ТОП кімнатних рослин для мало освітлених приміщень
У світлих і просторих апартаментах приживеться будь кімнатна квітка. Але що робити, якщо освітлення недостатньо? Якими декоративними рослинами можна озеленити невелику кімнату, в яку рідко заглядає сонце, а джерелом світла виступають люмінесцентні лампи?
Невибагливі листяні рослини
У кімнатах, куди не проникає сонячне світло, добре приживаються бамбук і листяні рослини, що вважаються суккулентами: толстянка, сансевьера, алое і кактуси.
У відносній тіні і слабоосвещенних приміщеннях можуть рости:
- Папороть Адиантум. Розлогий листяний кімнатна квітка з красивими кучерявим пагонами.
- Бегонія Рекс. Просте в догляді рослина, швидко і легко розвивається незалежно від умов утримання, поливу і поживності грунту.
- Фаленопсис. Добре відчуває себе у вологому середовищі, тому його слід часто обприскувати. Не виносить прямих сонячних променів.
- Циперус. Квітка, який ніколи не цвіте і розмножується розетками, посадженими в грунт. У природних умовах росте в заплавах річок і тому потребує частого поливу. Зрідка квітка можна обприскувати.
- Аспарагус. Гарний кімнатна квітка з тонкими звисаючими стеблами і голкоподібними листям, який прекрасно розвивається в тіні за умови регулярного і рясного поливу.
В мало освітлених кімнатах прекрасно приживаються і розвиваються хлорофітум з зеленим листям і всі різновиди деревовидних субтропічних рослин роду Драцена.
Озеленення ампельними рослинами і ліанами
Приміщення, які не залите сонячним світлом, стане відмінним домом для ліан. Найбільш невибагливими до умов утримання є:
- Филодендрон лазить. Квітка відрізняється швидким ростом навіть в умовах відсутності освітлення. Кілька коренів, посаджених в один горщик, за короткий час можуть обплести стіну. Потребує підв'язування або формуванні крони.
- Шведський плющ. У природному середовищі існування плющі ростуть в тінистих лісах. Тому відсутність прямого сонячного світла ніяк не вплине на розвиток.
- Циссус. Рослина сімейства виноградні. Має ефектні шкірясті листя різного розміру. Легко закріплюється на опорах і дуже швидко зростає, створюючи химерні форми.
- Епіпремнум. Трав'яниста ліана, добре розвивається в напівтемних і притінених кімнатах. Однією з різновидів Епіремнума вважається Сціндапус.
В умовах малого освітлення добре розвивається традесканція - один з особливих невибагливих квіток, який може розвиватися без грунту.
Кращі квітучі види
У приміщеннях, де вікна виходять на північну сторону або й зовсім відсутні, будуть рости і деякі квітучі рослини, такі як:
- Спатифіллум («квітка наречених» або «Жіноче щастя»);
- сенполія;
- Антуріум («Квітка любові» або «Стріли Купідона»);
- кливия;
- стрептокарпус
- фрезія;
- каланхое;
- Калатея Крокат.
До душі приміщення зі слабким освітленням і квітучим бегоній. Квітка не потребує особливих умов утримання, його не потрібно обприскувати або часто пересаджувати. А ще, він дуже швидко росте і цвіте навіть в тіні протягом усього календарного року.
Автор статьи: Баран Александра
Фитопатолог компании Флорен