилежності, які потрібно враховувати, підбираючи рослини для дизайну. З одного боку, це просторе приміщення, де легко можна розмістити досить великі рослини або організувати оригінальну групу з графічних квітів у стильних кашпо на сходах. З іншого боку, холи часто недостатньо освітлені і мають не найоптимальніший температурний режим. Такі умови передбачають особливо ретельний підхід до вибору і розміщення рослинного декору.

Монстера – для озеленення Холу Фото №02

Є кілька тонкощів, які треба враховувати під час озеленення загального приміщення:

 • особливості мікроклімату;
 • рівень освітленості;
 • площа і конструктивні особливості приміщень.

Холи в громадських будівлях дають більше простору для польоту фантазії. Тут можна використовувати яскраві акценти і лінійні квіткові групи або великі рослини з великою кроною. У приватних чи багатоквартирних будинках передпокій значно менший за розмірами, тут доречні змішані прийоми декорування.

Особливості мікроклімату

У фойє громадських будинків і багатоквартирних будинків зазвичай працює центральне опалення. Повітря в таких приміщеннях тепле і сухе, особливо в зимовий час, тому перевагу потрібно віддавати рослинам, які не потребують рясного поливуі. У приватних котеджах повітря може бути холоднішим, що пов'язано зі специфікою малоповерхових будинків з локальним опаленням. У прохолодних умовах добре ростуть вічнозелені кімнатні рослини, яким потрібен період спокою.

Облаштування освітлення

Світло необхіднерослинам для нормального росту і формування красивої листової маси. В умовах тьмяного освітлення, яке є недоліком практично будь-холу, світлолюбні культури скидають листки, вови стоншуються і втрачають форму, намагаючись отримати сонячне світло. Вирішити проблему з освітленням легко, якщо встановити додаткові джерела освітлення. Вибір освітлювальних приладів широкий – серед них і спеціалізовані фітолампи, і звичайні світлодіодні або люмінесцентні світильники.

ТОП 5 рослин для яскраво освітлених холів і фойє

Хол з великими вікнами і наявністю великої кількості джерел освітлення – найоптимальніший варіант для декорування інтер'єру живими рослинами. У такому приміщенні горшкові квіти почуваються комфортно, навіть якщо розмістити їх далеко від джерела денного світла. У світлих фойє повітря найчастіше сухе, тому дизайнери часто використовують кашпо з автополивом, розміщені у формі міні-оазису.

Заміокулькас – для озеленення Холу Фото №03

Фікуси дрібнолисті

На першому місці серед світлолюбних квітів для холу – дрібнолисті фікуси. Ці рослини вирізняються густою кроною і різноманітністю забарвлення листя. Улюбленець дизайнерів – варієгатний фікус бенджаміна з ніжно-зеленим листям, облямованими білою смугою. Також привабливі сорти Даніель, Монік, Старлайт, Наташа тощо. Особливий інтерес викликає фікус Екзотика, який на вигляд як мініатюрне дерево з пишною кроною. Формують його на штамбі, яка складається з кількох стовбурів, заплетених в косу або спіраль.

Крупнолисті фікуси

Велика вертикальна рослина з овальним блискучим листям – фікус каучуконосний. Ця рослина вирізняється розміром листка – навіть у молодого листя фікуса більше за долоню людини. У дизайні інтер'єру фойє можна використовувати кілька сортів:

 • Робуста, з темно-зеленими, майже коричневими листками;
 • Еластик, зі строкато забарвленим листям, де гармонійно поєднуються білий, зелений і рожевий відтінки;
 • Мелані, з дещо дрібнішими листками, ніж у сорту Робуста, але з густим гіллястим стеблом.

Крупнолисті фікуси на вигляд густіші, якщо посаджені групами по 3-5 рослин в одному горщику.

Кодіеум або кротон

Строкате листя кротона забарвлене у зелений колір з жовтими і бордово-червоними прожилками. Рослина нагадує про тропічне літо, настільки строкатим і різним за формою буває його листя. Кодіеум виростає досить великим, а в умовах з хорошим освітленням колоритні великі листки стають набагато яскравіші і привабливіші. Кротон має відмітну рису – за нестачі світла листки втрачають пігмент і обпадають, оголюючи стовбур.

Гарденія жасминовидна

Гарденія – квітуча кімнатна рослина, що полюбляє яскраве світло і стійка до протягів. Квітка має красиві глянсові листки насиченого темно-зеленого кольору з верхньої сторони і ніжно-зеленого з тильної частини листової пластини. У гарденії великі квіти з тонким ароматом жасмину, які на початку цвітіння ніжно-білі, а потім змінюють забарвлення на кремовий.

Герань або пеларгонія

Квітуча протягом багатьох місяців герань – класичний вибір для добре освітлених приміщень. В інтер'єрі можна використовувати кілька її видів:

 • зональна;
 • плющолиста (ампельна);
 • пеларгонія королівська.

Незалежно від сортових відмінностей, герань невибаглива до поливу, а при гарному догляді цвіте протягом усього року.

ТОП 5 рослин для приміщень з розсіяним освітленням

Передпокій або вестибюль, вікна яких виходять на північ або мають невеликий розмір, недостатньо освітлені. Є кілька груп рослин, які підходять для декору приміщень з розсіяним освітленням:

 • мініатюрні пальми;
 • орхідеї;
 • вічнозелені квітучі чагарники;
 • сукуленти.

В умовах нестачі денного світла підбирають квіти, для яких комфортними умовами є короткий світловий день (не більш як 4-5 годин).

Монстера – для озеленення Холу Фото №04

Фінікова пальма

Серед представників рослин пальм найвідомішими є фінік Робелена і фінік Канарський. Ці мініатюрні пальми тіневитривалі, мають гарні перисті листки до 2 м завдовжки. Фінік Робелена відрізняється від Канарського наявністю красивого стовбура, з якого росте пишна крона.

Фікуси – для озеленення Холу Фото №05

Орхідея

Екзотична витонченість орхідеї сортів Фаленопсис, Ванда, Мільтонія та Цимбідіум доречна в будь-якому інтер'єрі. Ця квітка має розетку зі щільних шкірястих листків або вертикально гостре листя, зібране в компактний кущ. Орхідея практично не потребує поливу – вона поглинає вологу прямо з повітря за допомогою незвичайних повітряних коренів. Квіти орхідеї – одні з найкрасивіших серед відомих квітучих рослин, у колірній гамі від білого і жовтого до темно-бордового відтінку.

Спатифілум

Густий кущ з ланцетоподібними листям і простими білими квітками, схожими на білосніжний парус. Квітка складається з невеликого жовтого качана, оповитого білим покривалом, яке набуває зеленого кольору наприкінці цвітіння. Особливість спатифілума – його ростова шкала. Для декору можна вибрати невеликі рослини, не вище 10 см або гігантський кущ з листя заввишки до 1,7 м.

Спатифілум – для озеленення Холу Фото №06

Олеандр

Квітучий кущ з сильним ароматом, який легко піддається формуванню. У олеандра вузькі ланцетоподібні листки і великі суцвіття, які привертають увагу. Олеандр – отруйна рослина, але прикрашати ним інтер'єр безпечно, оскільки токсини не виділяються в повітря. Тримати рослину рекомендовано у важкодоступних для дітей місцях.

Сансевієрія

Одне із найневибагливіших інтер'єрних рослин – сансевієрія. Ця квітка має смугасті довгі листки і росте щільними розетками. Листки вкриті щільною шкірястою оболонкою, яка погано випаровує воду, тому сансевієрії практично не потребують поливу. Життєвий цикл сансевієрії досить повільний, їй не потрібно багато світла для нормального росту.

ТОП 5 тіньовитривалих кімнатних рослин для фойє

Хол або фойє, позбавлені джерел природного світла, непросте місце для вирощування рослин. Основне світло тут створює штучне освітлення, якого часто недостатньо для гармонійного росту і розвитку рослин. Але навіть для приміщень з такими умовами можна підібрати декоративні рослини:

 1. Хамедорея. Низькоросла рослина сімейства пальмові з голими біля основи стеблами і перисто-розсіченим листям, яке займає приблизно половину довжини стебла. Хамедорея абсолютно невибаглива до світла або поливу, комфортно почувається при відносно низькій температурі (до + 100 С).
 2. Ховея. Екстер'єр рослини і її характеристики повністю збігаються з хамедореєю, за винятком розміру. Висота дорослої ховеї в умовах вирощування її в горщику становить 1,5-2,5 м і має кущ до 50 см в діаметрі.
 3. Бромелієві. Велике сімейство екзотичних рослин зі схожою будовою, які цвітуть до 8 місяців. Принцип будови бромелії – кругла розетка, з центру якої з'являється колосоподібне суцвіття червоного, жовтого, рожевого або фіолетового кольору. Родина бромелієві охоплює гузманії, врієзії, тиландсії, більбергії та інші красиво квітучі види.
 4. Папороть. Кімнатні папороті відомі своєю неприязню до прямих сонячних променів, оскільки їхні предки звикли рости в густій тіні. Для темних приміщень дизайнери вибирають Нефролепіс, Аспленіум, Давалію, Адіантум, Птеріс – ці рослини мають густе декоративне листя і стійкі до різких перепадів температури.
 5. Аспідістра. Пишна кімнатна рослина з повзучим кореневищем і довгими ланцетоподібними листками може прожити в горщику кілька десятиліть. Аспідістра добре витримує затінення, обрізку та інші стресові умови, а її листки є ідеальним фоном для модульних композицій.

Якщо приміщення не тільки темне, а й холодне, інтер'єр можна прикрасити стабілізованими рослинами. Фітостіни для декорування холів швидко набирають популярності – стабілізовані елементи не потребують особливого догляду і вдало вирізняються з-поміж пластикових інтер'єрних квітів.

Заміокулькас – для озеленення Холу Фото №07

 

Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен

 

Александра
Спеціаліст по рослинах

Потрібна консультація по рослинах?

Залиште заявку та Александра зв'яжеться за вами!

 !!! Ім'я *:
 !!! Телефон *:
 

 

Коментарі

Ещё материалы
Facebook Youtube Instagram