UA RU

Магазини у Києві

Зв'язатися з нами

пр. Перемоги, 70

Графік роботи магазинів:

пн-сб: 09:00-19:30

нд: 10:00-18:00

(044) 333-77-55 (099) 238-26-44

Альпійська гірка

Альпійська гірка — це дуже цікавий інструмент, який використовують у ландшафтному дизайні для перетворення дачної ділянки. Гармонійна композиція з різних видів каменів і рослин не тільки заповнює порожній простір, але й відтворює атмосферу первозданного світу природи.

Фахівці студії фітодизайну «Флорен» запропонують проєкт фантазійного саду, порадять, де його розмістити, а також підкажуть, які сорти квітів і кам'яних порід використовувати. Ми створимо декоративну композицію разом з вами, виходячи з особливостей дачної території. Вартість альпінарію залежить від його розміру. Щоб дізнатися, скільки коштуватиме проєкт під вашу ділянку, зателефонуйте нам або напишіть у спливаючому вікні для зворотного зв'язку. Офіс студії ландшафтного дизайну «Флорен» і магазин рослин знаходяться в Україні за адресою: м. Київ, вул. Довженка, 3.

Види альпійських гірок

Дизайн альпійських гірок у Києві Фото 1Вважається, що перші кам'яні сади з'явилися в Японії. У цій країні завжди спостерігався дефіцит вільної території, тому жителі з особливим трепетом підходили до благоустрою невеликих ділянок. В Україні мода на рокарії і альпінарії прийшла у XVIII столітті. Хоча сьогодні альпійські гірки зустрічаються досить часто, вони все одно є перлиною ділянки і предметом гордості свого господаря.

Відмінність рокарію від альпінарію

Обидва ці поняття означають мальовниче поєднання каменів і рослин, але в їхній основі лежать різні принципи облаштування квітника.

Рокарій — це класичний кам'яний сад. Як правило, його створюють з одного виду твердої породи, який займає більшу частину композиції. Камені викладають лініями або в хаотичному порядку. Рослин у рокарії зовсім небагато — їх використовують в якості фону.

При створенні альпінарію різні квіти і чагарники, навпаки, відіграють головну роль.

Схеми альпійських гірок

Залежно від нахилу місцевості та композиції«гірського» куточка, виділяють такі його види:

  • схил у вигляді тераси (альпінарій, розташований на рівній поверхні, має кілька рівнів у вигляді сходинок);
  • кам'яниста стінка (рокарій з плоских каменів у вигляді бордюра);
  • лісовий яр (альпінарій у формі черепашки, для оформлення якого використовують мох і великі валуни);
  • гірська долина (рівнинна поверхня, на якій об'єкти розташовані в хаотичному порядку).

Щоб дізнатися, який вид квітника підійде вашій ділянці, замовте консультацію в студії фітодизайну «Флорен». Наші садівники надають послуги з вибору рослин і твердих порід, виходячи з їхніх розмірів, форми, кольору і фактури. Крім того, вони допоможуть підібрати недорогий догляд за рокарієм. Щоб дізнатися вартість консультації, а також ціни на інші послуги з оформлення дачної ділянки (облаштування живоплоту, посадку газону), зателефонуйте менеджеру студії за контактним телефоном.

Етапи облаштування альпінарію

На початку робіт з проектування альпійської гірки необхідно вибрати місце для майбутнього декоративного куточка. На цьому етапі ландшафтні дизайнери оцінять такі характеристики вашої ділянки:

  • кількість природного світла;
  • оглядовість рокарія з кожної сторони;
  • вид грунту;
  • взаємозв'язок з іншими спорудами ділянки.

Грунтуючись на результатах дослідження ми порадимо, яку форму альпійської гірки вибрати, і яке наповнення для неї використовувати.

Озеленювачі студії «Флорен» ретельно підходять до створення основи для альпінарію, тому що рослини і тверді декоративні породи добре уживаються разом тільки на надійній конструкції.

В умовах глинистого або жирного грунту ми запропонуємо дренажну систему. Далі на обраному місці сформуємо земляний горбок з спеціального ґрунту і зміцнимо його фундамент.

Підбір каменів для рокарію

Для облаштування кам'яних садів можна використовувати такі тверді породи:

  • вапняк — швидко набуває природний вигляд (кути згладжуються, а поверхня заростає мохом);
  • піщаник — має яскраве забарвлення (червоне, кремове, сіре) і добре виражену зернисту структуру;
  • граніт — міцний, повільно «старіючий» матеріал (його ціна вище попередніх видів).

Щоб гірка виглядала мальовничо, необхідно підібрати камені, які поєднуються між собою за формою і розміром.

Ландшафтні дизайнери студії «Флорен» підберуть стійкі до руйнування тверді породи з ефектним зовнішнім виглядом: вираженими прожилками, вкрапленнями і виїмками. Такі декоративні камені виглядають натурально, що важливо для облаштування садового рокарія. Ціна матеріалів залежить від їхніх розмірів і властивостей.

Як вибрати рослини для дачної альпійської гірки

Фінальний етап в оформленні альпінарію — висадка квітів і чагарників. Спочатку розробляється схема посадки рослин. На вершину гірки пропонують посухостійкі види (едельвейс, армерію, чебрець), тому що звідти швидко йде волога. Середню частину схилу можна заселити гвоздикою, сон-травою і барвінком. Основа альпійської гірки отримує більше вологи і менше сонячного світла, тому для облаштування цієї зони підійдуть невибагливі види (папороть, оленячий мову, очиток, ломикамінь).

Види рослин

Низькорослі почвопокривні сорти поширюються сланкими пагонами. Килимки швидко розростаються і заповнюють порожнечі рокарія. До них відносяться: звіробій, живучка, деревій та інші.

Розеткові рослини більш вимогливі у догляді, ростуть повільніше інших видів, але активно використовуються садівниками для створення альпінаріїв завдяки ефектному зовнішньому вигляду. Найбільш популярні сорти: молодило, левізії, манжетники.

Висоту і динаміку альпійській гірці додадуть чагарники: барбарис, кизильник, спірея.

Хвойні рослини посухостійкі і приживаються навіть на кам'янистому ґрунті. При цьому вони оживляють дачну ділянку насиченим кольором і вираженою фактурою. Для благоустрою рокарія підійдуть різні види ялини, сосен, туй, тиси і ялівців.

Переваги професійного оформлення альпінарію

Спорудити альпійську гірку без великого досвіду в садівництві досить важко. Необхідно підібрати квіти, тверді породи і майданчик під рокарій так, щоб композиція виглядала гармонійно, а її елементи не заважали один одному співіснувати: рослини мають бути з однаковою життєздатністю, камені - лежати на своєму місці, а грунт не повинен вимиватись водою.

Наші фахівці враховують усі важливі моменти при облаштуванні альпінарію. Щоб дізнатися, скільки коштує створення фантазійного кам'яного саду, а також замовити інші послуги, скористайтесь кнопкою зворотного зв'язку або телефонуйте у студію.

Офіс студії ландшафтного дизайну «Флорен» знаходиться в Києві. Також працюємо і в інших регіонах України: Харкові, Одесі, Дніпропетровську.

 

 

Ми допоможемо вам з облаштуванням альпійської гірки. Для зворотного зв'язку просто натисніть на кнопку або дзвоніть за телефоном. Також працюємо в регіонах: Одеса, Дніпро, Харків та інших.

Замовити консультацію!

Також звертайтеся за телефоном:
(044) 599-25-33
(099) 238-26-44

  • Шукаєш кімнатні квіти сансевієрія чи хочеш купити фікус амстел? Оформлюй замовлення онлайн на сайті Floren.com.ua!
  • У нашому магазині можна підібрати живе каміння, а також купити драцену з доставкою по Дніпру
  • Замовити кінкі фікус чи купити горщики можно прямо зараз на сайті Floren.com.ua
  • У нас вигідні ціни на гарденія у горщику, встигніть підібрати собі мірт дерево у студії фітодизайну Floren
  • Пропонуємо вибрати цитрусові рослини для дому чи кодієум ціна яких вас приємно здивує
Facebook Youtube Instagram